×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.3°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
20. decembris, 2016
Drukāt

Uldis Šmits: “Ķeriet zagli!” – kliedz pats zaglis (34)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Informācijas karam, kas izvērsts pret Rietumiem un īpaši pret Baltijas valstīm, jāliek pretī nevis propaganda, bet “atklātas debates, kurās piedalās visi un galdā – fakti. Patiesība ir labākais veids, kā cīnīties pret sagrozītu informāciju un propagandu”, sacīja NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs, tiekoties ar Igaunijas prezidenti Kersti Kaljulaidu. Pēdējā laikā līdzīgi izteikušies arī citi politiķi un eksperti. Grūti ko iebilst. Ja nu vienīgi to, ka šie spriedumi ir attiecināmi uz “debatēm”, kurās faktus vērtē un interpretē atbilstoši demokrātijās ierastām mērauklām. Uz publiku, kas ir gatava pieņemt racionālus argumentus un atzīt savus maldus vai kļūdas.

Taču pastāv domāšanas veids, ko fakti nespēj iespaidot. Tie vienkārši tiek pakārtoti noteiktām ideoloģiskām konstrukcijām. Molotova–Ribentropa pakts un tā ietvaros īstenotā svešu teritoriju sagrābšana tiesiskā izpratnē bija starptautisks noziegums, tāpat kā mūsdienās Krimas okupācija un aneksija. Tomēr daudzi, pat tie, kas apzinājās aneksijas nelikumību, uzņēma to ar gavilēm. Protams, lai valstiskā līmenī padarītu noziedzīgu rīcību par lepnuma avotu, ir nepieciešams veikt zināmus priekšdarbus, un Krievijā tie dažādā intensitātes pakāpē noritēja un jo­projām norit būtībā kopš Putina nākšanas pie varas, kad sākās plašsaziņas līdzekļu un pirmām kārtām televīzijas kanālu pakļaušana Kremļa vajadzībām. Par režīma pirmo upuri kļuva iekšējā opozīcija, jo tā vēl bez visām citām varai sagādātajām neērtībām traucēja arī masu psiholoģisko apstrādi. Savā ziņā Kremlis ar jaunām metodēm atsāka padomju eksperimentu, kura rezultātus ir apcerējusi Nobela prēmijas laureāte literatūrā Svetlana Aleksijeviča, rakstīdama par “sarkano cilvēku”. Īpašu laboratorijas veidojumu, ko nespēj pārliecināt ne acīmredzami fakti, ne patiesība, izņemot Staļina iedvesto. Rakstniece gan uzskata, ka pats Putins, uzbrukdams Ukrainai un draudēdams Rietumiem, izdabā mutācijas pārcietušā “kolektīvā sarkanā cilvēka” impēriskajām vēlmēm, jo tas palīdz saglabāt amatu un varu. Šis psiholoģisko apstrādi izgājušais mūsdienās drīzāk sarkanbrūnais nekā sarkanais cilvēks savukārt pieprasa informāciju, nemaz nesmādējot arī safabricētu, un ziņas, kas saskan ar viņa redzējumu. Balstoties galvenokārt uz Homo sovieticus transformēto pēcteci, tika radīta Kremļa krievu pasaules koncepcija, kas aptver arī Latviju vai, pareizāk sakot, aprindas, ko pie mums pieņemts politkorekti dēvēt par vienu sabiedrības daļu. Bet tā diez vai ņems vērā labticīgo Eiropas ekspertu galdā liktos faktus un skaidrojumus.

Interesanti – Putina nupat parakstītajā Krievijas “informācijas drošības doktrīnā” uzsvērts, ka “dažas valstis” lieto “informatīvi psiholoģiskās ietekmes līdzekļus”, lai “dažādos pasaules reģionos destabilizētu iekšpolitisko un sociālo situāciju” un grautu “citu valstu suverenitāti un teritoriālo veselumu”. Tāda agresīva rīcība esot “pretrunā ar starptautisko tiesību normām”… Ķeriet zagli!

