×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
15. jūnijs, 2015
Drukāt

Ko neredz integrētāji (11)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

1. jūnijā radio klausījos sarunu, kurā divi kungi, Streips un Piebalgs, debatēja par aktuālo migrantu jautājumu. Abi viszinīgi secināja, ka cilvēkiem jāpalīdz, tas ir, arī Latvijai jāuzņem bēgļi no Āfrikas.

Par to, ka grūtā brīdī cilvēkiem jāpalīdz, protams, šaubu nav. Reiz palīdzēja mums (iespējams, vajadzēs atkal), tagad jāpalīdz citiem. Tiktāl viss skaidrs. Tomēr par turpmāko neesmu tik pārliecināts. Vai tad bēgļu jautājums ir tikai Eiropas atbildība? Bēg taču ne no Eiropas, bet no cita kontinenta, no Āfrikas! Kāpēc mēs, uzņemoties atbildību uz sevi, gribam steigties visiem priekšā? Vai šī jautājuma risināšanā nav jāiesaista visa pasaule, ANO? Šķiet jautājums netiek nopietni un izsvērti vērtēts. Piemēram, doma – izvietot melnos brāļus tālu prom no mājām, ziemeļos, neierastos dzīves apstākļos, svešās ierašās un tradīcijās, svešā valodas vidē – liekas pilnīgs absurds. Tā jau nav palīdzība, bet ņirgāšanās! Vai tad labāka risinājuma nav? Piemēram, kāpēc uz laiku neizmitināt bēgļus daudz ierastākos klimatiskajos apstākļos, Dienvidāfrikas valstī, citās Āfrikas kontinenta zemēs? ES un ANO palīdzība tur varētu realizēties ne mazāk sekmīgi. Jo reiz taču visi vēlas savās zemēs atgriezties, tā rāda tūkstošgadīga pieredze. Pat Bībelē teikts: Dievs ierādījis katrai tautai vietu uz zemes, kur tai dzīvot.

Otrkārt, jānoskaidro, kāds patiesībā ir šīs pēkšņās masveida migrācijas īstais iemesls. Psihologi uzreiz pateiks, ka tai ir dziļākas saknes nekā redzamās. Patiešām: kāpēc jāmaksā kontrabandistiem milzu nauda, jākāpj pārpildītās laivās, jāriskē noslīkt, jāskrien uz turieni, kur nevienu vārdu nesaprot, kur salst un snieg?

Vēl moments, ko naskie integrētāji nav ņēmuši vērā: kad pagājušos gadsimtos dažas Eiropas valstis iekaroja un kolonizēja Āfriku un Āziju, daudzus iedzimtos masveidā nogalināja balto kolonizatoru ievestās slimības, piemēram, masalas un citas. Baltajiem kolonizatoriem tās nebija nekas, bet iedzimtie, kas pie tām nebija pieraduši, mira masveidā. Vai kādam ir skaidrs, kādas slimības, kaut vai latentā veidā, šodien var pārnēsāt iebraucēji?

Šodien plūst balto un dzelteno bēgļu straume no Vjetnamas, Ukrainas… Kas tiem palīdzēs? Kad jādod patvērums austrumpuses bēgļiem, tad jālīdz Baltijai, kad jādod patvērums Āfrikas bēgļiem, tad jāpiedalās visiem. Cik tas taisnīgi? Tostarp nebūs lieki Junkera kungam atgādināt, ka Latvija kopš okupācijas ir pārpildīta ar “sarkanajiem” imigrantiem. Tādas nacionālās katastrofas iezīmes nav nevienā Eiropas dienvidu valstī! Dīvaini, ka to visu neredz naskie integrētāji.

I. Birzkops Liepājā

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Kāpēc neviens nerunā un netiesā TOS, kuri izraisa šos karus ar ieroču piegādēm- Rotšilds un CO? Tas viss notiek ap Izraēlu un visi izliekās par kurliem un akliem!

 2. Kāpēc tāda Junkera milzīga ieinteresētība visus šos (pagaidām vēl tikai simtus tūkstošus) labākas dzīves meklētājus no Āfrikas,obligāti izmitināt tieši Eiropā?

