Ārstēšana

Ko politiski represētie var saņemt bez maksas medicīnā? 16

Foto-Stock.xchng

“Vai politiski represētajam ir jāmaksā par oftalmologa konsultāciju pēc operācijas? It kā tagad esot kaut kādi jauni noteikumi. Agrāk šādas konsultācijas mums bija bez maksas.
” Jānis Ozols Ogrē

 

Saņemot valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus, politiski represētās personas ir atbrīvotas no pacienta iemaksām. Piemēram, par oftalmologa konsultāciju nav jāmaksā pacienta iemaksa (trīs lati) un tās nav arī par ārstēšanos diennakts stacionārā (9,50 lati diennaktī). To nosaka Ministru kabineta noteikumi Nr.1046 “Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtībā”.

Nacionālā veselības dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Evija Štālberga atgādina, ka šis atbrīvojums neattiecas uz veselības aprūpes maksas pakalpojumiem. Tos saņemot, samaksa jāveic atbilstoši ārstniecības iestādes cenrādim. Tādēļ ārstniecības iestādē, kur saņemat pakalpojumus, jau laikus der noskaidrot iespējamās izmaksas vai pieprasītā maksājuma pamatojumu. Savukārt, ja par to rodas šaubas, ar detalizētu iesniegumu varat vērsties Veselības inspekcijā (Klijānu iela 7, Rīga, LV-1012) un lūgt izvērtēt konkrēto gadījumu.

 

LA.lv