Latvijā
Politika

Egils Līcītis: Mazu pateicību Aldis parādā krusttēvam Ainaram, kurš neskopojās ar padomu8


Partijas “KPV LV” prezidenta amata kandidāts Aldis Gobzems atbild uz žurnālistu jautājumiem pēc Valsts prezidenta paziņojuma, ka valdības veidošanu tiek uzticēta viņam.
Partijas “KPV LV” prezidenta amata kandidāts Aldis Gobzems atbild uz žurnālistu jautājumiem pēc Valsts prezidenta paziņojuma, ka valdības veidošanu tiek uzticēta viņam.
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Vai gan vakardienas agrumā, halātā ieturēdams brokastu ar divām mīksti vārītām olām, apziestām sviestmaizītēm un tēju, Aldis Gob­zems varēja iedomāties par sagatavoto prīzi, cukura graudu, ko viņa tasē pēc pāris stundām ieliks Valsts prezidents, virzot tikumīgo jaunekli par vēsturisku personu, kas stājas uz augstākās varas pakāpes – “nominēts par premjerministru”.

Vēl nesen pirmziemnieks spēra nedrošus soļus politikā, Alda un Artusa komandas ofiss bija apkārtceļojoša “KPV LV” kravas furgoniņa kulbā zem klajas debess. Šodien – kam pieder valsts, kurš būs nācijas vienotājs, kurš veltīs mūžu pārticības celšanai Latvijā, kurš panāks, ka tautieši masveidā, pat ar autostopiem traucas atgriezties tēvijā!

Aldis Gobzems ir paraugeksemplārs, kā neparastiem talantiem un neatlaidīga darba spējām apbalvots trūcīgs advokāts dzimtenē var taisīt žilbinošu politiķa karjeru, aizsniedzoties līdz valdības nama atslēgām.

Vakarrīt līdz ar bazūņu skaņām, ielās izplūdušām gavilējošām masām triumfēja demokrātija, tautvaldība, cieņpilna attieksme pret Satver­smi. Prezidents par Ministru prezidenta amata kandidātu nosaucis jaudīgu pārmaiņu avangarda frontmenu, Saeimas vēlēšanu uzvarētāju Aldi Gob­zemu.

Ja Aldim izdosies sastellēt valdību, tas nebūs parasts, pēc standartprakses funkcionējošs Ministru kabinets, bet augstu ideālu, godīguma, novatoriskas pieejas ieeļļots mehānisms – politiskās skaudības, intrigu un neizlēmības tukšgaitas rata vietā.

Kad troņa runā Gobzema kungs teic – paldies visai atbalstītāju komandai, bez jums tas nebūtu iespējams! –, tad siltie vārdi vistiešākā veidā adresēti aizgājušās elites nomenklatūras politiķiem. Bez “bijušo” kungu ignorances, nevīžīgas bezatbildības pret sasāpējušiem cilvēku jautājumiem apsmīnēta kinoaktiera sīkpartija nekad nepaceltos septītajās debesīs par nacionālās nozīmes projektu ar plašu atbalstītāju klientūru.

Otrs topošā valdības vadītāja paldies pienākas Artusam Kaimiņam, kurš godprātīgi nostrādāja četru gadu termiņu par parlamenta videobiogrāfu. Cīnītājs par taisnīgumu pilnā mērā pildīja solījumu noraut maskas privileģētajiem blēžiem, nofilmējot deputātu gaitas no sieviešu dušām, no trekno runču ēdnīcas līdz baisākajām Saeimas kulisēm.

Jāatzīmē teicami organizētā kopdarbība, “KPV LV” līderiem apbraukājot tālumniekus, uzņemot privātos kontaktus, aģitējot publiku par veco karazirgu komunistu nodošanu dīriķim un piedāvājot grandiozas idejas. Laimes luteklim, šo rindu autoram, spilgtā atmiņā aktiera – traģiķa – patētiski izjustā daiļruna 40 pirmsvēlēšanu mērķauditorijā sapulcētiem ziepniekkalniešiem.

“Man ir viena lode. Viens šāviens. Ja tas aizies garām un es jūs tagad pievilšu, šī paaudze uz piecpadsmit gadiem zaudēs ticību jebkādai politikai!” (Citēts aptuveni no Gētes–Kaimiņa.) Ar doto spēcinājumu “iztīrīsim Brīvības ielu 36”, “nodedzināsim maksātnespējas administrāciju” tika atmīnēts vēlētāju neuzticības lauks, iekvēlināta jaunatne, un panākumi vēlēšanās – neizbēgami gaidāmi. Bez šaubām, politiskā pārvalde Latvijā bija iesūnojusi, dadžiem, usnēm aizaugusi sistēma un prasīties prasījās pēc izravēšanas un meliorēšanas.

Advokātam pašam galva pilna stiķu, taču mazu pateicību Aldis parādā krusttēvam Ainaram, kurš ne­skopojās ar stratēga padomu, ar šleperatslēgu sarežģītu politisko konstrukciju atmūķēšanā, ar vecu, garu sprediķu šujamo adatu un krustdēlam nodotu batonu ausī bāšanas māku. Mazā pateicība varētu izskatīties pēc atslēdziņas uz zelta bedri Satiksmes ministrijā.

Sveiciens tiem, kuri prezidenta izvēli uzlūko kuriozu un jancīgu. Kas lecošai sabiedriski politiskai zvaigznei zīmē ragus un asti, ceļ paniku par ievēlēto deputātu kvalitāti un apgalvo, ka nācija ir šokā. Nē, koalīcijas mudžeklī, brīdī, kad haoss draudēja pārņemt politisko vidi, partiju starpā ir klikšķis, sācies koordinēts dzīves kā pasakas jauncelsmes darbs.

Saistītie raksti

Jauna ceļa sācējs Gobzems negrib velti valkāt vēlētāju uzticību – pietiks ar sešiem partneru deleģētiem ministriem, lai sastādītu panākumiem vainagotu valdību. Pirmajā vietā būs rūpes par bērniem. Bija tāds gadījums (malkascirtēja ģimenē), puisīti, meitenīti aizveda, atstāja mežā.

Tas vairs neatkārtosies. Par tālāko (Raimondam P. aizvazātās naudas atdošanu, diplomātes Āboltiņas posteni, zāļu un alkohola cenu samazināšanu) “KPV LV” ir gatavi lemt.

LA.lv