Praktiski
Mājas

Mūsdienīgs ledusskapis. Kas jāņem vērā, to iegādājoties 0

Foto-Shutterstock

Ledusskapja galvenā funkcija neapšaubāmi ir saglabāt produktus maksimāli svaigus ilgākā laika periodā. Tomēr mūsdienīgs ledusskapis bez tehniskiem parametriem – elektrības taupīšanas, automātiskās atkausēšanās /attīrīšanās un temperatūras variācijām piedāvā arī vēl daudzas citas ikdienas saimniekošanā noderīgas lietas.

Novietojuma iespējas
Mazu mājokļu īpašniekiem noteikti noderīgs būs ledusskapis, kas palīdz ietaupīt platību. Tad jāizvēlas ne vien neliela izmēra ierīce, bet arī tāds modelis, kura durvīm ir viru mehānisms. Tas nozīmē, ka ledusskapja durvis iespējams ērti atvērt arī tad, ja ledusskapis novietots cieši pie sienas – tās atveras 90 grādu leņķī, bet vienlaikus visi plaukti un kastes ir ērti izņemamas. Ir arī tādas konfigurācijas modeļi, kurus iespējams novietot līdzās mēbelēm bez jebkādām atstarpēm sānos un aizmugurē.

Apjoms un platības organizācija
Svarīgs ir ne vien ledusskapja tilpums, bet arī tā plauktu izvietojums un iespējas mainīt to augstumu. Ļoti noderīgs ir speciāls nodalījums svaigu augļu un dārzeņu uzglabāšanai, kas aprīkots ar speciālu atsevišķu mitruma regulatoru.

Svarīgi lai nodalījumu izmērs atbilstu jūsu iecienītāko produktu iepakojumu izmēriem. Saimniekošanā noderīgi būs arī speciāli aksesuāri – slīdošas vadotnes, kas ļauj ērti izbīdīt atsvišķus nodalījumus, lai produktus parocīgāk ievietot un izņemt.

Ērti ir arī atsevišķi ieliktņi pudeļu, burciņu un bundžu glabāšanai. Absolūts jaunums ir speciālas uzlikas ar magnētiem, ko iespējams pielīmēt pie ledusskapja plauktu sānu sieniņām vai plauktu apakšpusēm – šādā izpildījumā pudeles var uzglabāt arī piekārtā veidā.

Dizains
Baltās kastes ēra jau sen beigusies. Tagad ledusskapji nopērkami ne vien nerūsošā tērauda izpildījumā, bet arī dažādās krāsu un faktūras variācijās – spīdīgi, matēti, sarkani, zaļi, melni u.c., ar daudzveidīgu fotoapdruku – gan ar zīmējumiem un attēliem, gan ar dažādas faktūras imitāciju, piemēram, ādu.

Protams, šādi modeļi ir dizaineru radīti un maksā pat trīs vai četras reizes dārgāk par standarta produkciju. Tomēr tiem, kam svarīgs dizains, paveras plašas iespējas izvēlēties kaut ko īpašu. Jā, pieejami arī ledusskapji, kuru durvis vairs nav pilnībā aizsegtas – tajās iestrādāts plašs stiklojums, lai, pat neatverot durvis, būtu iespējams redzēt, kas atrodas ledusskapja krājumos. Tas vairāk īstajiem, ne dizaina gardēžiem..

Trokšņa līmenis
Pēdējā laikā pievēršam uzmanību ledusskapja elektroenerģijas patēriņa klasei un iespējām noregulēt dažādu temperatūru, bet ne mazāk svarīgs ir arī ierīces trokšņa līmenis. Īpaši, ja virtuve mājoklī apvienota ar dzīvojamo istabu. Ieteicamais līmenis ir 38 dB, kas salīdzināms ar klusu čukstēšanu. Klusajos ledusskapjos tiek izmantoti efektīvi kompresori un īpaši optimizēta skaņas izolācija. Tajos nav ventilatora, bet izmantots gaisa konvekcijas princips.

Apgaismojums
Mūsdienīgs ledusskapja apgaismojums nodrošina vienmērīgu izgaismojumu visiem plauktiem – gan augšējiem, gan apakšējiem. Vislabākais variants – sānu sieniņās iebūvētas diodes.

Svaiguma uzturēšana
Ja agrāk ledusskapja funkcija aprobežojās tikai ar zemas temperatūras nodrošināšanu, tad mūsdienu modeļi tiek aprīkoti ar visdažādākajām sistēmām, lai produktus ne vien uzturētu svaigus, bet arī saglabātu to sākotnējo izskatu, smaržu un garšu.  Ideālā variantā ledusskapja atvēsināšanas nodalījumā iztvaikotājs ir iebūvēts tā korpusa aizmugurējā sienā un gaisu atvēsina vienmērīgi, bez cirkulācijas. Tas pasargā produktus no izžūšanas.

Savukārt, saldēšanas kamerā vislabāk, ja atvēsinošais elements ir iebūvēts kameras sieniņās un kamerā nav metālisku detaļu. Tad siltais un mitrais gaiss nenonāk kontaktā ar šīm detaļām, un kamerā neveidojas ledus.

Protams, ne visi jaunākie modeļi būs aprīkoti ar pilnīgi visām minētajām funkcijām. Bet tāpēc jau katram ir iespēja izpētīt vairāku ierīču aprīkojumu un izvēlēties tādu komplektāciju, kas vislabāk atbilst konkrētajām saimniekošanas prasībām.

LA.lv
AG
Aija Geida
Praktiski
Ātrais tomātu un kabaču sacepums
1 diena
AG
Aija Geida
Praktiski
Jāņogu ruletītes. Veselīgs našķis no saldētām ogām
1 diena
AG
Aija Geida
Praktiski
Korejiešu kimči – asi, aromātiski un izcili kraukšķīgi skābēti kāposti
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

"V
"Mājas Viesis"
Latvijā
Imants Lancmanis: Guvis piepildījumu karjerā un ģimenē, cilvēks var sākt domāt par valsti
3 stundas
IP
Ilze Pētersone
Latvijā
Latvijas vēsture pirms valsts dibināšanas 18 jautājumi un atbildes
1 diena
RO
Regīna Olševska
Latvijā
Dāvana Latvijai – 1000 kilometri. Māris Baltais sāka skriet, aizejot pensijā
1 stunda
AT
Andris Tiļļa
Latvijā
Ģimenē klusēšana nav zelts! Atziņas no pāriem, kas gredzenus mijuši 18. novembrī
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
ES 27 dalībvalstis vērtē Apvienotās Karalistes izstāšanās no ES līgumu un nākotnes attiecību deklarāciju
1 stunda