×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
2. jūlijs, 2016
Drukāt

Pie “Brexit” vainīgas gadiem krātās dusmas. Vai mūsējos sit? (9)

Gata Šļūkas karikatūraGata Šļūkas karikatūra

Pasaule joprojām nav attapusies pēc pamatīgā pārsteiguma, ko britu balsotāji sagādāja Jāņu rītā, vairākumam referenduma balsošanas biļetenā ievelkot krustiņu ailītē “Atstāt Eiropas Savienību”. Tiesa, krustiņa vilkšana nebūt nebija obligāta, drīkstēja vilkt arī ķeksīti vai zīmēt smaidīgu sejiņu, galvenais, lai atbilde būtu skaidri saprotama. Kāds jokdaris bija pamanījies ailītē iezīmēt vīrieša dzimumlocekli, un arī šī balss tika ieskaitīta.

Kāpēc briti vairs negrib ES?

Pat karstākie izstāšanās piekritēji uzsver, ka ir eiropieši un Lielbritānija atrodas Eiropā. Britiem patīk iespēja brīvi pārvietoties, nav nekādu iebildumu pret vienoto tirgu, lētais
Austru­meiropas darbaspēks lieti noder. Sociālajos tīklos klejo joks par to, ka iespēja turpmāk nepiedalīties Eirovīzijā vien ir gana labs izstāšanās iemesls, taču tie, kuru draugu lokā ir briti, gluži labi saprot, par ko ir runa.

Iedomāsimies Latviju PSRS okupācijas laikā un no visiem “draudzīgo republiku” nostūriem uz Latviju plūstošo visraibāko publiku. Priekšroka dzīvesvietas iegūšanā, latviešu valodu apgūt nevajag. Nepatīk? Ahā, Dzimtenes nodevējs! Apvienotajā Karalistē jau gadiem ir līdzīga situācija, imigrantiem pirmajiem tiek piešķirti valsts mājokļi, valodas zināšanas nav obligātas, iebraucēji var saņemt dažādus pabalstus, kas tiek maksāti no britu nodokļu maksātāju kabatas. Ja kāds cenšas iebilst, uzreiz tiek nosaukts par rasistu, par imigrāciju ir gandrīz neiespējami diskutēt. Iebraucēji, īpaši no musulmaņu valstīm, ir ļoti labi informēti par savām tiesībām un plašajām iespējām sūdzēties par rasismu, tādēļ darba devēji pat baidās noraidīt darba meklētājus ar citu ādas krāsu vai ticību, jo atsevišķos gadījumos tas var beigties ar tiesas prāvu.

Tad jājautā, kāds tam visam ir sakars ar eiropiešiem, jo viņi noteikti nav tie, kuri pēc katra noraidīta CV skries sūdzēties par cilvēktiesību pārkāpumu? Ja neņem vērā latviešu, lietuviešu un poļu kāri labi izklaidēties, piedzeroties un izkaujoties, kā arī austrumeiropiešu autovadīšanas tradīcijas, īpaši izceļas rumāņi un bulgāri. Britu valdība iepriekš apgalvoja, ka valstī iebrauks pavisam neliels skaits, taču izrādījās, ka pēc diviem gadiem valstī jau ir vismaz par 200 000 Rumānijas un Bulgārijas pilsoņu vairāk. Nav tā, ka visi rumāņi un bulgāri ir ieradušies zagt vai ubagot, taču jau pirmajos mēnešos pēc robežas atvēršanas izrādījās, ka, piemēram, daudziem nav nekas pretī nakšņot parkā Londonas centrā, pārvēršot rūpīgi koptos apstādījumus par izgāztuvi.

Visvienkāršākais būtu izmest ārā no valsts visus tos, kuri nevēlas strādāt un ievērot likumus, taču te arī ir galvenā problēma – Eiropas Savienība un tās izpratne par cilvēktiesībām. Tādēļ izstāšanās kampaņa pirms referenduma lika uzsvaru uz faktu, ka ES likumi ir augstāki par Apvienotās Karalistes likumiem, tādējādi ir neiespējami cīnīties ar nekontrolējamo migrāciju, taču britu valdības kampaņa par palikšanu ES no šādu tematu apspriešanas maksimāli izvairījās. Nav runa par britu impērijas varenības atgūšanu vai vēlmi izolēties no pasaules, pie “Brexit” balsojuma vainīgas ir gadiem krātās dusmas un naids pret uzspiesto tautu draudzību. Skaļi to neviens nesaka, taču visi zina, par ko ir runa. Vēl var minēt daudz un dažādus iemeslus, taču, ja ES būtu bijusi vēlme saprast britu problēmas, tad līdz referendumam par izstāšanos nekad nebūtu nonākts.

