×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
3. maijs, 2013
Drukāt

Ko jūs vēlat Latvijai un tautai svētkos?

Brumanis_24

Uz jautājumu atbild personas, kam 4. maijā Valsts prezidents Andris Bērziņš pasniegs augstākos valsts apbalvojumus. 


 

Ārvaldis Andrejs Brumanis, 
Katoļu baznīcas Liepājas diecēzes emeritētais bīskaps: 
”Lai dzīvo mūžam Latvija, mūsu dārgā Tēvija! Šie vārdi man arvien bijuši dārgi. Jaunībā, kad biju ārpus Latvijas, bīskaps Boļeslavs Sloskāns vēlēja mācīties un kādreiz atgriezties Latvijā. To esmu izdarījis. Novēlu ikvienam uzņemties atbildību pašam par savu dzīvi un visai tautai – turēties kopā un būt vienotai ap Dievu.”

Spektors_Intars_Atstupens_2

Andrejs Spektors, 
Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta Mākslīgā intelekta laboratorijas vadītājs:
 “Visiem kopā – saticību, saprašanos, vienotus mērķus, lai izdodas tikt pāri visām grūtībām. Ikvienam novēlu saņemties, mazāk sūdzēties par dzīvi un vairāk strādāt, jo iznākumu dos padarītais. Mazāk paļauties uz valdību, bet vairāk – pašiem uz sevi. Un – lepoties ar savu Latviju!”

 

 

 

 

Kohva_Maris_Kaparkalejs_2Dzintra Kohva, 
ilggadējā Ziemeļvalstu ģimnāzijas direktore, latviešu valodas skolotāja:
 “Vēlu, lai noskaņojums visiem ir tikpat saulains kā pavasaris ārā aiz loga! Atcerēsimies, ka valsts – tie esam mēs paši. Lai arī varbūt ne viss ir tā, kā vēlētos, taču, ja ar možu noskaņojumu darīsim katrs to darbu, ko vislabāk protam, arī valstij sekmēsies. Jaunajai paaudzei novēlu neatkārtot vecās paaudzes kļūdas, tomēr nebaidīties kļūdīties un censties darīt labus darbus.”

 

 

 

 

 

Bikovskis_2

Valdis Bikovskis, 
Valsts robežsardzes koledžas Kinoloģijas dienesta Kinoloģijas centra priekšnieks, kapteinis:
 “Atcerēsimies teicienu “Mazs cinītis gāž lielu vezumu”, jo tas attiecas uz ikvienu cilvēku un arī mūsu valsti! Mums vairāk jālepojas ar savu Latviju, apzinoties, ka citu valstu vidū varam būt lieli ne jau ar savu fizisko spēku, bet ar garaspēku. Pienācis laiks skatīties tālāk par savu pagalmu un domāt plašāk. Liekot lietā gudru prātu, varam apliecināt, ka esam cienīgi partneri citām ES valstīm.”

 

 

 

 

Buka_2Milda Buka, 
ilggadējā Neretas vidusskolas skolotāja:
 “Vēlu, lai valstī būtu gudra, taisnīga, godīga valdība, kas domātu par vienkāršo tautu vairāk nekā līdz šim. Lai cilvēki ir čakli un strādīgi un lai viņi vairāk domā par savas valsts labklājības vairošanu nekā prombraukšanu uz ārzemēm. Novēlu, lai beidzot tiek sakārtota izglītības sistēma. Ne jau katrs spēj studēt, tāpēc jādod laba izglītība arodskolās, lai jaunieši apgūst amatus un var veiksmīgi nopelnīt maizi ar savām prasmīgajām rokām.”

 

 

 

 

Fakti

* Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā 4. maijā Valsts prezidents 66 cilvēkiem pasniegs augstākos valsts apbalvojumus: 18 personas saņems Triju Zvaigžņu ordeni, 13 – Viestura ordeni un 35 – Atzinības krustu.

* Par nopelniem Latvijas valsts labā Triju Zvaigžņu ordenis šogad piešķirts sabiedriskajiem darbiniekiem, māksliniekiem, mediķiem, zinātniekiem, sportistiem, pedagogiem un diviem atjaunotās neatkarīgās Latvijas Republikas pirmās valdības ministriem.

* Visaugstākais valsts apbalvojums, Triju Zvaigžņu ordenis, nodibināts 1924. gadā par piemiņu Latvijas valsts tapšanai un atjaunots 1994. gadā.

* Viestura (Vesthardus Rex) ordenis nodibināts 1938. gadā senās patstāvīgās Latvijas varenības piemiņai un atjaunots ar Valsts apbalvojumu likumu 2004. gadā.

* Atzinības krusts (Croix de la reconnaissance), kas dibināts 1710. gadā Liepājā, Latvijas Republikā nodibināts 1938. gadā par piemiņu Kurzemes un Zemgales hercogistes slavas laikiem un atjaunots ar Valsts apbalvojumu likumu 2004. gadā.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+