×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
7. jūlijs, 2015
Drukāt

Māra Libeka: Ko par runāšanu latviski nepasaka politiķi, pasaka daktere (142)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Māra Libeka

Sociālajos tīklos pēc publikācijas “Latvijas Avīzē” (29. jūnijā) un interneta portālā www.la.lv plaši tiek apspriesta Rīgas dakteres Ingas Rezgales rīcība, atsakoties svešvalodā sazināties ar pacienti, kuru viņa ārstē jau vienpadsmit gadus. Ludmila visus šos daudzos gadus sarunājusies ar dakteri valsts valodā, bet te pēkšņi saziņa aizgājusi pavisam greizi – Ludmila vairs nesaprot pat elementāras frāzes. Savu viedokli par šo situāciju pauduši arī mediķi, secinot, ka Ludmila nav nekāds izņēmuma gadījums – arvien biežāk vizītēs pie ārsta ierodas radikāli noskaņoti krievvalodīgi pacienti, kuri nevis neprot, bet nevēlas sazināties latviski.

Šāda attieksme uzņem arvien lielākus apgriezienus, īpaši pēc Krievijas militāristu iebrukuma Krimā. Nāks Putins, un tad jūs visi runāsiet krievu valodā – šādi draudi ir minētās attieksmes sastāvdaļa. Atliek tik ārstam nokārt galvu un ļaut sevi iemīt zemē! Ja dakteris ir ar stingru mugurkaulu un lūdz slimnieku, ar kuru līdz šim sarunājušies latviski, turpināt saziņu kā līdz šim – jo vairāk tādēļ, ka slimnieks neārstējas par saviem privātajiem līdzekļiem, bet gan par līdzekļiem no valsts naudas maka, jo ir Latvijas pilsonis, – šādam ārstam netrūkst nosodītāju pat latviešu vidū. Piemēram, kādas Rīgas ārstniecības iestādes latviskas izcelsmes menedžere dakteri Rezgali nepavisam nesaprotot, jo krievu valoda, viņasprāt, tik un tā ar laiku kļūšot par otru valsts valodu, un pauda neizpratni, kāpēc viņas bērnam to māca tikai no sestās klases. Šajā ārstniecības iestādē pats par sevi saprotams – ja vizītē ierodas pacients, kurš dzimis un audzis Latvijā un kura dzimtā valoda ir krievu, tad ārstam jārunā tā, kā runā pacients. Pēc analoģijas – ja Vācijas klīnikā ierodas turku slimnieks, tad ārstam būtu jārunā turku valodā?

Daktere Rezgale saņēmusi aizrādījumus arī no okeāna otra krasta. Kāds ārsts, kurš cītīgi seko līdzi notikumiem Latvijā, man raksta: ja šo endokrinoloģi atlaistu no darba, Latvijas sabiedrība gūtu atvieglojoši pozitīvu un attīrošu signālu par absolūtu neiecietību pret jebkuru ksenofobiju un rasismu jebkurā darbavietā. Ierosinājuma autoram var piedot nezināšanu par 273 tūkstošiem krievvalodīgo, kas referendumā nobalsoja par grozījumiem Satversmē, lai krievu valodai piešķirtu otras valsts valodas statusu. Amerika ir cita pasaule, kur grūti saprast pašreizējo ģeopolitisko situāciju Latvijā, kā arī piecdesmit padomju varas gadus, kas te pārdzīvoti. Ko teiktu latviskās izcelsmes Amerikas ārsti tādā gadījumā, ja ASV pacienti, kuriem dzimtā valoda ir spāņu, pēkšņi “pārstātu” saprast angļu valodu un spiestu ārstus runāt tikai spāniski. Pretējā gadījumā viņi tiktu uzskatīti par ksenofobiem un rasistiem.

Lai valsts valodas pozīcijas kļūtu arvien stabilākas, tās ir jāstiprina, nevis jādeldē. Politiķi to vēl nav sapratuši un pāriet uz krievu valodu visos gadījumos, kad tiek uzrunāti krieviski. Neviens no viņiem nav publiski aicinājis ieņemt valsts valodas jautājumā stingru nostāju, lai krieviski runājošām personām nav mums jāpārmet, ka “vi sami vinovati, čto mi ņe umejem” (“jūs paši esat vainīgi, ka mēs neprotam”). Ārste Inga Rezgale ir paziņojusi: “Maniem pacientiem ir zināms, ka arī viņiem jācenšas runāt valsts valodā.” Viena drosmīga daktere to ir izdarījusi politiķu vietā un ar to izpelnījusies lielu sabiedrības uzmanību.

Pievienot komentāru

Komentāri (142)

 1. Vairāk tādu Latviešu,ka ārste Inga Rezgale!Prieks un lepnums par viņu!Politiķiem un valstsvīriem,prezidentu Vējoni ieskaitot vajadzētu ņemt piemēru no cienījamās ārstes.Tāpat ka visai Latviešu tautai.

 2. lai iet pie lopdaktera, tas prot ārstēt nesarunājoties ar pacientu!

 3. Latvijá tikai latvieshu valodu-kad braucam celot, censhamies kaut ko iemacities attiecígás valsts valodá, tad kápéc pashi savu necienám? Starp citu-tieshi Latvijas krievi atbraucot uz árzemém ar lepnumu saka;- ja iz Latviji!
  Tad runásim latviski? Cto vi skazali?

 4. Kurā valstī dzīvo,tā valoda ir jārespektē,ja arī nesanāk ļoti labi,tad vismaz jācenšas,nevis jāmeklē stulbi argumenti,tā ir ikvienā valstī.Kautkādai cieņai pret valsti kurā esi ir jābūt!

 5. Kurā valstī dzīvo,tā valoda ir jārespektē,ja arī nesanāk ļoti labi,tad vismaz jācenšas,nevis jāmeklē stulbi argumenti,tā ir ikvienā valstī.

 6. Viss atrisināsies nebūt ne administratīvām metodēm. Jaunā paaudze (līdz 30) praktiski nezina krievu valodu (ja cilvēks nav specializējies uz 19. gs. krievu filoloģiju un literatūru, tad tā viņam tikpat nepieciešama kā urdu, farsi vai portugāļu valoda) – attiecīgi, pacients var savu pārliecību paust kā vēlas, taču ārsts smaida uz atbild “nesaprotu”. Nekur nav teikts, ka ārstam jālec no biksēm ārā (arī izslavētajā Hipokrāta zvērestā teikts: “Nekaitēt”, nevis mācīties mandarīnu valodu, jo ieradies kāds ķīnietis ar sāpošu roku). Attiecīgi, paciens var ierasties ar savu tulku, ja viņam gribas savas idejas vārdā ataisīt naudas maku. Lielākā daļa, tikko ideja sāk maksāt reālus izdevumus, attieksmi pamaina.

 7. Es arī tāpat darītu.

 8. Es esmu krieviete,kas pat nav dzimusi Latvijā,latviešu valodu pārzinu perfekti. Man par Latvijā dzimušajiem ir kauns. Sava valoda ir jāciena,kāpēc vēl arvien Jums par savu valodu-kauns?

 9. Tā ir k r i e v u C Ū C Ī B A !!!

 10. Tādus šovinistus ir jānoliek pie vietas! Šī ir Latvija. Pārsimts kilometru uz austrumiem ir robeža, aiz kuras impēristi var runāt savā veļikajā, cik uziet!

 11. Jā, ir ļoti skumīgi, ka tik daudzi latvueši, tai skaitā politiķi, tik ļoti neciena paši savu valodu. Atbildēt

  Ak

 12. Kamēr Latvijā nepāries uz izglītību valsts un pašvaldības mācību iestādēs tikai valsts valodā , šāda un līdzīga nezināšana ies plašumā.

 13. Smieklīgi uzrakstīts par ASV. Varētu domāt, ka Amerikas latvieši ir aktīvi krievu & okupācijas seku atbalstītāji 😀

 14. Tikai atbalstu. Dakterītei spēku izturēt spiedienu. Es vēl pieļautu, ja paciente būtu ļoti cienījamā vecumā un latviski nekad nebūtu mācējusi, bet šajā gadījumā ir klaja necieņa pret valsti un tās likumiem. Nez, vai Krievijā kāds ārsts runā ar pacientiem latviski, izņemot gadījumu, kad abi ir latvieši.

