×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
27. augusts, 2015
Drukāt

Mūsu politiskā elite patiešām ir drosmīgākie ļaudis pasaulē! (28)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Pie procentuāli tik neliela latviešu nācijas pārsvara (60:40) pār Latvijā sabraukušajiem imigrantiem tā joprojām gatava at­plestām rokām uzņemt bēgļus no visām malām! Citās valstīs sen būtu panika, milzīga trauksme (kā šodien Vācijā, Ungārijā, Francijā, Itālijā), bet ko latvieši? Gudro, kam vēl palīdzēt. Latviešiem ir daudz vecu cilvēku, kuri pārtikas un zāļu trūkuma dēļ strauji mirst, bet jaunie, nespēdami uzturēt bērnus, dodas emigrācijā. Savukārt imigrantu saimi tagad papildinās bēgļi no Āzijas un Āfrikas, iespējams, arī Ukrainas, Gruzijas un citām vietām. Vai tad tiešām neredzam, ka strauji tuvojas situācija, kad latvieši ne tikai Rīgā, bet visā Latvijā kļūs par minoritāti?

Kā rāda pētījumi, subordinētās minoritātes ātri atrod kopēju valodu, kad majoritāte jāgāž no troņa. Pētījumi tāpat rāda, ka Latvijā integrācijas optimistiem ir maz cerību.

Integrācijas optimistiem iesaku iepazīties ar pazīstamā psihologa B. Teplova darbu “Pulkveža prāts” (“Um polkovodca”), kas savulaik pat izmantots padomju armijas virsnieku apmācībā. Pamatjautājums: kā vadoņiem izvairīties no kļūdām? B. Teplovs analizē kāda aizpagājušā gadsimta karavadoņa prāta darbību. Šis pulkvedis cīņās ar pretinieku uzvarējis daudzās kaujās, jo piekopis nepieredzētu taktiku – ļoti skrupulozi izanalizējis situāciju un gatavojies pretinieka visām iespējamām rīcībām, pat tām visneticamākajām un absurdākajām. Pulkvedis ņēmis vērā visus viedokļus. Un šī šķietami pārspīlētā gatavošanās, visu variantu rūpīga apsvēršana ļoti bieži izrādījusies vispareizākā! Tieši absurdākais variants, izrādās, bieži bija pretinieka gājiens.

Ja sekojam pulkveža loģikai, pirms integrācijas jānoskaidro daudzi jautājumi. Vispirms jāzina īstie šīs neloģiskās rīcības iemesli – bēgt tālu prom no dzimtenes, no savas etniskās vides, no savām psiholoģiskajām mājām vientulībā un aukstumā. Varbūt eiropiešus kāds vienkārši apceļ par muļķi? Ja bēg no kara, no nāves, kāpēc apmešanās vieta nav tuvākās zemes – Sauda Arābija, Jordānija vai Ēģipte? Un kas tā par sistēmu: Āfrikā divi nelieši kontrabandisti kasē naudu un sēdina cilvēkus grimstošos kuģu vrakos, bet turpat mazliet tālāk jūrā jau jūrnieki ķekselē migrantus no ūdens ārā un ved … uz Eiropu! Vai to nesauc par sadarbību? Vai tā par velti kādam kabatā nāk trekna nauda? Ja tik liela nabadzība, kur eritrejieši ņem 3000 dolārus ceļošanai? Vai tiešām aizdomas nerada tas, ka starp bēgļiem tikpat kā nav vecu, slimu vai karā ievainotu cilvēku, ka pārsvarā ir braši jaunekļi? Tostarp tiem bija jācīnās par savu valsti, nevis jābēg.

Jānis Imants Birzkops,

Dr. paed.

Pievienot komentāru

Komentāri (28)

 1. Eiropa ātri kritīs- ja ne šodien tad rudenī. Ko darīs zemnieki kuri ir atkarīgi no subsīdijām?

 2. Jo inertāka sabiedrība,jo drosmīgāki politiķi!

 3. Un es domāju, var taisīt kādu politiku grib, viss tāpat notiksies! Citi izmāna valsts naudu savā kabatā, man nāk smiekli, kapā nepaņemsi to, pārējam nav nozīmes. Citi baigo politiku veido, smieklīgi, viss notiek tik dēļ naudas, cer nopelnīt! Kāda tam visam jēga? Pasaules kārtību tāpat neizmainīt!

 4. Bībelē rakstīts, ka būs tādi laiki, ka cilvēki skraidīs pa visu pasauli meklēdami labāku un pārtikušāku dzīvi. Arī Vanga to ir pareģojusi, ka cilvēki ceļos no kontinenta uz kontinentu pēc pārtikas, jo citās vietās būs plūdi, bet citur sausums!