Lielie biznesi galvenokārt ir par palikšanu ES, jo viņu interesēs ir saglabāt iespējami lielāku tirgus daļu un to paplašināt, ir nepieciešams arī nepārtraukts lēta darbaspēka pieplūdums.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. PALDIES JURIM PAR KOMENTĀRU!!!! PILNĪGI PAREIZI!!!

 2. tur bija, “īpaši informēti par savam tiesībām ir ieceļotāji no musulmaņu valstīm”, ja?
  Varbūt raksta autors varētu izstāstīt, kuras muslimu valstis tieši ir Eiropas savienībā.

 3. Tautas vēlas brīvību no
  1) globālā spekulatīvā kapitāla (t. sk. banku), kas tās izsūc un paverdzina,
  2) no Briseles birokrātijas,
  3) no uzspiestās bēgļu uzņemšanas, kas apdraud ar savu islama terorismu un radikālismu;
  4) no globālisma kā tāda, kas apdraud nacionālas kultūras (to vietā ieviešot praidus, končitas un citus erzacus)

 4. Ja migranti ko aicinaja Vienotība turpinās ienākt Latvijā būs LatExit no ES

 5. Baltija tikai Baltiem Atbildēt

  Ja Latvija neizraisīs un nepārtrauks uzņemt Vienotības aicinatos nelegālos migrantus tad arī LatExit no ES būs garantēts.

 6. Cerams, kad neizstāsies, ar izstāšanos sagādātu tikai lērumu jaunu problēmu, birokrātiju nacisma izpausmes citās valstīs, līdzīgus referendumus, muitas problēmas, pašu britu pārvietošanās problēmas, utt Un migrācijas jautājums kā bija tā paliks eu nepiekāpsies un LB nekādas atlaides nedos, lai pārējās valstis nesekotu viņu piemēram. Turklāt naids prett dumjiem un aprobežotiem britiem arī daudzkur jau sāk augt. Būtībā izstājoties viņi zaudēs visās frontēs, Britexit neatbalsta ne Putins ne ASV, vispārējs, ilgtosš haoss, vispār tādu balsošanu nevajadzēja pieļaut, tauta ir parāk sašķelta un kā izrādījās LB dzīvo pārāk daudz dumju galvu.

 7. No patreizējā haosa Anglijā ieguvēja ir Krievija.Krievija jūsmo par brūkošo ES un iespējams ka plāno kā izraisīt pilsoņu karu Anglijā.Visi priekšnoteikumi tam ir ,tikai jāuzkurina pašlaik stāvošās pretrunas.Proletariāta atbrīvošanas lozungs no kapitālisma žņaugiem te neder,neder arī Anglijā dzīvojošo krievu tiesību aizstāvība.GRU ,FESB noteikti strādā kā pastiprināt jukas Anglijā ,kas pašlaik nav nekāda lielā britānija.

 8. Jā, cilvēktiesības… Briseles un vietējie birokrāti tās ir izkropļojuši un noveduši līdz galējā liberālisma formai, pat muļķībai. Arī pie mums Latvijā darās tas pats. Par pamatnācijas – latviešu tiesībām nav pieņemts skaļi runāt, jo tad tev viegli tiesībsargs un prese piešķirs nacionālista (padomju izpratnē) vai rasista-ekstrēmista birku.Tā teikt, jābūt tolerantam. Bet jebkāda nacionāla valsts pastāv jau tāpēc, lai vispirms aizstāvētu savas pamatnācijas tiesības un intereses. Neviens jau nesaka, ka imigrantiem vai mazākumtautībām nav jābūt sociāli un ekonomiski aizsargātiem, tomēr viņiem ir jāapzinās, ka šīs tiesības viņiem ir vispirms ir jānopelna un pamatnācija ir jārespektē. Pats emu daudzreiz pārliecinājies, ka nereti krievs ar tevi speciāli nerunā valsts valodā, lai arī to prot, bet uzspiež sarunu savā valodā. Vai tad tas nav manu tiesību aizskārums savā valstī, Jansona kungs? Nu lūk, un tagad Lielbritānijā iestājušās sekas visām šīm it kā sīkajām izdarībām, kas nes sev līdzi lielu politisku un ekonomisku haosu. Bet lielie cilvēktiesību aizstāvji Briselē un citur nu ir nolīduši kaut kur pagultē.

  • Cilvēktiesību aizstāvju darbības mērķis ir visa nacionālā diskreditēšana. Faktiski tā ir neslēpta pamattautas diskriminācija, slēpjoties aiz politkorektiem lozungiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+