×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
16. aprīlis, 2015
Drukāt

Ko darīt, ja pagalmā pamana čūsku? Zoodārzs aicina iepazīt ložņātājus (1)

Foto: Rīgas Zooloģiskais dārzsFoto: Rīgas Zooloģiskais dārzs

Attēlā zalktis

Rīgas Zooloģiskajā dārzā šajā nedēļas nogalē – 18. un 19. aprīlī – risināsies ikgadējās Latvijas abinieku un rāpuļu dienas, kad būs iespēja izzināt šos daudzu peltos, nievātos un neieredzētos ložņātājus un lēkātājus, informē Rīgas Zooloģiskajā dārzā.

“Latvijas daba pamazām mostas pavasarim. Arī Zooloģiskā dārza rāpuļi un abinieki iznākuši laukā no ziemošanai piemērotām kastītēm un tagad tie aktīvi rosās Latvijas abinieku un rāpuļu ekspozīcijā. Daļa no tiem pavasarīgi pieskandina savus terārijus un pat vai visu ēku,” norāda zoodārzā.

Par rāpuļu mošanos liecina arī no glābējiem saņemtās ziņas par steigšanos palīgā kādam iedzīvotājam, kam bijušas problēmas ar čūsku. “Tas nozīmē, ka laiks iepazīt mūsu kaimiņus abiniekus un rāpuļus,” atzīmē zoodārzā.

Rīgas zoodārzā nedēļas nogalē no plkst. 12. līdz plkst. 16 Latvijas abinieku un rāpuļu ekspozīcijā darbosies izzinoši pētnieciskā darbnīca “Iepazīsti Latvijas abinieku un rāpuļu pasauli”. Tajā Zooloģiskā dārza speciālisti palīdzēs iepazīt mūsu zemes čūskas, ķirzakas, bruņrupučus, kā arī vardes, krupjus un tritonus.

“Ikvienam interesantam būs iespēja rast atbildes uz sasāpējušiem jautājumiem: Ko darīt, ja pagalmā ir čūska? Vai visas čūskas ir indīgas? Kā tās pārvietojas, ja nav kāju? Kas īsti ir glodene un gludenā čūska? Vai krupji un vardes ēd zemenes? Kādi abinieki un rāpuļi sastopami manu māju tuvumā un vai tie ir bīstami?” klāsta zoodārzā.

Savukārt Latvijas abinieku un rāpuļu zālē būs iespēja noskatīties filmiņu par mūsu zemes abiniekiem un rāpuļiem, saka zoodārzā un norāda, ka tikai iepazīstot šos dzīvniekus var novērtēt viņu unikalitāti un spēt sadzīvot ar tiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nesitiet čūskas!!

    Latvijā ir tikai 1 indīga suga un arī tā tikai tad, ja viņai kāpj galīgi virsū.

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +7
Alūksne +7.9
Daugavpils +12.9
Saldus +11.8
Liepāja +9.8
Jelgava +11.1
Ventspils +6.7
Limbaži +9
Madona +9.5
Rēzekne +9.8
Draugiem Facebook Twitter Google+