×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
10. decembris, 2014
Drukāt

Ko darīt ar Eiropas pēcstundniekiem. Saruna ar Valdi Dombrovski (10)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Tūliņ pēc tam, kad Eiropas Komisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis bija uzstājies ES Ekonomikas un finanšu padomē (ECOFIN), viņš vakar piekrita sniegt īsu interviju “LA” par divās dienās spriesto ar dalībvalstu finanšu ministriem.

– No vienas puses varat būt gandarīts: ES finanšu ministri apstiprināja to, ko EK bija ierosinājusi. Dalībvalstu budžeti pieņemti ar dažiem “pēcstundniekiem” – tie ir Francija, Itālija un Beļģija. Par ko tik ieilgušas diskusijas?

V. Dombrovskis: – Šajās dienās prezentēju ministriem – gan eirogrupai, gan ECOFIN – Eiropas Komisijas ekonomiskās pārvaldības paketi. Ikgadējā izaugsmes ziņojumā vērtējām investīciju veicināšanu, strukturālās reformas un fiskālo atbildību, iezīmējot būtiskāko prioritāšu virzienus. Investīcijās būtiskākais virziens ir Eiropas Komisijas sagatavotā 315 miljardu eiro lielā pakete. Savukārt strukturālās reformas nepieciešamas ES konkurētspējas veicināšanai, lai sekmētu ekonomisko izaugsmi. Par fiskālo atbildību secinu, ka lielākā daļa no fiskālās konsolidācijas paveikta, un plānots, ka nākamgad eirozonā netiks veikta ne konsolidācija, ne arī fiskālā ekonomikas stimulēšana. Vienlaikus budžeta deficīts samazināsies no 2,6% uz 2,4%. Paredzams, ka nākamgad visās ES dalībvalstīs būs pozitīva ekonomiskā izaugsme.

Tas nenozīmē, ka visas problēmas atrisinātas. Vēl aizvien ir dalībvalstis, kas ir “pārmērīga budžeta deficīta” procedūrā. Septiņām valstīm ir pārkāpumu risks. Pamatā diskusijas bija tieši par šīm valstīm, no kurām jāizdala Francija un Itālija, arī Beļģija.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

  1. aivars>ivars graudums Atbildēt

    Vai budžeta konsolidācijas uzsākšana vispirms ar pensiju pat zem iztikas minimuma un desmit latu ģimenes valsts pabalsta vēl tālāku samazināšanu būtu jānosauc kā citādi,Grauduma kungs? Interesanti,kā šāds oriģināls valsts budžeta konsolidācijas veids uz sociālā budžeta rēķina (ja vispār tiktu pieļauts) tiktu nodēvēts Vācijā?

  2. Mācās študenti – mācās no Eiropas līmeņa speciālistiem – dombrovskiem un hermaņiem-ostapiem!

  3. Mazāk šitadus lais interneta.

  4. briseļbirojbirokrātlāčukiņš…

  5. cilvēks saņēmis ordeni par genocīdu pret savu tautu, tagad izvērsīs to plašākā mērogā? nav brīnums ka viņa finanši mahinācijas eiropā nevienu neuztrauca ja pats jumkers izrādijās ” nodokļu optimizētājs”

Draugiem Facebook Twitter Google+