×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
4. augusts, 2015
Drukāt

Ko iesākt, ja neviens vīrietis mani nespēj interesēt ilgāk par pusgadu? (2)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

“Labdien! Jau vairākus gadus mani nomoka kāda problēma. Manā mūžā ir bijušas daudzas īslaicīgas attiecības, kā arī vienas nakts romāni. Ir bijušas arī nopietnas attiecības, tikai vienmēr tās nopietnās attiecības beidzas manas vainas dēļ.
Kad esmu kopā ar kādu vīrieti ilgāk par pusgadu, man vairs negribas mīlēties ar viņu. Viņš šķiet tik paredzams un iepriekš zināms, ka pazūd interese. Vīrietis to sajūt un sāk runāt, kas par problēmu. Viņš jautā, kāpēc es nekad pirmā neizrādu, ka gribu viņu utt. Tad seko salabšanas mēģinājums un kādu mēnesi atkal viss ir labi, un tad atkal man viņu negribas.

Šīs problēmas dēļ esmu zaudējusi savu vīru (esam šķīrušies pēc pusgadu ilgas kopdzīves) un vēl divas attiecības esmu novedusi līdz sabrukumam. Vai man ir kāda nopietna problēma?” portālam “Delfi” jautā lasītāja.

Atbild psihoterapeite Benita Griškeviča

Jums ir nopietna problēma, un Jūs no tās ciešat. Tā Jūs rakstāt, un nav iemesla Jums pašai sev neticēt.
Attiecības līdz kraham nenovedat Jūs viena. Drīzāk tas ir abu uzstādījums – likt visu uz seksa kārts un nemeklēt otrā cilvēkā partneri un draugu. Vienā naktī attiecību romāns nav iespējams, notiek tikai dzimumakts. Varbūt tas Jums zināmā mērā aizvieto tuvas attiecības.

Iemesli, kāpēc ar Jums notiek tas, kas notiek, var būt pašai nojaušami vai neapzināti. Varbūt neticat, ka sekss nav viss, ko no Jums gaida, ka varat būt nozīmīga kādam ne tikai kā seksa objekts. Varbūt Jūsu interese par vīriešiem aprobežojas tikai ar vēlēšanos saņemt seksu. Varbūt tās ir seksuālās vardarbības sekas.

Promiskuitāte jeb neizvēlīgums dzimumkontaktos, bieža partneru maiņa var norādīt uz psiholoģiskām problēmām. Nobriedusi mīlestība un tuvība paredz baudu kā došanu un ņemšanu reizē jeb dalīšanos – kā emocionālu, tā fizisku. Šī spēja neveidojas automātiski, bet ir saistīta ar veselīgu un labvēlīgu personības attīstību.

Nespēja būt kopā ilgstoši, veidot emocionāli tuvas attiecības var ietekmēt Jūsu dzīvi ar vientulības izjūtu un depresiju. Iekšējā tukšuma izjūta liek meklēt veidus, kā to aizpildīt. Uz ļoti īsu laiku no šīs izjūtas paglābj sekss un atkarību izraisošas vielas vai darbības. Bet tādā veidā netiek risināta pamata problēma, tāpat kā ar īslaicīgām attiecībām nevar uz ilgu laiku piemānīt Jūsu ciešanu galveno cēloni – grūtības būt kopā ar kādu un mīlēt.

delfivina

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. ................... Atbildēt

    KO NU MULDI , JEBKURĀ GADĪJUMĀ PATI STULBA, VAI NU MELO-TEVI PAMET, VAI IZVĒLIES MUĻKUS TĀ TEIKT, SAVA LĪMEŅA

  2. Tie ir gēni. Tur jau neko nevar darīt. Varbūt viņa ir lezbiete, bet pati to nemaz neapzinās. Tāpēc attiecībās ar vīriešiem ir iemīlēšanās, bet nav mīlestība. Turklāt, īsta iemīlēšanās, kas nepārtop mīlestībā, parasti pāriet divu gadu laikā.

Draugiem Facebook Twitter Google+