×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
26. jūnijs, 2012
Drukāt

Ko Krievijas iedzīvotāji domā par Latviju


Sarāts Saūds, jurists no Kaukāza: “Latvijā biju tikai vienu reizi un esmu sajūsmā. Tūrisma vietas ļoti maz atceros, taču pati Rīga kā pilsēta bija ļoti skaista, īpaši Vecrīga. Nekad neesmu uzskatījis Latviju par Padomju Sociālistiskās Republikas Savienības daļu. Latvijas sabiedrība ir daudz civilizētāka, daudz tuvāka Eiropai.

 

Pats Krievijā dzīvoju jau 25 gadus un droši varu pateikt, ka Latvijā cilvēki ir labāki. Krievijā ir rasisms, pats esmu izjutis negatīvu izturēšanos pret sevi kā cittautieti, bet Latvijā un citās Eiropas valstīs to nejutu. Par Latviju esmu dzirdējis tikai labas atsauksmes.”

Oksana Merešņečenko, kultūras nama direktore: “Rīgā un arī citās Latvijas pilsētās dzīvo mani draugi un paziņas, tāpēc ir gadījies aizceļot uz turieni. Man ļoti patika Latvijā. Apskatījām daudzas vietas, taču visspilgtāk atmiņā palika Vecrīga. Pret latviešiem vienmēr ir bijusi laba attieksme, savukārt visiem Baltijas valstu iedzīvotājiem Krievija un krievi nepatīk. Uzskatu, ka šo valstu lielākā kļūda bija attālināties no mums, jo mēs vienmēr pret tām izturējāmies ar vislielāko cieņu. Taču tagad gan neviens tā neizturas. Pārējai Eiropai šīs valstis ir kaut kas pavisam attāls, bet Krievijai tās tagad ir tukša vieta.”

Vera Grigorjeva, bezdarbniece: “Esmu dzimusi Latvijā, Rēzeknē, taču jau kopš viena gada vecuma dzīvoju Krievijā. Pēc aizbraukšanas ne reizi neesmu bijusi Latvijā, lielāka vēlēšanās ir aizbraukt uz tālākām un siltākām zemēm. Esmu pārliecināta, ka Latvijā krievus nemīl, taču, neskatoties uz to, mūsu attieksme ir pozitīva vai arī neitrāla. Mans vīrs ir braucis uz Latviju darba uzdevumos un redzējis vairākas situācijas, kad latvieši paši izraisa konfliktsituācijas ar cilvēkiem, kuri viņus uzrunā krieviski.”

Ņina Ivanova, pensionāre: “Zinu, ka Latvijā mūs nemīl. Jau padomju laikos latvieši pret krieviem izturējās skeptiski. Jaunībā ļoti bieži braukāju komandējumos uz Latviju, daudz kur pabiju, tomēr nepalika labs iespaids, varbūt tāpēc, ka tie bija padomju gadi. Šobrīd vairs neatceros nevienu tūrisma vietu. No Baltijas valstīm man vairāk patīk Lietuva. Un arī tagad man ļoti gribētos aizbraukt uz turieni, bet uz Latviju gan ne.”

 

Uzziņa

Jurija Levadas socioloģisko pētījumu centra (Krievija) maijā veiktās aptaujas rezultāti liecina, ka 41% aptaujāto par Krievijai visnedraudzīgāko valsti nosaukuši Gruziju, 35% respondentu – ASV, savukārt 26% norādīja, ka visnelabvēlīgāk pret Krieviju noskaņota ir Latvija. Lietuvu un Igauniju par Krievijai nedraudzīgāko valsti nosauca attiecīgi 25 un 23% aptaujāto.

Draudzīgākās valstis, pēc aptaujāto Krievijas iedzīvotāju domām, ir Baltkrievija (34% aptaujāto) un Kazahstāna (28% respondentu), kā arī Vācija (17% aptaujāto), Ķīna (16%) un Ukraina (13%).

Pētījumu centrs norāda uz tendenci, ka pēdējo triju mēnešu laikā pieaugusi Krievijas iedzīvotāju pozitīvā attieksme gan pret ASV, gan Eiropas Savienību.

BNS/INTERFAX

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+