×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
8. aprīlis, 2014
Drukāt

Ko nepareizu viņi izdarījuši? (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Dažas piezīmes pēc Viļa Vītola raksta “Krīze ir izdevība” (“LA”, 31.03.2014.)

Visu cieņu V. Vītola kungam! Gan par šo rak­stu, gan par viņa patriotismu, gan aktivitātēm brīvajā Latvijā. Tomēr nevaru piekrist viņa priekšlikumam nomainīt Latvijā visus tiesnešus, kas ieņēmuši tiesneša amatu jau padomju laikā. Vai V. Vītola kungam ir zināms, cik tādu vēl palicis un ko nepareizu viņi izdarījuši, deviņdesmito gadu sākumā palīdzot atjaunot neatkarīgu Latviju?

Tiesas ar vecajiem “padomijas” tiesnešiem bija tās, uz kurām jaunais likumdevējs varēja paļauties, lai atjaunotu valsts neatkarību, mainītu likumus, tostarp – lai V. Vītola kungam būtu iespēja atgriezties brīvā Latvijā.

Savulaik jau bija vairāki Saeimas deputāti, vārdā neminēšu, no tā dēvētajiem ārzemju latviešiem, kuri arī sauca, ka nomaināmi visi bijušie padomju laika tiesneši un vietā ieceļami juristi no Rietumiem.

Vai tiešām krīze Ukrainā izmantojama, lai nomainītu visus tiesnešus, cik nu viņu vēl palicis, kuri ieņēmuši tiesneša amatu padomju laikā un kuri bijuši Padomju Savienības komunistiskās partijas biedri?

Starp citu, paši tiesneši bija pirmie, kas, sākoties atmodai, iestājās par tiesnešu bezpartijiskumu un pirmie nolika kompartijas biedra kartes. To vajadzētu atcerēties un novērtēt.

Vai V. Vītola kungam ir konkrēti fakti, kurus no lielajiem valsts apzadzējiem Latvijas tiesneši nav spējuši notiesāt? Pat ja tā būtu, atbildību par to vajadzētu prasīt no tām institūcijām, kurām attiecīgās lietas jāizmeklē un jānodod tiesā tiesāšanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kad parādījās iespēja atgūt savus īpašumus, pagasts izlikās neredzam draudzes prasību un bija jāgriežas tiesā. Tagadējā cēsu galvenā tiesnese Blūma sēdes laikā tā izņirgājās par baznīcu, ka vienkārši negribājās no viņas rokām saņemt spriedumu. Kad vajadzēja atgūtos īpašumus ierakstīt zemes grāmatā, zemes grāmatu tiesnese pat nepārbaudīja vai kaimiņu iesniegtie dokumenti ir saskaņoti ar draudzes padomi, bet pa blatiņu ieregīstrēja kaimiņiem baznīcas zemi. Vai tā jārīkojas brīvvalsts tiesnešiem?

    • es no ASV-Skaidrai Atbildēt

      Kaadai etniskai grupai pieder Bluuma? Ir viena taada grupa, kas visaam variiteem grib izniicinaat kristietiibu. Ne tikai Latvijaa.

Draugiem Facebook Twitter Google+