  • Kāds būtu tas cienījamais vecums? Pirms 27 gadiem viñai bija40? Un vēl agrāk pat negribēja zināt, kur atbraukusi?!

 15. Eiropas Savienības pilsonim bez savas oficiālās valsts valodas būtu jāzina vēl divas Eiropas Savienības valstu valodas (piemēram, vācu un franču). Gadījumos, kad pacients nespēj sazināties valsts valodā, būtu jānodrošina profesionāla tulka pakalpojumus. Tās ir papildus izmaksas par medicīnas pakalpojumu.
  Lielākajās klīnikās tas varētu būt tulks, kas ir pastāvīgā slimnīcas štatā, mazākās iestādēs par to jāparūpējas pacienta tuviniekiem.
  Profesionāli tulki, kas spēj precīzi pārtulkot pacienta teikto, protams, ir maz. Viņiem nepieciešamas zināšanas par medicīnas terminoloģiju. Nebūtu pieļaujams, ka tulks pēc sava prāta interpretē anamnēzi. Šādu tulku sagatavošana būtu jāparedz augstākajās mācību iestādēs.
  Atcerēsimies, ka cilvēktiesības ir arī latvietim, kas griezies pie ārsta krieva, lietuvietim, igaunim, angliski runājošam apmaiņas studentam, utt. Viens cilvēks nevar zināt visas valodas, tāpēc profesionālu tulku pakalpojumu izmantoša ir aktuāla.

 16. Priecājos par dakteres pozitīvo nostāju savas valsts valodas kultūras stiprināšanā… lai veicas. Nepakļaujaties diktātam…

 17. Prieks par drosmīgiem cilvēkiem ar pašcieņu. Lai dakterei Rezgalei laba veselība.

 18. Mediķim ir jārunā ar pacientu viņam saprotamā valodā. Mediķis nedrīkst šķirot pacientus pēc valodas, nacionālitātes, ticības.
  Latvija nav vienas nācijas valsts, NAV!!! Krievu valoda ir un būs otra neoficiālā valsts valoda. Esmu latviete, bet neesmu nacionāliste. Es varu ar pacientu runāt krieviski, un tāpēc nejūtos baigi apdalīta un nejutīšos varone, ja principā runāšu tikai latviski.

  • mediķim ir jārunā ar pacientu viņam saprotamā valodā,tātad arī čigānu,ēbreju ,arābu ,zviedru,igauņu,poļu valodās un arī citās valodās,pat ķīniešu,bet pārsvarā slimo tikai krievi… .

  • Varbūt man braukt prom no Latvijas jo nezinu krievu valodu?

  • Latviete, bet krievu nacionāliste? Rakstā runa ir par krieviem kuri māk latviski, bet sava nacionālisma radītās pārākuma sajūtas dēļ atsakās to dar'īt. Atbildēt

   KGB

  • Bet vai esat kādreiz auzdomājusies, kāpēc Latvijā dzīvojošie krievi, kas pat te ir dzimuši, māk latviešu valodu un daudzis gadījumos ir par Latvijas pilsoņi, nevēlas ar jums, latvieti Latvijā, sarunāties latviski? Atbildēt

   Ak

  • who’й в pот, nevis Kapu†lerlandes vals†s valoda būs otra valsts valoda Latvijā!

  • Vai būt latvietei Latvijā ir nacionālisms?

 19. Ja jūs esat mediķe,tad jums droši vien zināma Latvijā diezgan plaši izplatītā prakse.Varu minēt tikai vienu piemēru.Mana ģimenes ārste ir krieviete,gadus 15 jaunāka par mani.Latviski mēģina runāt.Var pateikt-labdien,sveiki,uz redzēšanos,paldies,lūdzu,kā jūs jūtaties un vēl šo to.Mēģinu ar viņu runāt latviski,jo esmu latviete,bet nekas prātīgs nesanāk,jo vienmēr esmu spiesta pāriet uz krievu valodu,kā dakterei ērtāk,jo ar latviešu valodu viņa faktiski ir “uz jūs”.Pārējie manas ģimenes locekļi runā ar viņu krieviski.Varu apgalvot,ka mūsu medicīnas iestādē vismaz pusei no personāla ir tāds valsts valodas “līmenis”,dažam vēl sliktāks,izņemot latviešu mediķus,kuri ir mazākumā un visi lieliski runā krieviski.Ja gribat dr.Rezgalei ko pārmest,vispirms “nolaižaties uz Latvijas grēcīgās zemes”!

 20. Es nepiekrītu ārstes rīcībai. Ārsts nav ne valodas inspektors, nedz viņam jākūrē politika ārstniecības laikā, turklāt zinu, ka ar saviem pacientiem sazināšos tā, kā ērtāk pacientam. Slimnieks ir atnācis pēc medicīniskās palīdzības, nevis uzklausīt pamācības par politisko nostāju. Tā ir tāda profesionālā iedomība- uzspiest sazināties tā, kā ārsts grib. Tas nav ētiski- tā ārstam nav jārīkojas ne kara, ne miera apstākļos. Šī ir profesija, kur jāpiekāpjas pacientam. Dīvains ir visas šīs lietas konteksts- ja paskatamies, ka minētā ārste strādā… diplomātiskā servisa poliklīnikā?…, atverot pirmo lapu redzams, ka “szināmies ar pacientu latviešu, krievu un angļu valodā”. Tā ir tāda divkosība un pozīciju demonstrēšana vienā konkrētā situācijā. Ko darīs, ja pie šāda ārsta atvedīs pacientu vispār bezsamaņā? Vai kurlmēmo? Viņš atteiksies no ārstniecības tāpēc, ka pacients nerunā? Es patiešām priecājos, ka manu paziņu lokā nav šādu ambiciozu mediķu, un patiesībā- šādi gadījumi ir reti. Vai mēs spējam iedomāties kas notiks, ja ātrā palīdzība aizbrauks pie pacienta ar infarktu vai astmas lēkmi, un pieprasīs runāt valodā, kas patiks ārstam? Šis raksts un ārsta rīcība ir tāds “pārprastais patriotisms”, ārsts avu patriotismu var demostrēt ārpus darba laika, nevis slimam cilvēkam.

  • Esmu mordvietis un man buutu ertāk,ka jūs ar mani sazinatos manā dzimtajā valodā,ja man bus vajadzīga med.palidzība.Kā būs?Sazināsities?nevar saprast,kāpēc,ar pacienti Kalniņu,kura vienmeer runājusi latviski ārstei Rezgalei pēkšņi jāsazinās krieviski.ārstes dzimta valoda ir latviešu.Viņa kalniņu ārstē un ar politiku nenodarbojas.Ar politiku nodarbojas paciente,ceļ neslavu kaimiņu valsti dakterei.Bet jus rakstat muļķiibas.

   • Es runāju muļķības, jo manās interesēs ir uzstādīt pareizu diagnozi un izstāstīt par pareizu ārstēšanos? Ziniet, viens otrs ārsts, kas pabeidzis skolu Padomju laikos, aizmirsis, ka mācību process itin bieži noritēja ar pacientiem, kas nerunāja latviski, arī tagad tā notiek, ieskaitot to pašu Abu Meri, kurš nenoliedzami zināšanas ieguvis praksē. Vai kāds no šiem pacientiek kādreiz atļāvās aidzīt prom studentu tāpēc, ka viņš slikti runāja krieviski? Tad nu atdod atkal citam krievam to cieņu (patiesībā slimam cilvēkam, kas nav nācis apjautāties par politiskajiem uzskatiem, bet nācis pēc palīdzības) un runā viņa valodā. Visi nezin kāpēc piesauc tādu un šitādu likumu ārsta darbā, bet aizmirst par ārsta ētiku, cieņu pret pacientu. Ārstniecība ir pacientam, nevis savu personisko ambīciju kultivēšana- ja valsts to ir aizmirsusi, mediķim nav par to jāaizmirst. Valodas zināšanas var kaitēt tikai tam, kuram viņu nav, un ar tovidējās un jaunākās, jo īpaši jaunākās paaudzes ārsti arī sāksim. Uzdod jautājumu sev, dakter: kas slikts man notiks, ja es ar krievu pacientu runāšu krieviski, ja viņš tā grib? Ārstam vienmēr ir jābūt arī diplomātam, nevis burta kalpam.

