bkventspils.lv

Ko nepaņēma Sēderteljē, jāpaņem Ventspilī 0

FIBA Eiropas izaicinājuma kausa izcīņas spēlē BK “Ventspils” izbraukumā ar 80:83 piekāpās Zviedrijas klubam  “Sodertelje”, taču saglabāja izredzes iekļūt turnīra otrajā kārtā.

Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 191
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus

Otro nedēļu pēc kārtas ventspilniekiem bija iespēja nodrošināt vietu FIBA Eiropas izaicinājuma kausa izcīņas 16 labāko komandu skaitā. Atkal nekā – vairākas kļūdas pēdējā ceturkšņa vidū kopā ar diviem “Sodertalje” precīziem tālmetieniem uzvaras kausus nosvēra zviedru pusē. Neraugoties uz neveiksmi, tālākais ir pašu ventiņu rokās. Pēdējā kārtā nākam otrdien savā laukumā jāuzvar C grupas pastarīši Vīnes “Zepter”, kas iespējas izkļūt no grupas jau zaudējuši. Ja neizdosies uzvarēt arī šo spēli, atliks cerība, ka Tartu “Rock” aizvedīs uzvaru no Sēderteljes.

Spēle izvērtās ļoti līdzīga – 14 reizes bija vadības maiņa, astoņkārt neizšķirts. BK “Ventspils” pirmajā puslaikā ieguva arī septiņu punktu pārsvaru (35:28), taču jau spēles sākumā savainojuma dēļ zaudēja Sandi Valteru. Iespējams, tieši viņa pieredze un nepiekāpība pietrūka vēlāk. Turklāt pajuka Štelmahera iecerētā rotācija – ierastie rezervisti tādēļ pie lielāka spēles laika netika. Pēdējo reizi vadībā ventspilnieki bija 36. minūtē pēc Timmas bumbas trieciena grozā – 66:63. Nākamās divarpus minūtēs divi netrāpīti tālmetieni, divas kļūdas un tūdaļ 68:73. Izglābties vairs neizdevās. Sēderteljes komandā jāizceļ 20 gadus vecā Tobiasa Borga 20 punkti, mums tikpat iemeta par gadu vecākais Jānis Timma.

“Gribējam uzvarēt šo spēli, bet sliktā soda metienu realizācija un tikai 29 procenti tālmetienos, kur vienam spēlētājam ir 7/0 (Māris Gulbis), mums to neļāva paveikt. Turpretī Sēdertelje teicami izmantoja savas stiprās puses, īpaši caurgājienus un pēc tam bumbas atspēli brīvajiem spēlētājiem uz trīspunktu līnijas,” zaudējumu komentēja BK “Ventspils” galvenais treneris Roberts Štelmahers.

“Iznākumu izšķīra divas lietas. Viņi spēles beigās trāpīja ļoti svarīgus metienus un pēdējā ceturtdaļā guva 27 punktus. Otra lieta, ka mēs no 15 soda metieniem trāpījām tikai septiņus, kamēr pretinieki visus 14” sprieda Jānis Timma.

FIBA EIROPAS IZAICINĀJUMA KAUSS

C grupa

Sodertalje” (Zviedrija) – BK “Ventspils” 83:80 (17:21, 36:39, 56:59). Borgs 20, Robersons 18, Bizaka 12; Timma 20+9AB, Viljams 15, Zaķis 12, Vairogs 11, Gulbis 10, Lejasmeiers 8, Butjankovs 4, Valters.

Rock” – “Zepter Vienna” 83:60 (44:24).

Tabulā: 1. “Rock” 3-2, 2. BK “Ventspils” 3-2, 3. “Sodertalje” 3-2, 4. “Zepter Vienna” 1-4.