Mobilā versija
Brīdinājums +0.7°C
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ceturtdiena, 8. decembris, 2016
15. oktobris, 2016
Drukāt

Ko nozīmē horizontāli pacelts baltais spieķis? (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Neredzīgo biedrības neformālās jauniešu grupas "Pozitīvs" dalībnieks Mārtiņš Vizulis sadarbībā ar Rīgas ceļu policiju organizētajā reidā Krišjāņa Barona ielā pārbauda, vai autovadītāji ir informēti par rīcību, ja neredzīgs cilvēks ar balto spieķi šķērso ielu.

Latvijā šodien atzīmēs starptautisko Baltā spieķa dienu, kuras mērķis ir atgādināt par baltā spieķa nozīmi neredzīgo cilvēku drošības veicināšanā, kā arī atgādināt par transportlīdzekļu vadītāju pienākumu dot priekšroku šiem gājējiem šķērsot ielu, aģentūru LETA informēja Valsts policija.

Valsts policija aicina ceļu satiksmes dalībniekus būt vērīgiem un atcerēties par baltā spieķa nozīmi ceļu satiksmē, tādējādi rūpējoties par drošību uz ceļa.

Ik dienu ceļu satiksmē pārvietojas arī neredzīgi cilvēki. Šiem cilvēkiem dalība ceļu satiksmē ir īpašs izaicinājums, it īpaši brīžos, kad jāšķērso kāds ceļa posms, paļaujoties vien uz dzirdi un balto spieķi.

Latvijas ceļu satiksmes noteikumos ir paredzēts, ka, ieraugot gājēju ar horizontāli paceltu baltu spieķi, transportlīdzekļu vadītajiem jebkurā gadījumā, arī ceļa posmos, kur nav gājēju pārejas, ir pienākums apstāties un palaist neredzīgo gājēju. Tādēļ Valsts policija aicina transportlīdzekļu vadītājus pievērst uzmanību ikvienam ceļu satiksmes dalībniekam, tādējādi veicinot un nodrošinot drošāku līdzdalību ceļu satiksmē.

Ne visi satiksmes dalībnieki ir informēti par baltā spieķa nozīmi un funkciju, tādēļ nereti šoferiem šie cilvēki, kuri pārvietojas ar balto spieķi, ir grūti pamanāmi. Neziņa un iespējami stereotipi, kas izveidojušies par redzes invalīdiem, nereti traucē šiem cilvēkiem justies droši, piedaloties ceļu satiksmē. Tieši tādēļ baltais spieķis kalpo kā palīgs, brīdinot pārējos satiksmes dalībniekus, ka šis cilvēks ir neredzīgs.
Policija atgādina, ka baltais spieķis ir vienīgā un vispāratzītā neredzīgo un vājredzīgo cilvēku pazīšanas zīme visā pasaulē. Spieķis ir arī uzdrīkstēšanās un varēšanas simbols, dodot iespēju neredzīgam cilvēkam būt neatkarīgam un patstāvīgam.

Atgādinot par baltā spieķa nozīmi, Valsts policija aicina ikvienu ceļu satiksmes dalībnieku būt iecietīgam un pretimnākošam, tādējādi radot draudzīgāku un drošāku vidi neredzīgo cilvēku dalībai ceļu satiksmē ne tikai šodien, bet arī ikdienā.

Ņemot vērā, ka līdz ar rudens atnākšanu sāk ātrāk satumst un pasliktinās laikapstākļi, tādējādi apgrūtinot redzamību, transportlīdzekļu vadītāji tiek aicināti būt vērīgiem un uzmanīgiem pie gājēju pārējām, izvēlēties atbilstošu braukšanas ātrumu un vairākkārt pārliecināties par drošību uz ceļa.

Pasaulē starptautiskā Baltā spieķa diena tiek atzīmēta kopš 1980.gada, savukārt Latvijā to atzīmē jau kopš 1991.gada.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nu, ja neredzīgajam blakus iet ceļu policijas darbinieks, tad, protams, viss kārtībā.

Revolūcija, kas nes attīstību un briesmasTāpat kā cunami vilni, cilvēki digitālās tehnoloģijas sākumā vilni apbrīno, neapzinoties tā spēku un ātrumu
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (2)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Draugiem Facebook Twitter Google+