    • ko jūs darīsiet ja pacients būs čigāns,kurš runā tikai savā valodā ,droši ka parādisiet uz durvīm… .

     • Es Jums teikšu, ka esmu ārstējusi ne tikai čigānus, pieņemu, ka arī mordoviešus Padomju gados, nebrīnos, ka arī tagad, jo neinteresējos par izcelsmi. Atšķirībā no dažiem uzpūtīgiem ārstiem, teikšu, ka čigāns Latvijā jau no bērnības zina vairāk valodas, kā dažs labs, kas sakās augstas skolas pabeidzis. Man nav jātestē viņa latviešu valodas zināšanu līmenis, jo es neesmu valodas inspektors. Man ir jāārstē- jāsaprot kas viņam kaiš, jāizstāsta kā ārstēties turpmāk un jāpārliecinās vai viņš sapratis.

     • Anda izliekas nesaprotot par ko ir runa, aizverot acis uz to, kas notiek apkārt.

     • Taču jāizlasa rakstu – tad jāraksta !!! Runa iet – par nekauņām,kas visu laiku runāja latviski un PĒKŠŅI vairs n e s a p r o t !!!!!!!!!!!!!!!!!!

    • Jūs neizklausaties sevišķi gudra, jo tieši jūs neizorotat situāciju. Nav runa par to, ka pacients nezinātu valodu un neko nesaprastu, bet gan tieši par pacienta politisko simpātiju demonstrēšanu! NEVĒLĒŠANOS runāt latviski, jo vnk neciena tādu kā jūs, jo esat latviete, tātad nicināma. Ne jau jūs izrādāt tādiem labvēlību un cieņu, bet gan viņi pret jums demonstrē absilūtu necieņu. Un kādā valodā jūs sarunāsueties ar ķīnieti, indinēzueti vai kādu afrikāni, kuri nemāk ne angliski, ne krieviski? Vai tās valodas ziniet?

    • mācību process itin bieži noritēja ar pacientiem, KURI nerunāja latviski.
     diagnoze logoreja.

    • Izvēle runāt krieviski ir politisks šovinisma uzspiešanas mēģinājums, kas parādās arvien biežāk līdz ar Kremļa (un Ušakova) “uzvaras gājieniem” Krimā un citur. Ārstam to ir sāpīgi un nepatīkami pieredzēt, necieņu pret sevi un savu profesiju jebkurš uztvers saasināti.

  • Te jau runa iet par pacientu, kas prot runāt valsts valodā un pirms tam ir runājis ar ārsti, bet pēkšņi vairs nerunā – kuram tad te ir tās ambīcijas?

 21. Latvieša vienīgais patvērums ir tikai Dziesmu svētki,ne šī valsts un tās politiķi 😀 Latvieši to jau sapratuši savlaicīgi,tāpēc liela daļa ir ārzemēs’.Palikuši tikai tie,kuri veikli iekārtojušies šajā netīrajā straumē, pensionāri,kuriem vairs nav iespēju.bērni,tie,kuri piesieti pie neizmantojamiem īpašumiem un tupaki.kuriem pieņemama krieviskā vide.Protams,nepilsoņi-okupanti un viņu līdzskrējēji u.c. neizlēmīgie Tās pļāpas “par lepnumu par savu valsti” ir tikai vīģes lapa okupācijas plikumam.Un nenāks vairs “piektais gads”…

  • Galvu augšā, draugs. Ir labi Latvijā. Protams, pret šādiem nekaunīgiem iedzīvotājiem ir skaidri jānorāda, kā lietas LV notiek un notiks. Daktere ir super piemērs! Malace, malace, malace!

 22. Nu Lielbritānijā cik zinu,ja pacients nemāk runāt angliski,tad tiek ņemts tulks līdzi,tad varbūt arī Latvijā jāsāk šādi rīkoties un nākamreiz dakterītei jāierosina šādiem pacientiem paņemt kādu līdzi kas mācēs sazināties un saprasties…

  • paciente taču 11 gadus runāja latviski.priekš kam viņai tulks?Viņai nevajag tulku.Viņai tikai gribās paņirgāties par dakteri.skatos,ka daudziem vienkārši slinkums izlasīt Libekas rakstu.

   • ja,tas viss skaidrs,ka krievu tanta “peksni attapas”,ka vairs nemak runat latviski,bet nu vienkarsi ponta pec – nu ja nu peksni nemaki runat latviski,tad nu ko padarit,nac nakamreiz ar tulku ja gribi lai tevi apkalpo…

 23. apsveicu un novēlu visu to labāko dakterei ar mugurkaulu,jo mīkstmiešiem jāiznīkst,kuriem nav savas stingras nostājas ne sadzīvē, ne politikā.kaut vairāk mums Latvijā būtu šādi cilvēki!!!!

 24. Nevajag mācīties nevienu svešvalodu, tad neviens nevarēs piekasīties!

 25. taa daktere ir probleemu taisiitaaja.

 26. Kad Padomju laikos krievu nosaucu par krievu,man gribēja politisku lietu piešūt,atkratījos samērā viegli pajautājot krievu biedram,vai tu kaunies ,ka esi krievs.
  Ar krieviem tāpat drīz būs kā ar žīdiem,nedrīkstēs par krieviem saukt,tā gan nesauksies ksenofobija bet kā tagad nācis modē-rusofobija.

 27. Jauki, ka daktere pievienojusies krievu valodā nerunātājiem. Es arī esmu izsaukusi ātros vecai, pakritušai krievu tantītei un nomierinājusi viņu krieviski, bet šādi gadījumi (paciente, kas prot, bet pēkšņi negrib runāt latviski) atsit jebkādu vēlmi vispār kaut kur izmantot krievu valodu. Latvijā runāsim latviski un punkts!

 28. Lauku Avīze ir jau sen zināma ka nauda kurinātāja. Kam atkal ir vajadzīga šī .. virza ?dakterienes piemērs liecina par to ka “Tēvijas” avīželes gars ir dzīvs.ja šodien pie Mildas atkal soļotu naciki un pie Laimas pulksteņa jātu uz zirgiem iebrucēji,vēsture atkārtotos un Lauku Avīze varētu ziņot: beidzot Rīgā ir brīva no……īstenībā kauns un negods žurnālistiem , kas mērc savu radošo spalvu sū….nā atkritumu bedrē.

  • pievienojos.nekā laba šīs stāsts neradīja,negudra nepatriotiska žurnālistes rīcība

  • Un par ko liecina pacientes,kura 11 gadus varēja runāt latviski,ākstīšanās?Manuprāt tā liecina par viņas patoloģisku lielkrievu šovinismu,kas robežojas ar fašismu.Naidu kurina nevis LA,bet gan šie nekauņas.Tādi,kā Ludmila Kalniņa.Īsta ,piedodiet,maita.vairāk nekas.

  • Tovarišč Gugans, praviļno govoritje! Presē nedrīkst atspoguļot faktus, kur krievi augstprātīgi un apvainojoši izturas pret latviešiem. Tas kurina naidu. Jāatspoguļo fakti, kad tiek nosodīts latviešu nacionālisms un pašapziņa, tas kaitē cittautiešiem integrēties Latvijā. Kāpēc skoti, īri un velsieši var runāt angliski, bet latvieši – krieviski nevar!