Iespējams, Kremļa jaunā doktrīna ir savdabīga reakcija uz to, ka Rietumos beidzot sāk nopietni izturēties pret apdraudējumu, kam pakļautas demokrātiskās valstis. ASV ir nolemts radīt speciālu starpresoru komiteju, kas koordinēs pretdarbību naidīgai propagandai. ES un NATO plāno nākamgad izveidot kopīgu centru hibrīddraudu novēršanai. Vācijas Konstitūcijas aizsardzības birojs jau vairākkārt informējis par notikušiem kiberuzbrukumiem, arī neseno uzbrukumu “Deutsche Telekom”, un valsts destabilizācijas vai ietekmēšanas mēģinājumiem (ko atvieglo manipulācijas ar 3,2 miljoniem ieceļotāju no bijušās PSRS). Merkele konstatēja, ka “hibrīdie konflikti” nu kļuvuši par ikdienu un “mums jāmācās uz tiem atbildēt”. Īstenībā atbildēt vajadzēja jau agrāk. Taču Rietumi pārāk cieši turējās pie latviešu sakāmvārda, kas laikam bija arī viens no mūsu ārpolitikas lozungiem, ka “lācim ikreizas nevar teikt, ka viņš ir lācis”. Bet kādreiz tas tomēr jādara.

Pievienot komentāru

Komentāri (34)

 1. Te cilvēks pats ar sevi sarunājas?

 2. Putlers ir ierāvis krievu mužikus atpakaļ pagātnes imperiālisma tumsonībā.

  • Зато вы у нас такой просветлённый, такой невинный аки агнец, да только вор! Воровать чужие ники нельзя.

 3. Paldies Uldim Šmitam par ļoti labo rakstu!

 4. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  ;)))

  Ir sacīts: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.” ?

