×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
23. augusts, 2012
Drukāt

Ko palīdz magnētiskās saites?

vilnji2

“Kopš 2003. gada man ir gūžas locītavas protēze. Tagad artrīta dēļ sāp ceļi. Lai šīs sāpes mazinātu, apsveru iegādāties televīzijā bieži reklamētās magnētiskās saites. Vai gūžas protēzes dēļ drīkstu tās lietot? Un vai šā paša iemesla dēļ drīkstu veikt magnētiskās rezonanses izmeklējumu galvai?
” Dzidra Griķe Alojas novadā

 

Jūsu gadījumā magnētterapijas efekts būs atkarīgs no locītavas deformācijas pakāpes. P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Fizikālās medicīnas un rehabilitācijas centra vadītāja Inese Kokare uzsver, ka slimības sākumā tā ir tikai viena no ārstēšanas sastāvdaļām, jo daudz mērķtiecīgāka ir terapijas plāna sastādīšana kopā ar fizioterapeitu. Kompleksā ir speciāli vingrojumi, kas labvēlīgi ietekmē muguras un kāju muskuļu un gūžas locītavas biomehāniku un regulē slodzes sadalījumu.

Nav iespējams noteikt, vai jums palīdzēs magnētiskās saites, taču I. Kokare uzskata, ka ir vērts pamēģināt, ja vien to iegāde nav pārāk liels finansiālais trieciens jūsu budžetam. Magnētterapija ir maiga un nerada blaknes vai slikti ietekmē organismu. Tikai ir jāapbruņojas ar pacietību, jo tūlītēja efekta var nebūt. To var manīt pēc 10 – 15 dienām, un, ja gadās pauze, tikai ar laiku atskārst, ka sāpes vairs nav tik stipras, kā agrāk.

Par izmeklējumu veikšanu medicīnas sabiedrības “ARS” magnētiskās rezonanses reģistratūrā toties paskaidroja, ka liela nozīme ir materiālam, no kāda izgatavota protēze. Pēdējo gadu laikā izmantotās neesot šķērslis šim izmeklējumam, taču jūsu gadījumā daudz drošāk būtu konsultēties ar ārstu vai ārstniecības iestādi, kur veikta protezēšana, jo medicīniskajā dokumentācijā šīm ziņām ir noteikti jābūt. Ārsts arī paskaidros, vai magnētiskā rezonanse ir jums piemērota izmeklējuma metode. Lielākoties to varot pielietot, ja vien protēze ļauj apgulties iekārtas guļvietā. Ar šo metodi neizmeklē pacientus ar sirds stimulatoriem, asinsvadu klipšiem, sirds vārstuļu protēzēm, metāla šķembām organismā vai kohleārajiem implantiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+