 3. Vistaisnīgākais risinājums Atbildēt

  Te gribot,negribot jāatceras ir krievu sakāmvārdu: “Где густо,а где пусто!” Kāpēc šos bēgļus,ja jau gribam pārcelt viņus uz citu kontinentu,neizmitināt,piemēram,mazapdzīvotajos Kanādas,Argentīnas un Austrālijas plašumos,apgādājot ar nepieciešamajiem darbarīkiem? Vietas tur pietiktu pilnīgi visiem no Āfrikas projām bēgt gribētājiem!

 4. Latvijas iedzimtais Atbildēt

  Referendumu arī par valdības koalīcijas plānotajiem piecdesmit bēgļiem! Valdības brīvprātības principu nevajag jaukt ar tautas brīcprātības principu!

 5. Kas ES ir svarīgāk? Atbildēt

  Nodrošināt Eiropas Savienības austrumu robežas drošību (kuras apsargāšanai jau šobrīd nepietiek robežsargu),vai sadzīt trešajā nabadzīgākajā ES valstī Latvijā iespējami vairāk Āfrikas ekonomiskos bēgļus? Vai ES nepietiek vēl ar Latvijas sniegto finansiālo palīdzību gandrīz puspasaulei-tām pašām Āfrikas,kā arī Karību jūras un Klusā okeāna valstīm (ĀKK),saskaņā ar pērn Briselē parakstīto nolīgumu? Kādu solidaritāti Junkers ar Dombrovski gaida vēl no nabadzīgās Latvijas,valsts,kurai nepietiek naudas pat pensiju palielināšanai un samazinātai PVN likmei maizei un pienam,pārtikas produktiem,kuriem vairākumā Āfrikas valstu tiek piemērota pat 0% PVN likme?

 6. Solidaritāte,kas radīs tikai haosu,kā pie Bābeles torņa Atbildēt

  Jāpalīdz ir šiem bēgļiem jau pašā Āfrikā,nevis jāpārceļ pusi no Āfrikas iedzīvotājiem uz burtiski tris reizes mazāko,blīvi apdzīvoto Eiropu! Šāda,pārprasta “solidaritāte” novedīs,labākajā gadījumā, vienīgi pie dzīves apstākļu paslitināšanās visiem Eiropas iedzīvotājiem un piespiedīs savukārt eiropiešus emigrēt uz citiem kontinentiem,tsk.pat uz Āfriku! Bet varbūt tāds arī ir šo dedzīgo integrētāju mērķis?! Eiropas Savienībai taču nav vajadzīgas nacionālas valstis! Kāpēc bēgļiem nepalīdz Āfrikas Savienība,kas aptver 53 Āfrikas valstis? Kāpēc ANO necenšas šos bēgļus izmitināt vienmērīgi pa visiem kontinentiem?

 7. Pilnība atbalstu autoru! Un kur paliek ASV,kas varētu uzņemt tūkstošiem bēgļu.

 8. Skaidrs,ka tā ir noziedzīga politika.lai sajauktu pasaules kārtību! Streipam jau to nesaprast,jo viņš ir cilvēks, kas uzticas bez pietiekama pamatojuma, arī naivs, lētticīgs .

 9. Kāda sapratne ? Piebalgs ar Streipu pelna iztiku …
  Citi pelna ar mēslu notīrīšanu, šie ar piemēslošanu . 🙂

 10. Kad gan Piebalgs ar Streipu būtu izcēlušies ar gudrību?Abi multikulturālisma parstāvji ir pat bīstami mūsu valstij.

 11. pilnīgi piekrītu!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Lielākais pelnītājs

No Latvijas pašvaldību vēlētajām amatpersonām lielākos ienākumus pagājušajā gadā guvis Rīgas vicemērs Andris Ameriks (“Gods kalpot Rīgai”), liecina aģentūras LETA apkopotie dati no amatpersonu deklarācijām. A. Amerika ienākumi pērn bija 616 386 eiro un 35 250 ASV dolāri. Lielus ienākumus Amerikam nodrošinājuši procenti no nebanku kreditētājiem un vērtspapīru portfeļa realizācijas. Pērn no ātro kredītu uzņēmuma AS “4finance” procentos viņš ieguvis 35 250 ASV dolārus, no “Mogo” – 205 000 eiro, no darījumiem “Swedbank” ar vērtspapīriem – 335 000 eiro. Vismazāko summu – gandrīz 29 000 eiro – vicemērs saņēmis algā Rīgas domē.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+