  =======

  Mediju ziņa (2014. gada 4. septembris): “Mēs, Latvijas pilsoņi, lūdzam jūs savas kompetences ietvaros, ko nosaka mūsu valsts likumi, izvērtēt Latvijas Drošības policijas (DP) spēju pildīt savus pienākumus un atbilstoši reaģēt uz valsts drošībai būtiskiem jautājumiem. Krievijas agresīvā politika un karš Austrumukrainā ir radījis situāciju, kurā valsts un pašvaldību iestādēm intensīvi jāstrādā, lai spētu ātri, kvalitatīvi un profesionāli reaģēt uz notikumiem valstī un ārpus tās.” … (citāts iz “parakstītāju grupas” publiskotā šedevra “atklāta vēstule Valsts drošības padomei, Saeimas Nacionālās drošības komisijai” i-neta w-bedrē “pietiek-com”)
  ——-
  Mediju ziņa (2014. gads, 15. maijs): “Krievu un Krievijas difamācijas „process” aizsākās pirms vairākiem gadsimtiem un intensīvi turpinās arī šodien. Krievu un Krievijas zākāšana, teiksim, Latvijas lielākajos medijos notiek katru dienu no agra rīta līdz vēlam vakaram. Tie, kuri ar baudu izlaiza mūsu galvaspilsētas eiropeisko mediju izvemto ķīseli, var šo konstatāciju svēti apzvērēt. (…) Skaidrs, ka paranoja, alerģija, psihopatoloģija attiecas uz medicīnu, sniedzot profesionāli izsmeļošu un objektīvu atbildi par eiropiešu slimīgo hobiju – krievu un Krievijas difamāciju.” … (cit.vied.aut. – Arturs Priedītis, publikācija “Civilizācijas katastrofālās sprukas. Astotā eseja: Krievijas difamācija”. No latīņu val. “diffamare” – neslavas celšana, nepatiesu ziņu izplatīšana un taml. psihiski neadekvāta vai arī mērķtiecīgi apzināta apmelošana)
  ——-
  .
  “Ir sacīts: “Bailēm – lielas acis!”…”
  ( “latv(ĀN)ijas” LUMPEŅZOMBIJU “sāga” )
  ( ‘aktuālais redzējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  Slāj LUMPENIS, pa ceļa malu,
  No “divlitrenes” strēbdams alu,
  Un grāvī nospļaudamies, truli ~
  Kā riktīgs “lav(ĀN)ijas” šmulis…
  .
  Te pēkšņi – vējš šim ‘velk’ gar ģīmi,
  Kas (protams) “nevēdina” ‘štīmi’,
  Bet (bailēs) – saslien stāvus spalvas,
  Uz “alkonauta” …(“viedās” galvas):
  .
  “Kas tas par ‘prikolu, bļin’ bija?!???
  Kurš ‘lohs’ man mūli ap(grābstīja)?!
  A, možka (pat) – dot bietē taisās?!?
  Par šo, vot, “fantāzija raisās”
  (Tak’ – nevar būt, ka pjankā smagā,
  Man smadzeņpodu ļerga dragā,
  Un “plastmasnieka” ģiftes tvaikā,
  Jau rādās murgi, dienas laikā?!…):
  .
  Vai tikai “Lielais (slāvu) Lācis”,
  No Austrumkraja šurp nav nācis,
  Kas LUMPEŅUS mīs PAŠU sū#os,
  Un “masmēdekļu” spama plūdos?
  Par to jau “deRmolibersati”,
  Caur “mēdekļiem un ZOMBO-kasti”
  Sen “mesidžu” priekš “baura” sūta,
  Kas, “propa-GANDĒTS”, ūzās pļūta:
  .
  Bruks ATKAL “rusiJĀŅI” sētā,
  Pie “laviJĀŅA” NOZOMBĒTĀ,
  Lai ‘kluci noliktu’ (‘ar čupu’),
  Uz “titulnāciju” (TIK glupu)!
  Liks ATKAL “vēzī” un kāps virsū,
  Tiem “letoņiem”, kas “jēdz” ar …(‘ķēķi’)
  (Jo – galvu “ieslēgt” šiem nav dūšas ~
  Ka tik’ tur “popkorns neuzpūšas”)!!
  Būs ATKAL “partkomi” un “ČEKA”,
  Kā iepriekš – “komuņagu CeKa”,
  Šo “padlatv(ĀŅ)u valsti” drāzīs,
  Kur Lielais Lācis …(purnu) bāzīs!!!
  VISS ATKAL būs, kā senāk bija ~
  Kad, krietni vēl PIRMS (!!!) “milēnija”,
  “Pē-eS-eR-eS”-a “tautu saimei”,
  Tiek “nograuts …(mūris), pilnai laimei”!!!!
  Un ATKAL – “kolChozos” tiks dzīti,
  Tie, kas, kā “liekie”(?!?), izraidīti,
  Uz “SIB-īrijām” trimdās sūrās,
  No SILES “valsts” pie Dzintarjūras!!!!!
  Liks ATKAL “vergot” rūpniecībā,
  Tiem, kas pie “zupas ķēķa” ‘strīpām’,
  Pēc “JEWRO-lendas” paikas lētās,
  Nīkst “latv(ĀN)ijas” (sīk)pilsētās!!!!!!
  Kas neskries bučot …(kedas) “jeņķiem” ~
  Drīz “atstieps pedāļus” dēļ kreņķiem,
  Kas neļaus “jewropai” ‘ņemt priekšā’ ~
  Drīz Lāča …(ķepās) ‘trāpīs’ iekšā!!!!!!!…”

  Vējš ATKAL ‘velk’ gar trulu ģīmi,
  Līdz – LUMPENIM, kas izguļ ‘štīmi’,
  No BAILĒM redzokļi “sprāgst” vaļā ~
  Šis, “nolūzis”, krāc briksnī zaļā:
  No izdangātā “ceļa” – grāvī,
  Šo “divlitrenes” (mīz)als rāvis,
  Zem galvas (pustukšs) paripojis,
  Un ‘fiškā’ MURGUS “ieskalojis”:
  .
  NAV nekāds Austrumkraja “Lācis”,
  Ne ŠAJĀ pseido-“valstī” nācis,
  Ne LUMPEŅIEM pa …(‘fišku’) maucis,
  Ne PAŠU sū#os šamos jaucis ~
  Ne SVEŠI “partkomi”, ne ‘menti’,
  Drāž “latv(ĀN)iju”, “permanenti”,
  Ar “ilgtspēju” jau gadu gadiem,
  Bet – SILES cūklopi (ar radiem)…

  Jau SEN trūd ‘svalkā’ “padomija” ~
  Tās vietā – “JEWRO-leiputrija”,
  Nu LUMPEŅIEM gan ‘fišku masē’,
  Gan “Brjukselei” ‘slauc piķi’ kasē.
  .
  Bet ZOMBĒŠANA = TĀDA PATI:
  Līdz (‘mīžot’) “ačām kātos”, plati,
  Blenž LUMPEŅI, kam “tieva kiška”,
  Pat “DOMĀT līdz!!!” iz SAVAS ‘fiškas’…

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 5. Перестаньте бредить с самого утра! Никому вы со всеми своими придуманными проблемами не интересны. Какой суд?! Очнитесь.