 29. Tēma pie kura atkal atgriešas LA , jau vienreiz tika apspriesta. Aktuālāka būtu diskusija par to ,kā dedzīgi latviskot gaidāmos 250 imigrantus. Arī- kādā valodā sniegt pakalpojumus. Šķiet , ka tur arī visa tautiskā degsme noplaks. Un vēl- nez kāpēc dedzīgajiem latviskotājiem liekas pieņemami neskaitāmi uzņēmumu , arī ar kultūru sastītu, nosaukumi angļu valodā. Jeb tā ir pareizā svešvaloda ?
  P.S. pakalpojumu sfērā darbojas princips, ka klientu apkalpo tai valodā , kuru tas saprot.

 30. Kur Baltiņa komentārs?!

 31. Latvieši skatās uz Ukrainā notiekošo, un mācās no citu kļūdām projekta DDD īstenošanā. Tagad varēs sākt integrēt 250 (x 6) cilvēkus un viņu ģimenes locekļus, kas drīzumā pēc “brīvprātīgā” uzaicinājuma un Briseles rekomendācijām sāks ierasties Latvijā. Veiksmi dakterīšiem!

  • pie tā prāta jau nenāk tikai latvieši, kas mācās no citu kļūdām; “pie tā prāta” nāks visa Eiropa; arī vācieši un franči – kad viņiem tas “ūdens sāks smelties mutē” tā kā mums. Diemžēl viņiem nāksies mācīties pašiem no savām kļūdām, jo mūsējās tie vēl nav sapratuši un mūsu “integrētāji” tās vēl pagaidām prasmīgi noklusē.

 32. latviešīem ir jānāk pie saprašanas, ka krievvalodīgo integrācija, bez reālas okupācijas seku likvidācijas un adekvāta integrējamo skaita (proporcijas) noteikšanas – nav iespējama.
  Lai mēs pēc 50 gadiem okupācijas un 25 aktīva kosmopolītisma propagandas gadiem saglabātu savu nāciju (tās valodu un kultūru), tad Integrācijai jānotiek latviskā vidē.
  Demokrātija ir tautas vara (savas attīstības teritorijā), bet ne administratīvi regulējams visu tautu sajaums, kas tautas etnisko integrāciju pārtrauc un pakļauj to nebeidzamai un diskomfortablai iecietībai. Un kas var novest pie mums jau pazīstamā hibrīdkara – kā Ukrainā.

 33. Visu cieņu šai latviskajai ārstei ! No viņas būtu jāpamācās daudziem politiķiem ,kas cenšas vervelēt “nothing special ” līmenī krievu valodā ! Kā šie politiķīši uzdrošinās savā oficiālajā darba laikā ,par manu naudu un pret manu gribu vāvuļot ar korespondentiem kaut kādā svešvalodā ??? Un absolūti neņemt vērā tautas sašutumu ???

 34. Es domaaju taa, ja taa slimniece ir tik tupa un zin tikai vienu, savu krievu valodu, lai vina runaa, bet daktere, lai atbild vinai tikai un vieniigi latviski.

 35. Sākam “attīrīties” ar “bulšitiem”….

 36. Mēs arīdzan paši lēnām rusificējamies ar tiešiem tulkojumiem un pat vārdiem kā- dotajā brīdī, vot, davai, vobšem, koroče u.t.t. Varbūt sākam beidzot pašattīrīties?!

 37. Pateikšu to, ko nepasaka gļēvie un ar Stokholmas sindromu slimie politikāņi – Latvijā jāveic deokupāciju, dekolonizāciju un deboļševizāciju! Latviešiem ir tiesības dzīvot savā zemē bez okupantu un kolonistu klātbūtnes.
  Atgādinu pie varas esošajiem bijušajiem komunistiem, komjauniešiem un lumpeņiem – deokupācijas un dekolonizācijas neveikšana ir noziegums pret cilvēci.

 38. Visu cieņu ārstei, kura bezkaunīgai pacientei neļāva kāpt uz galvas. Publisks nosodījums menedžerei un citiem, kuri iebilst pret šādu rīcību. Ļoti dīvaina situācija – tas, ka paciente atļaujas tērēt valsts naudu un neievērot valsts normu – oficiālajā saziņā izmantot latviešu valodu, kas ir valsts valoda, nav ne rasisms, ne šovinisms, ne jel kāda fobija, bet tas, ka ārste Latvijā nerunā valodā, kas NAV Eiropas Savienības oficiālā valoda, nav Latvijas valsts valoda, ir noziegums! Kad vienreiz beigsies šis fašisms pret latviešu tautu un valodu?! Kāpēc krievu valodai tik īpašas tiesības visi bļauri vēlas Latvijā? Tad jau ārstiem un ikvienam jārunā lietuviski, igauniski, baltkrieviski, poliski, ukrainiski utt. Šo etnosu cilvēki arī dzīvo Latvijā un viņiem ir tādas pašas tiesības kā šai bezkauņai. Iztaisnosim taču vienreiz savu mugurkaulu, cienīsim sevi un savu valodu un visur runāsim latviski, pieprasot to no politiķiem un ikviena, kas dzīvo, strādā un mācās Latvijā. Izņēmums ir tikai viesi. Ja pat premjerministre, Valsts prezidents, izglītības ministre publiskajā telpā atļaujas pārkāpt valsts valodas likumu, tad ko var sagaidīt no putiniešiem? Cienīsim citu kultūru, citas valodas, bet godā turēsim savu valodu, Tēvzemi un kultūru, apliecinot to arī ar latviešu valodas lietošanu visā Latvijas teritorijā.

 39. “Medicīnas tūrisms – iespēja valsts izaugsmei,” tā Ministru prezidentes Straujumas (V) padomnieks veselības aprūpes jautājumos Renārs Putniņš. Ja par ko runāt aprakstītā sadzīviskā konflikta kontekstā, tad tikai un vienīgi par “vietēja mēroga pārspīlējumiem” (O.Benders, Zelta teļš) jeb situāciju, kad “labā roka nezina par kreisās darbībām.”

 40. Slimnieki var runāt visādās valodās, taču dakterim nav jāzin un viņš nevar zināt visas pasaules valodas. Un kādi ir argumenti, ka jāzina tieši krievu valoda un nevis lietuviešu vai ivrits? Mums visiem jāpasaka rasismam NĒ un cienīsim arī tos Latvijā dzimušos cilvēkus, kuru dzimtā valoda ir ukraiņu, lietuviešu, igauņu vai jebkura cita valoda.

 41. Man patika Austrālijas augstākās amatpersonas teiktais par iespējām dzīvot Austrālijā.,-
  Katram tiek dota iespēja dzīvot un strādāt mūsu valstī, bet tiek dota arī iespēja pamest šo valsti.
  Tieši ar šādu motivāciju vajadzētu strādāt arī mūsu valdībai, tad visi neapmierinātie ātrāk varētu izlemt, vai ciena mūsu Latviju, valodu un vēlas dzīvot šeit, nemocīties un doties dzīvot, kur ir labāk.
  Tad visiem Latvijas nīdējiem būtu skaidri un gaiši pateikts, ka viesmīlīgā Latvija katram piedāvā nevis vienu iespēju, bet veselas 3(trīs)- dzīvot, strādāt un pamest šo valsti – liela izvēle.

  • Viņiem jau šeit ir labi! Kas nekaiš?! Dažus gadus pirms brīvās Latvijas un tagad neapmierināti! Lai brauc atpakaļ uz savām sādžām, bet nē, jo viņi zin, kas tur viņus sagaida! Es domāju, ka tiešām vajag tādu kārtību, ja nepatīk, jāizsūta no valsts uz savu tēvu mītnes zemi!

 42. Вывод. Автору показалось недостаточным волны комментариев от её первого вброса большого Г на вентиллятор! Тогда было почти 400 комментариев, полных ненависти и русофобского яда. То есьть, автор считает, что градус взаимной ненависти в обществе недостаточно высок и надо продолжать его повышать? Чего хочет добиться автор? Гражданской войны что ли? Если автору на улице дадут по башке кирпичём, она что ли, станет счаслива?! Сомневаюсь, что автор сама понимает, что она творит.

