×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
9. maijs, 2013
Drukāt

Ko nākamo iekāros metāla zagļi – Brīvības pieminekļa zvaigznes?

brivibas_piemineklis6

Tas bija martā, kad plašsaziņas līdzekļi ziņoja par baisu gadījumu Vecmīlgrāvī, kur kāda trīs gadus veca meitenīte, pastaigājoties bērnudārza teritorijā, iekritusi 12 metrus dziļā kanalizācijas šahtā. Akas vāku naktī bija nozaguši metāla zagļi. Bērnudārza darbinieki saņēma sodu par nolaidību, bet īstos noziedzniekus sabiedrība tā arī neuzzināja.

 

 

Šī ziņa bija iemesls, lai pāris dienu pašausminātos par metāla zādzības “stihiju”, kas jau vairākus gadus plosās Latvijā, bet tas tad arī viss. Nekādas politiskas reakcijas, nekādas īpašas apņēmības pielikt punktu metāla zagļu patvaļai, piemēram, pakļaujot stingrai kontrolei metāla uzpircējus, ieviešot bargus sodus, ja tiek noskaidrots, ka “lūznis” iegūts nelegāli, un ieviešot sistēmu, ka par katru aizdomīgu “pievedumu” uzpircējam ir pienākums ziņot policijai. Ja to nedara, tad uzpircējs kļūst par nozieguma līdzdalībnieku.

Kas vēl jānozog, lai šos jautājumus beidzot sāktu risināt? Metāla zagļi, izrādās, ir ar bagātu fantāziju apveltīti cilvēki (cik tas attiecas uz viņu rūpalu…) un šonedēļ meta vēl vienu izaicinājumu, un atkal jautājums: vai arī šis “krupis” tiks norīts līdzīgi kā iepriekš bērna dzīvības apdraudējums? Šonedēļ zādzība notikusi vienā no Latvijas svētvietām – Rīgas Brāļu kapos.

Garnadži piesavinājušies divus ka­para iesegumus no tā saucamajām Piemiņas akām. Un tas tikai pāris dienu pirms Otrā pasaules kara piemiņas pasākumiem ar augstāko valsts amatpersonu un ārvalstu diplomātu līdzdalību… Kas nākamais – Brīvības pieminekļa zvaigžņu zādzība?

Policija ziņo, ka no Brāļu kapiem nozagtos priekšmetus šoreiz izdevies ātri atrast (tie gan esot bojāti), turpinoties izmeklēšana un, iespējams, pat tikšot noķerti vainīgie. Bet tas jau neatrisina problēmu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+