Kokteilis
Mīli

Ko pasakās par mīlestību mums nepavēsta par attiecībām 16


Princess with a golden crown in a white dress. Nobility.
Princess with a golden crown in a white dress. Nobility.
Foto – Fotolia © fotoatelie

No pasakām par mīlestību var mācīties daudz ko, tomēr tās mums nestāsta pilnīgi visu.

Šeit ir minēti vairāki scenāriji, kurus pasakās nekad nebūsi lasījis – un tas viss par mīlestību!

Brīžiem ir vajadzīgs kompromiss. Savstarpējais kompromiss ir ļoti svarīgs, veidojot spēcīgas attiecības. Zināt, kad piekāpties, ir liela māksla, lai strīdi un nesaprašanās nesabojātu attiecības – un tas ir atkarīgs no abiem partneriem. Tu nevari gaidīt, kad otrs būs tas, kurš vienmēr piekāpsies – tas attiecības tikai sabojās.

Būs jāpiestrādā! Tu saņemsi to, ko dosi. Varbūt tu domā, ka cilvēki attiecībās ir laimīgi tādēļ, ka ir atraduši īsto cilvēku, bet tas nav īstais iemesls. Laime rodas no smaga darba. Attiecībās ir jāiegulda, lai otrs partneris būtu spējīgs novērtēt.

Mīlestība nav tikai skaistas un brīnišķīgas lietas. Mīlestība ir upurēšana. Kad otra cilvēka laime ir svarīgāka par savējo – tā ir mīlestība, tas ir tad, kad esi spējīgs otra vajadzības nostādīt pāri savām.

Izskatīgs pāris nenozīmē vienlīdzību. Mīlestība nav fiziska mēraukla – tas nav izskats, kas nosaka to, vai attiecības ir vienlīdzīgas vai nav. To nosaka tas, ko tu un otrs cilvēks ieliek attiecībās – un ir svarīgi, ka šis daudzums ir vienlīdzīgs.

Mīlestība nepastāv vienskaitlī. Tur, kur ir mīlestība, tur būs arī naids. Nav iespējams kādu mīlēt un kādu reizi pret šo cilvēku neizjust naidu – jo naids ir tas, kas raksturo to, cik ļoti nozīmīgs tev šis cilvēks ir. Esi kādreiz pieredzējis, cik ļoti ienīsti kādu cilvēku, ar kuru kādreiz veidoji attiecības ? Tas tikai nozīmē to, cik ļoti svarīgs tev šis cilvēks ir bijis.

Dzīvošana skaistā pilī nedefinē mīlestību. Tu nevari definēt mīlestību materiālā izteiksmē. Protams, nauda nosaka to, kāda būs tava dzīve no sociālā aspekta, tomēr nekad neuzskati, ka nauda būs tā, kas tavu dzīvi padarīs laimīgu.

Negaidi, kad kāds tevi iemīlēs! Lai kāds vispār spētu tevī iemīlēties, ir svarīgi mīlēt pašam sevi. Ja nemīli sevi – kā to var darīt citi? Ja pietiekami mīlēsi sevi, tas arī palīdzēs tev atrast īsto cilvēku sev!

Saistītie raksti

Mīlestība mainās. Romantika un nenormālā pieķeršanās attiecību sākumā ir izzūdoša. Un ar to nāksies samierināties pilnīgi visiem pāriem – vieniem agrāk, citiem vēlāk. Bet tas nenozīmē, ka attiecībām būtu jābeidzas. Mēs pierodam pie cilvēkiem, tieši tāpēc tauriņi vēderā mēdz pazust. Patiesībā tas, ka mēs vairs nejūtam satraukumu, nozīmē to, ka mēs beidzot esam parādījuši savu īsto es un ar to jūtamies ērti.

Mīlestība nav vienkārša. Bet tas ir to vērts – iešana cauri mīlestībai no cilvēka prasa ļoti daudz, tie ir kāpumi un kritumi, kuri ir jāpārvar. Pie mīlestības nāksies strādāt visu mūžu, tikai tad tu būsi pateisi laimīgs!

Avots: www.lifehack.org

LA.lv