  • Sveiks, latviešfob! Tu reiz komentāros solīji nogalināt latvieti, jo tev nepatika viņa komentārā paustā patiesība. Kopš tās reizes tevi atceros kā tipisku krievu kultūras un krievu pasaules pārstāvi, kurš draud ar pilsoņu karu, slepkavošanu, iznīcināšanu, izvarošanu, piekaušaunu, ķiegeļa iesviešanu sejā u.t.t.

   • >bibliotekāre 7. jūlijs, 2015 12:14
    И вам не хворать. Хотя вам точно надо к доктору, к психиатру, и чем скорее, тем лучше. На мой взгляд, у вас мания преследования, все вас хотят убить да надругаться всячески. Хотя кому нужен какой то жалкий библиотекарь, вы же ещё и страшная наверняка, вот кому вы такая нужна. И если вы выдвигаете какие то обвинения, будьте так любезны, подкрепляйте их доказательствами.

    • sočos plūdi beigušies vari doties uz tēvzemi

     • И ты туда же. Тоже небось страшная, аки кикимора.

     • pārtulko,pēkšņi vairs nesaprotu tavu valodu… .

     • Staltais grafistam

      Labi, ka tu tāds, skaists, gudrs un, galvenais, Latvijai vajadzīgs! 😀 Kad vajadzēs pierādījumus tavai naida kurināšanai, neraizējies – būs! Turpini tik tādā pašā garā. Un atceries, ka tavu valodiņu šeit vairums neprot, tā ka vari nepūlēties te rakstīt. Pa tukšo.

     • >Staltais grafistam 7. jūlijs, 2015 21:54
      И ведь действительно нужный для страны. Может и не самый умный, но и не дурак, и по своей специальности и специфике работы, действительно один единственный на всю Латвию. И всё вы понимаете, не прикидывайтесь. Вот вы же прочли, и даже ответили. Значит всё не зря.

     • >ukraina 7. jūlijs, 2015 17:30
      Доскакалась значит, ну, ну. Все мозги порастеряла.

    • Kas tad bibliotekārēm vainas?Es arī esmu bibliotekāre.Turklāt labi atalgota un situēta,nevis nožēlojama un neglīta.Pēc izskata patīku gan vīriešiem,gan sievietēm ,un daudzas manas kolēģes ir glītas.Pat skaistas.Kolēģei taisnība.Jūs,grafist,tik daudz rakstāt žultainus komentārus,ka pats nevarat paturēt prātā visu,ko esat sarakstījis.Jums ir problēmas ar psihi,nevis manai kolēģei,kurai ir laba atmiņa.

     • Сама по себе библиотекарь ни в чём не виновата. Я всего лишь ответил на её желчный комментарий с обвинениями. Я всегда стараюсь не хамить первым, только в ответ. Очень рад за вас, что вы такая красивая и вам хорошо платят. Не жизнь, а сказка. Наверняка работаете в замке «тьмы», построенном на мои налоги. Кстати и зарплату вам платят также из моих налогов. Это так, маленькая шпилька в вашу сторону. Вы лучше поинтересуйтесь у своей коллеги на каком основании она утверждает будто бы я, в каком то своём комментарии обещал (!?) убить (!!!) латышскую женщину за то, что мне не понравилось содержание её комментария! Вот это нормально разве? Разве такое утверждение ничего не говорит о её душевном здоровье? Вот вы ответьте сначала на этот вопрос, а уже потом будем спорить о «желтизне» моих комментариев.

  • Pirmkārt Latvijā valsts valoda ir latviešu .Tā ka raksti savus stulbos komentārus valsts valodā.Otrkārt tikai ciemiņš, okupants vai idiots nevēlas iemācīties tās valsts valodu kurā viņš dzīvo.Par ciemiņiem jūs krievus nenosauksi.Kas jūs esat ,idioti vai okupanti?

   • >Rūdis 7. jūlijs, 2015 12:43
    А ты сам то кто? Наверное всё таки идиот. Если я тусуюсь на этом портале и пишу комментарии, то разумно предположить, что я всё-таки умею читать и писать по латышски, разве это не логично? То, что латышский язык является государственным, лично меня конкретно здесь ни к чему не обязывает. Я не на работе здесь, не выполняю рабочие обязанности, следовательно выбор языка общения это моё личное дело. Вот так, детка.

  • Mēs Latvijā dzīvojam jau vairākus simtus gadus, mūs iekarojuši daudzi, bet neviens no iekarotājiem izņemot jūs, nav centušies iznīcināt latviešus izsūtot uz Sibīriju vai Vorkutu vai vēl kur! Un tad vēl rusofobēt! Jūs ienākat citā zemē un sākat diktēt savus noteikumus. Mums nav jārunā jūsu mēlē savā zemē! Ja es brauktu uz Krieviju, tad runātu krieviski. Un šī lietu kārtība ir zināma un saprotama visām citām tautām izņemot jūs! Kad ar tankiem ienācāt Latvijā, vai runājāt ar iedzīvotājiem latviešu valodā, varbūt ar veciem, slimiem cilvēkiem runājāt latviešu valodā? Nē, nerunājāt gan! Kāds pilsoņu karš var būt? Vai tu esi pilsonis? Kas mums piedraud ar karu ieviest krievu valodu?

   • kresiite 7. jūlijs, 2015 13:01
    Ну так и русские здесь тоже сотни лет жили! И не надо врать, я не расплачусь, высылали в Сибирь не только одних латышей, но и русских и евреев, и других! Не хотите говорить на русском, ваше право, и не говорите, можете язык себе и вовсе отрезать. Но понимать было бы неплохо, а то вы пишите в ответ какую чушь. Да, и для того, чтобы начать гражданскую войну быть гражданином вовсе не обязательно.

    • Atkal okupants draud latviešu tautai ar pilsoņu karu….

     • А чего ты хотел, а? Чтобы мы молчали в тряпочку, так что ли? Вынь кольцо из носа, и бусы сними с шеи, абориген блин.

  • Atkal ,grafist, atvēri savu .. žaunu ? Vēl neesi aizrijies ar savu žulti ?

   • Ах, вам не нравится?! Ай-яй – яй, какая жалость. А мне вот пох….

  • Vai Jūsu teiktais jāsaprot kā draudi raksta autores veselībai un dzīvībai? Nez, ko par to domātu DP.

 43. Visu cieņu dakterei Rezgalei. Tā vajadzētu rīkotie katram sevi cienošam latvietim, Tomēr problēmu atrisināt var tikai dekolonizācija, vienkārši tāpēc, ka okupācijas laikā sabraukušie krievvalodīgie Latvijā ir pārāk daudz.

 44. Labi, runājam valsts valodā, bet man ikdienas situācijās liek runāt ne tikai krievu, arī angļu , īpaši jau vasaras periodā.
  Uzliekam uz durvīm uzrakstus un dzīvojam tālāk skaisti un laimīgi ! Arī es lepojos, ka esmu latviete .
  Latvijā nekad nav bijuši tādi laiki, ka sazinās tikai viena valodā / latviešu / , ir bijušas arī vācu, poļu, zviedru valodas. Saprotam, ka lībiešu valodas likteni piedzīvot neviens negribētu.
  Ilgi strādāju mazākumtautību skolā un ikdienā ar bērniem un kolēģiem sarunājos bilingvāli.
  Uzskatu , ka bērni, apgūstot vairākas valodas, vinnē nākamajā darba tirgū, piebilstot, ka 96 % mācību līdzekļu tiek izmantoti tikai un vienīgi latviešu valodā.
  Es domāju, ka konkrētajā rakstā ir sajauktas dažādas lietas- slima cilvēka nevarēšana ar veselu cilvēku negribēšanu.
  Reālā situācija nav tik kategoriska, kā no malas un politiskām peripetijām izskatās.
  Es zinu, ka manam viedoklim būs pretinieki.
  Taču es jau daudzus gadus mācu saprasties šajā konkrētajā vidē cittautībnieku bērnus, tādu darbu piedāvājis liktenis. Nav kāda tauta un tautība labāka vai sliktāka par citām – ir konkrēti dažādi cilvēki, kas apdzīvo kādu noteiktu teritoriju , šajā gadījumā Latvijas …novēlu,lai mums visiem vieta kaut kur zem Saules.

