Foto – LETA

Ko plānojat darīt pēc augstskolas absolvēšanas? 0

Kristīne Virziņa, 
ārsta palīdze:
 “Es jau strādāju ātrajā palīdzībā. Turpināšu tur strādāt un celšu savu kvalifikāciju. Negribu braukt prom, patīk dzīvot Latvijā.”


Reklāma
Reklāma

 

Notriektā tautumeita 7
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Veselam
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57
Lasīt citas ziņas

Kristina Kavaļauska, 
medicīnas māsa:
 “Pagaidām nekur nestrādāju, bet plānoju braukt uz Lietuvu un tur meklēšu darbu. Uz turieni vēlos braukt, jo zinu valodu un man Lietuvā ir draugi. Ja būs iespēja tikt budžeta grupā, turpināšu mācības. Šobrīd neesmu plānojusi meklēt darbu Latvijā.”

 

Jaroslavs Inozemcevs, 
ārsta palīgs: 
”Es jau strādāju, un darbs būs divās vietās – neatliekamajā palīdzībā un Bērnu slimnīcas Uzņemšanas nodaļā. Tā ka man viss jau saplānots. Šogad turpināšu mācīties kvalifikācijas celšanai un nākamgad plānoju arī turpināt studijas universitātē. Pārcelties uz ārzemēm pagaidām neplānoju.”

 

CITI ŠOBRĪD LASA

Dairis Strībers, 
ārsta palīgs: 
”Jau strādāju ātrajā palīdzībā. Tālāk kvalificēšos par neatliekamās medicīnas ārsta palīgu. Pagaidām nav plānu braukt prom no Latvijas, bet vēl līdz galam neesmu izdomājis, jo ārzemēs, protams, atalgojums ir lielāks.”

 

Kitija Valeiņa, 
Vēstures un filozofijas fakultātes absolvente:
 “Pēc absolvēšanas iešu studēt maģistrantūrā, tikai ne vēsturi, bet pedagoģiju. Darbu par vēstures skolotāju meklēšu pēc maģistrantūras. Uz ārzemēm noteikti neplānoju braukt. Uzskatu, ka šī ir ļoti laba programma ar izciliem pasniedzējiem, un visiem iesaku iet mācieties uz Vēstures un filozofijas fakultāti.”

 

Diāna Melle, 
Vēstures un filozofijas fakultātes absolvente:
 “Ir plāni doties uz Jaunzēlandi. Pašlaik gan tur nemeklēšu darbu, vēlos šajā valstī vienkārši padzīvot. Par darbu savā specialitātē pagaidām vēl neesmu domājusi, bet apsveru, ka varētu to saistīt ar tekstu rakstīšanu, piemēram, žurnālistiku. Atgriezties Latvijā domāju aptuveni pēc gada un tad arī meklēt darbu šeit. Iespējams, turpināšu studijas, bet citā jomā. Filozofa diploms gan darba tirgū nav īpaši pieprasīts un droši vien ar šādu grādu veiksmīgu karjeru veidot šķiet sarežģīti, bet es uzskatu, ka tas ir ļoti vērtīgs pašam cilvēkam, un tas man ir galvenais.”

 

Jekaterina Lungina, 
Vēstures un filozofijas fakultātes absolvente:
 “Pašlaik strādāju, bet ne saistībā ar studiju jomu. Ideāli jau būtu atrast darbu savā nozarē, bet jāskatās uz situāciju, jo filozofija ir ļoti specifiska joma. Perspektīvas atrast darbu tomēr ir, jo filozofija paver pietiekami plašas iespējas, piemēram, žurnālistikā vai medijos vispār, politikā, arī jurisprudencē. Nav vienas konkrētas profesijas, kas ierobežo darbību. Turpināt mācības uzreiz nevēlos, jo domāju, ka gadu jāatpūšas un tad jāskatās, ko darīt tālāk. Pagaidām nav plānu braukt prom no Latvijas, bet, pat ja brauktu, tad tikai uz laiku, lai, piemēram, piepelnītos tālākām mācībām.”

Reklāma
Reklāma

 

Santa Tinkusa, 
absolvējusi LU Pedagoģijas fakultāti specialitātē Vidējās izglītības informātikas un programmēšanas pamatu skolotājs:
 “Turpināšu strādāt Zvejniekciema vidusskolā – pasniegšu informātiku un programmēšanas pamatus, ko darīju arī līdz šim. Iepriekš esmu ieguvusi Vidzemes augstskolā programmēšanas inženiera kvalifikāciju, informācijas tehnoloģijās bakalaura grādu. Programma apmierināja, ikdienas darbam tā ļoti noderēja. Tiesa gan, ja man jau tagad nebūtu darba, domāju, atrast to tieši pedagoģijā būtu nelielas grūtības no tā viedokļa, ka darbavieta varētu nebūt tuvu dzīves vietai, bet tieši informācijas tehnoloģiju jomā, uzskatu, darbu atrast nebūtu grūtību. No Latvijas nekādā gadījumā nevēlos braukt prom.”

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.