×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
29. augusts, 2014
Drukāt

Ko jaunai ģimenei darīt laukos? “LA” diskusija Lielplatonē (12)

Foto: Dainis BušmanisFoto: Dainis Bušmanis

Kļūt par uzņēmēju, zemnieku vai strādāt par skolotāju – “Ko jaunai ģimenei darīt laukos?”. Tāda bija šodienas tēma “Latvijas Avīzes” publiskajā diskusijā, kas norisinājās Jelgavas un Ozolnieku novada 13. grāmatu svētkos Lielplatones tautas namā.

Diskusijā piedalījās divi jau esošie Saeimas deputāti – Inga Vanaga (Latvijas Reģionu apvienība) un Vladimirs Reskājs (“Latvijas Attīstībai”), kā arī partijas “Vienoti Latvijai” viens no līderiem Aigars Kalvītis un Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) pārstāvis Armands Krauze.

Bijušais premjers Kalvītis diskusijā atklāja, ka latviešiem ir laiks atkal kļūt optimistiskākiem, darbīgākiem, bet galvenais – viņiem ir jākļūst par uzņēmējiem. “Mums ir jāpriecājas par katru, kurš kļūst par uzņēmēju un nopelna kaut vienu eiro. Tas nav pareizi, ka Latvijā uzņēmējus visi uzskata par negodīgiem un viņu prestižs ir ļoti zems. Tāpēc es domāju, ka mūsu pieredze un profesionālisms atkal varētu noderēt,” diskusijā klātesošajiem atklāja Kalvītis.

Savukārt Vanaga pastāstīja, ar cik lielām problēmām šobrīd saskaras Saeimas deputāti un valdība, lai spētu uzturēt un saglabāt divas nopietnas jauniešu prasmju attīstības kalves – Bulduru dārzkopības vidusskolu un Murjāņu sporta ģimnāziju. Bet ZZS pārstāvis un biškopis Krauze praktiski uzskaitīja, kādas iespējas ir jaunajiem zemniekiem laukos un cik liels finansējums saņemams darbības uzsākšanai.

Kādas darba vakances jauniešiem ir pieejamas šobrīd Jelgavas novadā un ko jauniešiem pirms vēlēšanām šajā diskusijā solīja politiķi, – to lasiet laikraksta “Latvijas Avīze” nākamās trešdienas numurā.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Krauze vienīgais sakarīgais šajā kompānijā. Debatē arī nosauca konkrētus piemērus, nevis tukšus salmus kūla kā pārējie

 2. Piekrītu A. Kalvītim, ka katrs jaunais mikro un mazo uzņēmējdarbība valstij maksimāli jāatblasta.

 3. Ieraudzīt šos mūļus vienu otram blakus… no tā jau vien šķebina

 4. Lielplatonee aug bebri?

 5. Vēmiens nāk,kad redzama šis pretīgais lops,kas vēl atļaujas citus pamācīt,kaut vieta tam kūtī ar restēm

 6. kalvis tacu politiskais Atbildēt

  liikjis kuram vieta kolumbarijaa….

 7. Vepris ar Kremliniem apvienos Latviju ar Krieviju…

 8. Lai kaut ko uzsāktu,vajadzīgs kapitāls.Un kas tad to kapitālu dos?Varbūt optimists Kalvītis???

 9. Vai ta to “garantu” laiž arī pie rupora? Tāds puskoka lēcējs un plānā galdiņa urbējs vien ir.

Draugiem Facebook Twitter Google+