  • Tad jau laikam tie būs Jūsu audzēkņi, kuri, skolu beiguši, par valsts naudu solus deldējuši, koe-kak pa latviski mācījušies biļingvaļno, neprot ne runāt, ne rakstīt latviski. Tie, kuri to prot (un daudzi – ļoti labi), laikam nāks no citām skolām. Bilingvāli, kundzīt, nav iespējams runāt. Tad tas ir juceklis. Cilvēks runā vienā vai otrā valodā, pārmaiņus – abās vai vairākās.
   Te nav runa par to, ka cilvēkam nebūtu jāprot vairākas valodas. Nedz arī par to, ka svešvaloda izmantojama saziņā ar tūristiem, cilvēkiem, kuri uz īsu laiku iebraukuši Latvijā.
   Runa ir par to, ka viena bezkaunīga būtne (bet tādu ir simtiem) izturas necienīgi pret latviešu valodu. Ja cilvēks daudzus gadus nodzīvojis Latvijā un nav vēlējies iemācīties valodu, tad tā ir viņa problēma. Ārstei nav viņam jāizdabā. Turklāt medicīniskā palīdzība tika sniegta.

   • Beigas ! Ende! Koņec!
    Ak ,tauta, Tava skaidrā doma … ar niknumu un naidu ceriet ko panākt rakstīdami komentus, sēžot pie datorgaldiem un vīstīdami dūres .Liekam uzrakstu uz durvīm kā viens no jaunlatviešiem -LATVIETIS, noliekam blakus gaiseni un bliežam virsū -visiem pēc kārtas, tiem, kas runā “nepareizi” /svešā valodā /.Vai esam nokāpuši no kokiem jeb joprojām tajos sēžam kā senlaikos un vaktējam ienaidnieka ierašanos savos platuma grādos Tad izdzēšam gaismu lidostā un tusējam angloskašu zemēs ..Dr . tad vairs nebūs jādakterē nevienas tautības pacients un varēs tik`sazināties anglu mēlē dažādos pasaules dialektos , bet šeit apmetīsies musulmaņu pasaules pārstāvji un runās kādā valodā patiks. Uz to ejam, dārgie tautieši !Ja nesanemsimies , bet tikai runāsim par iespējami skaisto nākotni un mūsu abižošanu divu gadsimtu garumā.

 45. Problēmas sakne ir nepārejošā mīlestība pret ļaudīm,kuri 50 gadus muguras neatliekuši kalpoja okupantiem un kuri ar līku muguru arī palikuši un dara visu lai šeit labi dzīvotu tikai līkmugurainie.

 46. MALACIS DAKTERE. TIE KRIEVI PALIEK PĀRĀK AUGSTPRĀTĪGI AR SAVU STULBUMU. TAD JAU DRĪZ VAJADZĒS DAKTERIEM MĀCĪTIES ARĪ ČIGĀNU VALODU

 47. Visu cieņu dakterei!!!

 48. Aprakstītā parādība sastopama ne tikai ārsts- pacients attiecībās, bet arī citās dzīves sfērās. Krievu tautības cilvēki saprot latviski, bet nerunā , jo uzskata, ka ir tiesīgi runāt savā valodā. Tā ir dziļa padomju laika psiholoģiskā izjūta un necieņa pret latviešu valsti. Mēs – latvieši- paši esam vainīgi. Vailsts noidibināšana ir juridisks fakts, tāpēc arī JURIDISKI jāparedz iespēja no šīs valsts aizbraukt tiem, kas nevēlas ar tās prasībām samierināties. Protams, vispirms jau darba sfērā. NEKĀDAS INTEGRĀCIJAS turpināšana. !Šī valsts ir mūsu!

  • Не Хирша, нет? И не мечтайте. Она такая ваша, как и наша тоже!

   • Paklausies okupant šī valsts nekad nepiederēja jums un nepiederēs.Un lūdzu nelamājies te savā maķ peremaķ valodā.

    • Ах так. Брысь под лавку, абориген хренов. Да вашего здесь и нет ничего. Либо немецкое, либо русское, либо польское.

     • ar vēstures zināšanām tev ir pavisam slikti .

     • Ak tā, krievs. Nu, tad krieviski vairs nerunāsim vispār – pamēģini piespiest, ja valsts valoda ir latviešu! Un, jā, esam iedzimtie, nevis kā tu, utainu ienācēju pēctecis. Taviem “smalkajiem” senčiem bija mugurā vateņi un kājās vaļenki, bet viņš te par vietējiem daudz ries!

     • >Smīns 7. jūlijs, 2015 21:47
      Да ради бога, не говори, хоть рот себе зашей. Ты ж только с дерева слез, а обезьяны не говорят.

  • Tad jau jārunā visās valodās, nevar izcelt tikai vienu krievu valodu, kas nav pat ES valodu sarakstā, jo, ja nerunā angļu,spāņu u.c. valodās, nav nekādu pretenziju un tas liekas pašsaprotami (izņemot, ja tas ir noteikts obligāti darba līgumā). Jāciena visas tautības vienlīdzīgi, neizceļot kādu īpaši….
   Tāpēc – Latvijā valsts valoda ir tikai latviešu valoda, un tas stingri un nepārprotami ir jāreklamē valdības līmenī un ikvienam Latvijas pilsonim!!!!!!!!!!!!!!!!!
   Katram ir brīva izvēle – dzīvot un cienīt šo valsti un valodu un mācīties, vai arī doties uz valsti, kur jau runā valodā, kas ir zināma, pazīstama un kuru ciena vairāk……Nevienu ar varu nevajag turēt un izdabāt.
   Jaunais migrācijas vilnis varētu nolikt visu pa plauktiņiem- tie, kas vēlēsies šeit palikt, dzīvot un strādāt, noteikti arī latviešu valodu apgūs daudz ātrāk,nevajadzēs ne gadu, ne gadu desmitus. Jau ir pierādījies ka cilvēki ar “citādāku” ādas krāsu valodu apgūst vidēji 3-6 mēnešos. Nav sliktuma bez labuma.

 49. Tā Latvijā dzīvojošā krievvalodīgo daļa, kas te nākuši un palikuši ar lozungu, ka Latvijas nav, ir tikai daļa no Krievijas impērijas, pēc Krimas ir varen sadūšojušies. Daktere ir malacis, jo katram, pat idiotam, ir jāsaprot, ka ar pacientu, kas tiešām latviski nerunā, daktere sapratīsies. Katram politkorektumam ir jābūt ar saprāta liktām robežām. Un dakteres kritizētājiem atgādinu, ka vēl 60.-70.gados daudzu naivu latviešu ilūzijas par padomju sistēmu un iebraucējiem no Krievijas beidzās ar to brīdi, kad viņiem populāri paskaidroja – govoriķe na čelovečeskom jazike, ja vašego sobačjego jazika ņe poņimaju. Valodā ir spēks!

 50. eh,jablocko,kuda katishsja Atbildēt

  cepure nost dakteres prieksa! Sitie utainie vini bija un paliks utainie,slinkuma iemiesojumi.Ja,ja sitie nelaimes cupa joprojaam gaida pljutkinu ar sarkanam nelkjeem.

 51. Lai visiem latviešiem būtu tāds “mugurkauls”!!!

  • Kur “mugurkauls” radīsies, ja daudzi vecāki iemāca bērniem ar krieviem runāt krieviski?! Daudzi vecāki bērniem māca sekojošo: “latviešiem Latvijā ar krieviem jārunā krieviski, jo tā latvieši ir darījuši pēdējos 75 gadus un tā ir kopjama tradīcija. Bērniņ, ja nerunāsi ar krievu krieviski, tad tevi vēl piekaus vai labākajā gadījumā nosauks par fašistu!” Ak jā, un šie vecāki krievus sauc par krievu tautības cilvēkiem, jo tā krieviem tiek izrādīta lielāka cieņa un pakļautība.