 5. Es iebildu un iebildīšu pret terminoloģijas jucekli publiskajā telpā un cilvēku prātos… Kāpēc tie cilvēki, kuri Latvijā taisa politiku, tiek saukti par “eliti”? Elite ir kaut kas izcils… par kuru no LV politiķiem var teikt , ka tas ir izcils?

 6. Papriekš lai tiek galā ar iekšējiem bēgļiem,kuriem no nekustamajiem īpašumiem atņēma zemi,tādejādi padarot par nelegāliem imigrantiem.Savu savārīto drosmes strēbt jau gan viņiem trūkst.

 7. Pirmie divisimti sešdesmit čurku nav nekas liels ,bet pēc tam nāks otrie ,trešie ,ceturtie.Latvijā tiks ieplūdināti aptuveni 60 000 čurku(tā tika kādreiz lēsts) Tāpēc paši esam savi laimes kalēji.Kad iesiet pie vēlēšanu urnām ,tad aizdomājaties vai vispār vajadzētu vēlēt par tām partijām kas tagad ir Saeimā.

 8. Vajag sekot Igaunijas un Ungārijas priekšžīmei un celt žogu uz robežas.

 9. Drosmīgākie ir jāliek pēdiņās. Precīzāk būtu viņus saukt par gļēviem savas tautas nodevējiem.
  Dīvainības , kas pēkšņi notiek ar ES ārējām robežām un robežvalstu spējām tās pienācīgi apsargāt nebeidz pārsteigt. Skaidri redzams, ka tā saucamie bēgļi vairumā gadījumu ir jauni vīrieši spēka gados. Kas tas ir vai ES pārvaldītāju nevarība, neprsme risināt robežapsardzes jautājumus vai kāda īstenots plāns kā iznīcināt Eiropā pastāvošo kārtību?

 10. Tavs komentārs tiek izvērtēts. nu, 1X vērtēja kādu nedēļu! varbūt bez linkiem uz reportiem no piketiem – šmiketiem un mītiņiem aizies?
  plānprāši, ne Elite!

 11. Drosmīgākie, jeb slimākie? Trakus suņus un lapsas mēdz izšaut – ko darīt ar aptrakušiem valdības parstāvjiem, kas paši nesaprot, ka lien vēl dziļākos sūdos un valsti grūž vēl dziļāk?
  !3. janvāri, akmeņi krita pret Saiemas namu, varbūt vajadzētu ļaut tiem krist par deputātu mugurām?

 12. Austrumnieces lappa Atbildēt

  Nu ko veel var piebilst?Peec tik ilga BRIIVAAS LATVIJAS posma veel nav nokaartoti iedziivotaaju sociaalie jautaajumi? Kaadus leemumus tad ir gatava pienemt valdiiba? Ja tauta beeg un mirst no savas valdiibas rokaam,tad taa ir peedeejaa izdziivoshanas pakaape.Pliks patriotisms nevienu nespees pasargaat no izmirshanas.Nav tautas,nav naakotnes.Nav beernu ,nav naakotnes.Veciishi aizies,paliks tikai valdiiba.Dabiigi,kad vajag kaadu ,kas papildinaas sho vakuumu.Taatad tie buus aarzemnieki.Taa kaa nav ko suukstiities.Pashu rokaam sagaadaata valdiiba.To izveeleejaamies mees pashi.Migranti nav pie taa vainiigi.Mekleet iemeslus kaapeec vini ir migreejusi ,mums nav tiesiibu,jo nevaram aptureet savas valsts migrantus.Mees labi zinaam kaapeec latvieshi brauc projaamno savas valsts un tomeer neko nedaraam.Kaa saka sakaamvaards:”zivs saak puut no galvas”.

  • Tas fakts,ka Saeimā tika Āboltiņa ,vien liecina,kādas ir mūsu reālās iespējas “pašu rokām sagādāt”savu valdību.Neko mēs neievēlam,mēs tikai piedalāmies(vai ignorējam) cirkā,ko nez kāpēc pieņemts saukt par vēlēšanām.