 6. to mul,k,igais, grafist un lidzigajiem Atbildēt

  Tadus ka jus, pacani, A.S.Pushkins deveja ka chern, bet Gogolis rakstija: “nad kem smejok,is – sami nad saboi smejok,is”. Bet tas laikam par sarez’itu. Tad, varbut Hruschova laiku pasaku gramata “Greizo spogul,u karal,valsts” deres, vai ar par sarez’g’itu?

  • Вы сами то, далеко не Пушкин и даже не Гоголь, чтобы судить о том, чтобы они могли сказать по поводу всех этих событий. Особенно ярко мог бы выразиться Александр Сергеевич. Уж он то знал русский язык во всём его многообразии, и про вас конкретно, мог бы выразиться так, чтобы у вас уши отвалились.
   Ваш интрес к классической литературе можно только приветствовать, но это именно вы сами живёте «в королевстве кривых зеркал». Увы.

   • А. С. Пушкин o „grafists”: „И не оспоривай глупца.” Arī Jevtušenko par “grafists”: Ja Jevgeņij ti Jevgeņij, ja ņe gēņij ti ņe gēņij, ja gaun- i ti g—-, ja seičas a ti davno.

    • Отвечу вам цитатой из А.Островского. «На всякого мудреца довольно простоты.»
     Русская классика – вечна!

 7. Interesants krievu mentalitātes iztirzājums ir atrodams Vītola grāmatā “Pārdomas par Krieviju”.

  • Вы вор! Вам, вместе с автором этой книжёнки. место в тюрьме! Прекратите воровать чужие ники, мразь!

   • Grafist, zagsanana moskovitiem ivsujarusija nekad nav bijis netikums, bet bizness, kas iekalkulets savstarpejas attiecibas: veg’ vorojut, graz’dan,i sug’ji – mnogo vorujut – macieties pats savu vesturi, ja neredzat “aktualo momentu”! U n,evo mnogo g’en,eg -n,evaz’no kakih- znac’t uvaz’ajemij c’elovek, a jesl,i prosr… – tak vor i prohog’mec.
    Tas par zags’anu, bet, kas Jums, “grafist” nepatik Vil,a Vitols gramata, ka aicinat autoru “ietupinat”?

    • Фраза из кино ничего не доказывает. Вы просто предвзяты и только. И книжка эта написана с ярко выраженных русософобских позиций и предвзято.

     • Par tadiem “netikumiem” ka sava viedokl,a izteik$ana, grafist, cietuma liek tadas zemes ka jusu “l,ubitel,skaja”. Turklat par “rusofobiju” toek pasludinata jebkira “inakomislije”. Bet filmas teksts ir kodigs jusu patmilibai, jo nak no pasiem, tapat ka neskaitamas krievu klasiku atzinas par savu tautu. Ja, nav glaimojosi, bet vienreiz bus japaskatas spoguli ka raksta V.Vitols. Un par to jusuprat, grafist, jaliek cietuma? Statp citu, ka tur paliek ar jusu pasa epitetiem F.Gordonam utt. Grafist, ka neiznak ka Doriam Grejam!

     • Руссофобие не есть инакомыслие, это разные вещи и понятия.
      Классики могли позволить себе говорить народу и горькие слова, потому что они именно что русские классики, плоть от плоти народной, его суть и сущность. Это Лев Толстой мог быть зеркалом русской революции. А ваш В.Витолс может быть только кривым зеркалом. В этой стране ему ничего не грозит, можете не волноваться за него.
      Все мои эпитеты остаются в силе, но и судьба Дориана Грея мне грозит. Я старею так же, как и все другие люди, ибо я нормальный простой человек, а не портрет эгоиста, измученного порочными страстями.