 52. Žēl, ka latviešiem nav tāda politiķa kā Ilvess – “Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess intervijā Šveices laikrakstam Der Bund nosaucis krievu valodu par “okupācijas varas valodu”. Vaicāts par krievu valodas statusu Igaunijā, prezidents lūdzis neuzdot smieklīgus jautājumus.
  Uz jautājumu, kāpēc krievu valoda Igaunijā nav oficiāla, Ilvess atbildējis: “Un kāpēc tai būtu jābūt oficiālai? Mēs, piemēram, okupējam jūsu valsti, bet tad pēc 50 gadiem teiksim, ka jums ir jāpiešķir igauņu valodai oficiāls statuss.”

  Latviešiem ar okupantiem nav jārunā okupantu valodā! Diemžēl, Āboltiņa un Straujuma dara pretējo.

 53. Ak,nelaimīgie ārsti!Japāņu,ķīniešu,gruzīnu u.c.valodas jāmācās!Dzīvos pie mums Āfrikas bēgļi,ej nu apgūsti visu cilšu dialektus!

 54. Šādi ”pacienti’ nekad nerunās latviski un neskatīsies Latvijas TV. Viņi pat atsakās no darba piedāvājuma, ja darba devējs pieprasa runāt arī latviski. Rēzeknē arī ne visos veikalos pārdevēji saprot latviski. Diemžēl tāda ir realitāte.

 55. Nevajag draudzēties ar tādiem,kas netiek vaļā no impēriskas domāšanas.Dzīvojot Kurzemē,liekās,ka tādu nemaz nav tik daudz,pa kādam var satikt lielajās pilsētās un atšķirt viņus var ļoti viegli,viņi paši sevi atmasko.

 56. Šāda situācija pēc tik daudziem gadiem ir iespējama tikai tāpēc, ka “mīļā miera labad”, valsts neko nav darījusi, lai izrautu latviešu valodu no “aborigēnu valodas” statusa.

 57. .Visu cieņu dakterei, kura savā zemē vēlas runāt tikai dzimtā valodā!

 58. ko PAR runāšanu latviski nepasaka politiķi, pateikšu arī es – ja latviešiem savā zemē 1/2 gad-100-tu jautājums stāvēja gandrīz tā, ka sprāgt nost, ja neproti okupantu valodu, tad kas tur eXtrā negodīgs, ja jautājums tāpat stāvētu tikai citas valsts valodas pratējiem?

 59. Nu un kas, tagad no bēdām dziedāsim. Lai runā, fiksēsim, pienāks laiks, attiecīgi rīkosimies. Tikai kvalitatīvā latvieša baiļu un vienā vietā līšanas sindroms ir neizravējams.

 60. Atbalsts Dr. Rezgalei Atbildēt

  Atbalsts Dr. Rezgalei! …. žēlums un pretīgums, skatoties uz padomju okupācijas laikā iebraukušajiem Latvijā kuri nav sapratuši to, kas pagātnē ir noticis. Piedot var tikai tad, ja kāds kurš lūdz piedošanu – t.i. ja ir nožēla par nodarīto.

 61. Vairāk tādu latviešu saeimā un valdībā,bet tur lielākā daļa klanās cik var.

  • sadalu viedokli! un mazāk tādu, kuri latviski runā šādi: noklausot audio ierakstu, pēc stundām jus paņemat vardu un runajat … pēc stundas, kad bija uzsakta komisija, jus paņemāt vardu un runajat, bet šeit iesniegumā jus rakstiet (analфāvit, stāstījuma izteiksmi no pavēles izteiksmes neatskir!), ka Ringolds Balodis man (āmur, ne Tev nedeva, Kaimiņš par sevi raksta, viņam nedeva, tiešo runu no netiešās kā atdali, ja!) nedeva vardu, sēde notika divas ar pusu stundas … man i česmit seš gad, … briva laikaja es skatijos makslas filmu “Ilgs cels kaps” … varonis, viņš ari uzņemts dienet, skrien pie mīļakais un tiek redzama luterana baznica, … vot katras mana vecuma cilveks … viens no tiem cilvekiem, kuri nebaidijās un aizeja uz Zakusala, kad atmaitas aizsargi domaja, ka var but uzbrukums no omoniesiem, … uz jautājuma, kas jus esat, es vienmer atbildeja “krievi runājošas karēlis, Latvijas pilsonis”. tad jau dzimis mana meita … es biju nostāts priekš izvēles … priekš situācijas, ko toreiz veidojās … esmu nodoklu maksātāj, … gaida, tad ka viņiem pilsonību atnes un un un un pateiks “nu kļuvi par Latvijas pilsoni!”, … es vienkārši … pārgāju visu to proceduru, aicināju visus cilvēkus, kuri pātiesibā nepilsoni, iet un naturalizeties un mainīt politisko vidi … diez vai gribas redzēt …, iziesim no tā krīze, … daudzi no mums ir Padomju Savienības produkti, tad kad mūsu vietā kautkas kautkur pieņem, bija pieņemti lēmumi … mēģināt atrast kaut kādu ideju, izkļūt no tā krīza, … mums ir tāds ka nu kā es izskatījos, ja es jautāšu uz jautājuma, ko zin katrs skolnieks, … varbūt man tā paveicās, neviens mani nenodeveja.

 62. Visu cieņu dakterei. Saeimas pārstāvji pilnīgi nestāv blakus. Laiks mums visiem saprast, ka dzīvojam Latvijā, nevis Krievijas guberņā. Ja kas nepatīk, lai dodas uz uz senču zemi Krieviju un dzīvo laimīgi.

  • Lielā cieņā pret drosmīgo ārsti. Kaut vairāk būtu šādi cilvēki, kas ciena savu valsti un valodu. Valsts iestādēs strādājošiem gan ierēdņiem, gan darbiniekiem būtu jānosaka obligāta, uzsveru – OBLIGĀTA valsts valodas lietošana, jo bieži vien, ja kāds klients pasūdzas, ka ar viņu nerunā krieviski, darbiniekam tiek izteikts labākā gadījumā aizrādījums vai rājiens, vai tiek ķengāts visās iespējamās vietās ar piebildi, ka ja nevēlies runāt krieviski, vari atstāt darbu. Tā notiek piemēram VSAA. Pats savām ausīm esmu dzirdējis, kā vadība lasa morāli un pārmet inspektorei,ka atbildes sniedz valsts valodā ( Jelgavā). Manuprāt vadībai būtu saviem darbiniekiem jāskaidro, ka valsts iestādes ir tās, kas savus iedzīvotājus māca lietot valsts valodu, un ierodoties valsts iestādē pēc padoma, vai pakalpojuma, būtu jāciena šo valsti un tās valodu, kas Tev sniedz pakalpojumu, un jārunā tikai un vienīgi LATVISKI. Citās ES valstīs nevienā valsts iestādē kādam no darbiniekiem pat prātā neienāktu runāt citas valsts valodā. Un diezin vai Krievijā kāds ar mani runātu latviski?

 63. Domājams uz ārsta kabineta un visur citur vajadzētu pielikt zīmiti — te runā latviski. Lai zin tie, kam liekas, ka visiem j;azin okupantu valoda. Ja nu galīgi negrib runāt šai valodā, tad lai iet citur. Un ja nu citur nav kur iet, tad jābrauc uz māmuļu.

 64. Nu ja,galvenais ir tā valoda (arī pašu varaskungu neizdarīts darbs !),tas nekas ka valsts izzagta,noziedznieki nesēž,toties ir instruments ar ko kūdīt un sakūdīt valsts iedzīvotājus ! Par ko gan LA rakstītu ? Neies taču varnešus kritizēt ?

 65. Malacīte daktere, tā arī būtu jābūt , te ir Latvija, tas visu izsaka. Kad es biju saslinusi ārzemēs, es arī gāju ar tulku.

 66. Kāpēc ārstam Latvijā būtu jārunā citā valodā,kaut vai ārstējas par savu naudu,lai ņem tulku.Latvija ir vienīgā vieta uz pasaules,kur latvietis var runāt latviski.