   • Ko tu muldi? Tu esi no tās imbecilu varzas, kas tik aģitē cilvēkus neiet uz vēlēšanām – būt politiski neaktīviem. Vēlēšanu rezultāti pierāda, ka ir nozīme iet uz vēlēšanām. Tavs piemērs par Āboltiņu tik pierāda, ka partijas iekšienē notiek visādas maiņas un neko vairāk, bet tev jau tās smadzenes tā ir aiz.. ar dažādu prokremlisku propagandu, ka vairs pat domāt nevari…

 13. Mūsu politiskā elite ir mīkstās rotaļlietas Rietumu līkajos nagos, kas saspiežot dveš – “jā, kungs!”; bet par tām mītiņkazām – bārenīšu gaidītājām – pieklājīgā latviešu valodā neko sakāmu neatrodu …

  • Tu esi kremļa mīkstās “rotaļļietas” zīžļātājs… Labāk būt kopā būt ar rietumiem nekā ar pilnīgi garīgi degradējušos kaimiņu austrumos…

   • izskatās ka tu esi viens no tiem kurš .. daudz “aptaisa” citus komentētājus. kuriem nepatīk ne kremļa ne Wašingtonas propogandisti un ‘to . 😀

   • Tā ir būšana kopā ar Rietumiem?….DDDDD Nesmīdini. Šī ir Eiropas islamizācijas programma un Eiropas vairāk nebūs. Un ar ko tad būsi kopā? – ar islamu??
    Divas varas mūs posta – Maskavas un ASV.

 14. Dīvaini,bet politiskas elites sastāvs gandrīz sakrīt ar okupācijas režīma kolaboracionistisko organizāciju,komjaunātnes un kompartijas,nomeklatūras sastāvu.Vēstures ironija vai kaimiņzemes specdienestu darba rezultats?

 15. Tie jauniešu bari ,kuri skrien uz Eiropu.labāk lai aizstāv savu dzimteni.Mums viņi nav vajadzīgi!Kāpēc pie mums neviens ,saimā neredz un nedzird mūsu izvēli?

 16. Maigonis Mīkstais Atbildēt

  Nav ko cepties, mums bēgļi jāuzņem obligāti un mēs varam uzņemt (ieskaitot bēgļu ģimenes locekļus un radiniekus) kādus 200000 līdz 300000. Bēgļi dzīvos latviešu ģimenēs, un ,ja pareizi esmu sapratis, tad bēgļus ar viņu ģimenes locekļiem savās ģimenēs uzņems visi ministri, deputāt, visi politiskie darboņi (parādot priekšzīmi tautai), visi jaunbagātnieki (prihvatizētāji, kā runā tauta), mēdīju pārstāvji, un tā tālāk………, kā redziet jautājumu var ļoti labi atrisināt un dažām Eiropas valstīm mēs varam parādīt piemēru

  • Es domaaju, ka beeglji un azilanti jaauznjem. Latvija nedriikst iztukshoties! Un laipniem, draudziigiem latvieshiem beefglji jaapaarvelk savaa pusee Labi vien buus. Ja mees paliidzeesim, tad mums buus tiesiibas gruutaa briidii prasiit Rietumu pALIIXDZIIBU:

   • prasīt tu jau varēsi. tikai labi ja savi ~ 20% tev dos atbalstu. to jau tagad pierāda šodienas sankciju krīzes finansu izraisītie ekonomiskie zaudējumi. un cik no rietumiem tu dabūji? labi ja ~20%no visiem kopējiem zaudējumiem. tāka 10x apdomā pirms ko tādu te citiem iesaki 😉

 17. Es neesmu dr,paed,bet visu doktora teikto esmu savos komentāros jau pateicis tikai ar citiem vārdiem un dažas nedēļas agrāk,tāpēc nav vairs nekā ko piemetināt.Ja nu vienīgi tas,ka uzņemšanas risku ir daudz vairāk nekā līdz šim jebkurš pieminējis.

 18. Paldies par sapratni. Jānis Imants Birzkops ar savu teikto ir manis jau sen izprasto labi uzlicis uz papīra. Ja vēl Straujumas tante to saprastu un runātu par to ES sanākšanās, bet tā mīkstčaulība – mēs maziņi. Jā mēs maziņi un tāpēc ar skaidru izpratni un tas ES un cilvēku kotrbandistu bizness ir jātaisa ciet.

 19. Kristiešu migrantu visiem nepietiks Atbildēt

  Mūsu valdības politiķu audžuģimenēm nepietiks pat kristiešu! “Slovākija: Jāuzņem tikai kristiešu bēgļus no Sīrijas.Mums nav mošeju.Mēs paši esam tikai tranzītvalsts un šie ļaudis noteikti negrib palikt Slovākijā”,”Večernji List”(Horvātija),20.08.2015,07:26

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Katram savi instrumenti

Izdevniecība “Latvijas Mediji” izdevusi karikatūrista Gata Šļūkas grāmatu “Karikatūra LV”, kurā apkopotas gandrīz 300 karikatūras par ikvienam latvietim svarīgām un saprotamām tēmām. Daudzi no grāmatā redzamajiem zīmējumiem bijuši publicēti “Latvijas Avīzē”. Šodienas karikatūru Gatis velta savai profesijai.

Vai baidāties, ka sausais pavasaris ietekmēs jūsu dārza ražu?
Draugiem Facebook Twitter Google+