 8. Шмитизация всей страны продолжается. Почему автор считает только себя умным, а нас всех держит за дураков?! «Patiesība ir labākais veids, kā cīnīties pret sagrozītu informāciju un propagandu.» Какие правильные слова. Да только вот генеральный секретарь НАТО это не «голубь мира», да и сама эта организация это не объединение борцов за мир. Кто вам Улдис внушил, что вся информация идущая с запада это абсолютная правда?! А вся информация с востока, наоборот, сплошная ложь? Вы полезный дурак и наивный идиот, уверяя нас в этом.
  Ирак разбомбили, а Хуссейна повесили (на верёвке, за шею), крича и уверя весь мир, что у него есть оружие массового уничтожения! Оружия так не нашли. Почему же вы не возмущались тогда, почему теперь не кричите, держи вора?! Чем всё кончилось? Ничем.
  Вспоминая тот пакт, Улдис, вспоминайте также и свой собственный, заключенный вами даже раньше. «Latvijas-Vācijas neuzbrukšanas līgums (vācu: Deutsch-lettischer Nichtangriffsvertrag) bija starptautisks līgums starp Latviju un Vāciju, ko 1939. gada 7. jūnijā Berlīnē parakstīja Latvijas Ārlietu ministrs Vilhelms Munters un Vācijas Ārlietu valstsministrs Joahims fon Ribentrops.» Не надо постоянно тыкать в нос другим, забывая при этом про собственные грешки.
  Российская оппозиция скомпрометировала сама себя. Постоять на митинге, покричать лозунги за демократию и честные выборы, а потом запостить в инстаграмм фотки своей новой тачки за миллион, отдых в Куршавеле и новые кружевные трусики со Сваровски! Класс. И ненавидеть простой народ своей страны при этом всём. Не оппозиция это, а тусовка какая то.
  Вы, Улдис, обычный пропагандист, а не журналист.

  • Latvija pirms 2. pasaules kara pieņēma neitralitātes poziciju un neuzbrukšanas līgumu starp Latviju un Vāciju jāuztver kā nenopietnu .Vai Latvija spētu uzbrukt Vācijai , tas ir absurds,bet Molotova – Rībentropa pakts ar slepeniem pielikumiem bija pieteikums neatkarīgu valstu sadalīšana ietekmes sfērās un pēcāk šo valstu likvidēšanu no līguma slēdzēju abām pusēm . 1939 g. ar Hitlera atļauju arī Somija pienācās Staļinam,bet ar Molotova organizēto jauno Somijas valdību kominterna funkcionāra Kuusiena vadībā bija par maz lai lai Somiju pakļautu. Neizdevās savākt arī ,,raboče – krestjanskoe,, somu armiju. Sākās asiņainais Ziemas karš starp visu somu tautu un PSRS karaspēku.

   • Вот только юлить и изворачиваться не надо! Несеръёзный договор, ишь ты. А вы уверены, что к этому вашему «несеръёзному договору не было секретных приложений?!! У ваших сестёр Эстонии и Литвы такие же договоры были заключены вместе с приложениями. У Литвы так точно был договор сотрудничества секретных служб.
    Так что, не такие уж вы белые и пушистые, какими хотите казаться сами себе.

    • Tajā ” sekretnajā priložēņijā”bija paredzēts,ka Latvija ies iekarot Krieviju?Lielāku stulbumu nez vai kāds vēl spētu izdomāt.Tu,grafist,jau sāc palikt smieklīgs ar savu ” latviešofobiju”.Tev tiešām laiks uz mājām sākt aut kājas,citādi nomirsi no žults izplūduma.

     • Латышофобии у меня никакой нет, милейший. И это вовсе не глупость, а просто предположение о том, что в приложении мог бы быть, к примеру, договор о сотрудничестве спецслужб, о согласованных действиях против коммунистов, против евреев, почему нет. Не надо забывать, тогда ведь у вас была диктатура, а совсем не демократия. Не надо делать вид, что ваша политическая элита того времени была такая чистенькая и пушистая. Нет, она не стеснялась активно общаться с Гитлером!

     • kopīgas karaspēka parādes ar Hitleru mūsu “ģiktatura”nerīkoja un Polijas okupācijā nepiedalījās. Arī kara rūpniecībai nepieciešamos materiālus Vācijai nepiegādāja.Arī līdz 1941.gada jūnijam visi ebreji Latvijā bija dzīvi,ja nu vienīgi ne tie,kurus mīļotie “atbrīvotāji “uz Sibīriju aiztransportēja.