 67. Stiprākam ir stiprākā tiesības.Senāk stiprie latvijas zemē bija vācieši un latviešiem vajadzēja pielāgoties,pat pārvācoties lai dzīvotu pārticīgu dzīvi un nicīgi skatītos uz tautiešiem,kas runāja latviski.
  Nākot pie varas Latvijā krieviem latvieši bija spiesti pāriet uz krievu valodu,krievu likumiem un tikumiem, tagad it kā neatkarīgā Latvijā pat pārdodot t.s. uzturēšanas atļaujas par nekustamā īpašuma iegādi,jo celt modernas ražotnes un eksportēt konkurēt spējīgas preces esam par slinkiem un stulbiem.Labāk palikt par svešu kungu mūžīgiem kalpiem.
  1919.g. latviešu karavīri prata sakaut krievu un vācu apvienoto karaspēku un izcīnīt neatkarīgu valsti.

  • Atbalstu un patiešām cienu dakterītes rīcību, malace, šādus cilvēkus vajadzētu ievēlēt Saeimā, kas patiešām ar savu rīcību ir pierādījis, ka ciena savu dzimto valodu un valsti, un, ja kāds vēlas dzīvot Latvijā, tad nu valoda ir pirmais, kas būtu jāiemācās, jo valoda atvērs visas pārējās iespējas.
   Anglijā neviens neauklējas un krieviem arī ir jāiemācās angļu valoda, ja grib tur atrast normālu darbu un dzīvot…Ar ko Latvija ir citādāka?

 68. Mēs pārāk auklējamies ar šiem ” netalantīgajiem ” krieviem. Latviešiem, izkāpjot no ešeloniem Sibīrijā, bija jāapgūst vietējā valoda īsā laikā – nevis 25 gados vai ilgāk ! Un vel , kāpēc bieži rakstra maigu apzīmējumu – krievu tautības cilvēki ??? Skaidri un gaiši – krievi . Daktere ir m a l a c i s !!!

 69. No okeāna otrā krasta Atbildēt

  Turpinu domāt, ka ksenofobija un rasisms jebkurā tā izpausmē ir kategoriski nosodāms arī Latvijā.
  ASV tūkstošiem pacientu nezin ,nesaprot un nevar izteikt sevi angliski. Lūk tamdēł
  pastāv tulki un valodas izskaidrotāji.Ja L.A nāktu ar svaigu un gudru priekšlikumu izveidot Rīgā tulku biroju, ka palīdzētu jebkuram, tas būtu veids, kā uzrādīt patiesu uztraukumu par dzimteni un latviešu valodu.ES bēģļu kvotas Latvijai un to ātra ieplūšana valstī,ir trauksmes signāls pārtraukt jaukt eļļu ar ūdeni,atmest provinciālismu,šķetināt politiku no medicīnas,un veidot tulku un valodas interpretācijas biroju.Nekad un nekur nedrīkst uzvelt vainu pacientam.par visām grūtībām ir atbildīgi pašmāju politiķi-” nezinīši”.Ja agrāk vainu varēja uzvelt komunistiem vai pagātnei, tad šodien vairāk kā dīvaini skan bāzt vienā maisā Putinu un negodīgo endokrinoloģi, kura rīkojās amorāli un neprofesionāli ,atsakot palīdzībā slimniekam.Viņas darbību noteica skaidra un riebumu izraisoša ksenofobiska piegarša.

  • Izlasiet visu situāciju – jeb Jums riebumu izraisa patiesība? Paciente, kura iepriekš saprata mazliet latviešu valodu tagad nesaprot pat vienkāršas frāzes… Pēc kā tas izklausās? – Es domāju, ka tas izklausās pēc tīra rasisma… Kas Jūs pēc tautības, ja nav noslēpums? – Latvietis pavisam noteikti neesat…

  • ASV ir imigrantu valsts,kur sabraukuši cilvēki no visas pasaules,tas nav nekāds piemērs,kam sekot mazai nacionālai valstij.Mēs esam maza nācija,kura cīnās par savas valodas saglabāšanos,bet mums blakus milzīga valsts ar krievu valodu.Tā nav nekāda ksenofobija,ja mēs prasām,lai vietējie iedzīvotāji iemācītos latviešu valodu,ar ksenofobiju un rasismu tam nav nekāda sakara,drīzāk otrādi,krievvalodīgo nevēlēšanās lietot latviešu valodu saziņai Latvijā ir milzīgas tautas pārstāvju nicīgas attieksmes izrādīšana pret mazas tautas valodu.

   • irokēziešu draugs Atbildēt

    ASV ir indiāņu slepkavas! ASV dzivojošie kolonisti, vācieties prom no indiāņu zemēm! ASV nav un nekad nebūs paraugs Latvijai, jo ASV nodarbojas ar citu tautu pakļaušanu un apspiešanu. Latvieši nevienu tautu neapspiež!

  • No dzimtā krasta - svešam krastam Atbildēt

   Pirms gudri spriest, iesaku pastudēt, kas ir “lielkrievu šovinisms”.

  • no okeāna otra krasta,būdams ārsts,neesi spējīgs izlasīt rakstu un apjēgt,ka daktere Nekad un Nevienam nav atteikusi palīdzību,Viņa ārstē nekaunīgo krievieti jau 11 gadus un turpina to darīt.nekaunīgā okupante visus šos gadus runāja ar ārsti latviski.Bet pēkšņi vairs nevēlas to darīt un pieprasa,lai ārste runā krieviski un vēl nekautrējas par ārsti sūdzēties.kas tev ir,ka neesi spējīgs izlasīt tik vienkāršu tekstu,bet spēj tikai vēl un vēl uzrakstīt stulbu komentāru.Dari savu darbu Amerikā,bet nemaisies mūsu lietās,kuras neesi spējīgs aptvert!

 70. Kāpēc gan būtu jāizdabā vienai minoritātei – krieviem? Kāpēc tad nepieprasīt ar gruzīnu runāt gruzīniski, ar ukraini – ukrainiski, ar tatāru – tatāriski utt.? Kāpēc ar dažādo mazākumtautību pārstāvjiem būtu jārunā krieviski, t.i., citā mazākumtautības valodā, ja valsts valoda ir latviešu? Būsim taču reiz normāla valsts un cienīsim savu valodu! Visiem Latvijas iedzīvotājiem valsts valoda jāprot vismaz sarunvalodas līmenī. Ja ne, tad lai paši sev nodrošina tulka pakalpojumus. Valsts neatkarība ir atjaunota jau pirms gadsimta ceturkšņa – bija pietiekams laiks valodu apgūt. Un tās vecās tantiņas, kuras tak’ nespējot neko vairs iemācīties, pirms 25 gadiem bija gana spraunas, lai latviešu valodu tomēr apgūtu. Ak, negribēja – nu tad lai tagad meklē tulkus!

 71. Latviešiem ir jāarstējas! Atbildēt

  99% politiķu ir slimi ar Stokholmas sindromu. 90% no latviešu tautas ir slimi ar Stokholmas sindromu. Tieši tāpēc ir tāda verdziska mīlestība un iecietība pret krievvalodīgajiem okupantiem un kolonistiem.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Muļķe sirds, tai nekad, nekur nav gana!

Saeimas deputāts Gunārs Kūtris, kurš šajā parlamenta sasaukumā pārstāvēja partiju “No sirds Latvijai” (“NSL”), piekritis piedāvājumam 13. Saeimas vēlēšanās kandidēt no Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) saraksta. Šādu piedāvājumu viņam izteicis Latvijas Zaļās partijas valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars. G. Kūtris žurnālistiem teicis, ka vairākas Saeimā pārstāvētās partijas viņu aicinājušas uz 13. Saeimas vēlēšanām pievienoties to komandām, taču ZZS aizstāvētās vērtības viņam šķiet tuvākas. Tikt ievēlētam no ZZS saraksta viņam ir daudz lielākas iespējas, jo ZZS ir augstāki reitingi, kamēr Ingunas Sudrabas vadītajai “NSL” vēlētāju aptaujās atbalsts grozās ap vienu procentu.

Vai baidāties, ka sausais pavasaris ietekmēs jūsu dārza ražu?
Draugiem Facebook Twitter Google+