     • Ну, до совместных парадов вы просто не доросли. Зато потом с лихвой отслужили своё в легионе, разве нет. Герои, блин.
      А торговали все, и вы, и Америка с Англией. Пока нет войны, почему нет, если выгодно, да?
      И про евреев вы как то неудачно вы высказались. Те, кого выслали остались таки живы. Зато оставщиеся здесь, с вашей же помощью и при вашем же активном участии, были истреблены почти полностью! Парадокс однако.

  • Hroniskais meloholiķis nespēj laboties un teikt patiesību. Piemēram, ka sovjeti apbruņoja Huseinu, savāca no viņa ķimiskos ieročus tuvu un pirms 2. atmaksas uzbrukumam par Kuveitas okupāciju. Saskaņā ar ANO rezolūciju un vairāku valstu atbalstu Kuveitu atbrīvoja. Huseinam piedāvāja ar visu salaupīto bagātību atteikties no ILGSTOŠĀS varas un garantēti doties uz Braziliju. Viņš atkal draudēja ar milzīgo armiju, ķimiskajiem ieročiem, slepkavoja savu tautu, kas lika pārtraukt pamieru. Ļoti pamācoši.

   • Очень знакомое бла-бла-бла, такое уже раздавалось в «демократической прессе» в томе много много раз. И что. Химическое оружие это плохо, но оно не есть оружие массового поражения, как атомное. А ведь врали именно про атомное оружие. Хуссейн, как и любой другой арабский лидер, конечно не образец миролюбия и христианского смирения. Но это же восток, ислам, там все такие. И это надо понимать и принимать как данность. Там головы рубят и наказывают плетьми до сих пор! И Кувейт ваш тоже тот ещё «голубь мира».

    • “grafist”, ko metajies ar “pankukam”, – rjurikovichs atradies – pat rusofils no pasha neiznak – melkij’s. Vojevoda Kurbskis no Ivana Briesmiga atmuka uz Valmieru pie livon,iem, citadi butu tapat ka novgorodiesiem pie “krievu zemju apvienoshanas”. Vai, grafist, nav laiks “vilkt” preteja virziena, kur plasha tava zeme dzimta”?

     • И причём здесь блины, рюриковичи и прочее? Князь Курбский во время ливонской войны бежал в Литву, спасибо Радзивиллу. И перешёл он на сторону Сигизмунда, за что и был одарен многими поместьями и землями в польше.
      Однако, как упорно вы стараетесь увильнуть от темы статьи.

  • Diemžēl „līgums starp Latviju un Vāciju, no 1939. gada 7. jūnijā” bija pārāk mazs „грешки”, jo Ulmanis svārstījās lēmumos kuram agresoram atdoties. Tad vēl nebija nodevīgais Rībentropa – Molotava pakts. Vēlāk gan tika nožēlots ka netika ar Vāciju noslēgts kārtīgs līgums par savstarpēju aizsardzību. Vēl gan jāpiebilst ka 1941. g. kara pieteikumā PSRS kā viens no iemesliem minēts Baltijas valstu okupācija un genocīds, kas tik lielā mērā paktā nebija noteikts.Pat toreiz mīkstie pret nezvēru.

   • Всё-таки были грешки, признаёте. Хоть это радует.
    Но, если вы «отдались», ну так расслабстесь и получите хотя бы удовольствие! (пардон за такую вульгарность, конечно, но вы сами напросились на неё). А то всё оккупация, да оккупация.

 9. tikai rietumu propogandas melu troļļiem domāts rakstelis nacnaida kurināšanai

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Sportiskākais dzīvnieks

Latvijas Futbola federācija (LFF) trešdien prezentēja valstsvienības jauno logo, formas un talismanu vilka veidolā. “No šodienas būsim vilki un ar šo dzīvnieka simbolu gribam uzsvērt kopības sajūtu,” sacījis LFF prezidents Kaspars Gorkšs. Interesanti, ka par savu simbolu vilku izvēlējusies arī Latvijas Volejbola federācija, kas nupat aicinājusi atbalstīt volejbola valstsvienību, nopērkot tās kreklu ar vilka attēlu.

Kuru no šiem jūs gribētu par Valsts prezidentu?
Draugiem Facebook Twitter Google+