×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
25. aprīlis, 2016
Drukāt

Vija Beinerte: Ko Putins darīja Sīrijā? (55)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP
Uzziņa

Sīrija atrodas auglīgajā Vidusjūras austrumu krastā. Civilizācija te ir attīstījusies jau pirms grieķu un romiešu parādīšanās Damaskas apkaimē.

Kopš 20. gs. sešdesmitajiem gadiem Sīrijā valda Asadu dzimta, kas apliecinājusi sevi kā nežēlīga, asiņaina diktatūra. 2011. gadā revolucionāru protestu vilnis, saukts arī par arābu pavasari, gāza vairākus šā reģiona autoritāros režīmus, taču Asads (gluži kā Kadāfi Lībijā) atteicās atkāpties, izraisot pilsoņu karu, kas ir izdzēsis jau gandrīz 250 000 dzīvību, bet divpadsmit miljonus pārvērtis par bēgļiem vai patvēruma meklētājiem. Valstij ar 20,8 miljoniem iedzīvotāju tie ir nudien dramatiski skaitļi.

Radikālais militāro džihādistu grupējums "Irākas un Sīrijas islāma valsts", kas savulaik par brutalitāti tika izraidīts no "Al-Qaeda", grib nodibināt totalitāru islāma kalifātu, kas aptvertu visu planētu. Patlaban tā ir viena no pasaulē nežēlīgākajām un sekmīgākajām ekstrēmistu organizācijām, kas kontrolē daļu Sīrijas un Irākas teritorijas (platības ziņā tā līdzinās Beļģijai, centrālā mītne atrodas Sīrijas pilsētā Rakā). Angliski šo veidojumu dēvē par ISIS (Islamic State of Iraq and Syria) vai ISIL (Islamic State of Iraq and the Levant), savukārt arābiski to sauc par "Daesh" (Dawlat al-Islamiyah f’al-Iraq wa al-Sham).

Jau piecus gadus Sīriju plosa dažādu etnisku un reliģisku grupu koalīciju un frakciju savstarpēja cīņa (Islāma fronte, "Hezbollah", Brīvās Sīrijas armija, Opozīcijas spēki u. c.), kurā ar īpašu nežēlību izceļas Asada valdība un ISIS.

Irāna, kas konfliktā ir iesaistījusies jau kopš tā sākuma, palīdz Asadam, alavītiem un šiītiem, iesūtot Sīrijā gan "Hezbollah" spēkus, gan īpašo operāciju vienību "Alkuda brigādes". ASV un Francija ir pievienojusies Turcijai cīņā pret ISIS un pret Asada karaspēku. 2015. gada 30. septembrī arī Krievija paziņoja par iesaistīšanos cīņā pret ISIS, taču fakti liecina, ka Krievija patiesībā ir sniegusi militāru atbalstu Asada režīmam.

Terorisms un bēgļu krīze – šie patlaban ir galvenie jautājumi, kas nodarbina Eiropas politiķu prātus. Abi saistīti ar Sīriju. 2015. gada 30. septembrī Putins negaidīti paziņoja, ka Krievija iesaistās cīņā pret radikālo džihādistu grupējumu jeb pašpasludināto Islāma valsti, ievedot Sīrijā kara aviāciju un jūras flotes spēkus, raķetes un smago bruņojumu, kā arī regulāro karaspēku un algotņus. 2016. gada 14. martā tikpat negaidīti Putins paziņoja, ka Sīrijas misija ir paveikta. Ko tas nozīmē?

Ārpolitikas un iekšpolitikas dīvainās saspēles

“Kad Krievijā sāk runāt par patriotismu, zini – kaut kur kaut kas atkal ir nozagts.” Šo satīras klasiķa Saltikova-
Ščedrina pirms simt piecdesmit gadiem izteikto atziņu pēdējā laikā citē visnotaļ bieži. Jo, kad ir nozagts gandrīz viss, patriotisms kļūst par Kremļa galveno saukli. “Dzimtene briesmās, mūsu tanki braukā pa svešām zemēm!” Tā par šo tematu ironizē krievu rakstnieks un publicists Mihails Bergs.

Putinam ikviena ārpolitikas kampaņa ir saistīta ar iekšpolitikas problēmu risināšanu. Pagājušā gada rudenī viens no svarīgākajiem uzdevumiem bija novērst elektorāta uzmanību no Ukrainas – lai ekonomisko krīzi, cenu pieaugumu un algu kritumu Krievijas iedzīvotāji nesāktu saistīt ar Krimas okupāciju.

Īsā laikā tika izveidots mīts: Amerikas Savienotās Valstis ir uzbrukušas Sīrijai, tādēļ Krievija steidz palīgā brāļu tautai. Mīta retorika kā allaž vienkārša: “Rietumi vienmēr ir gribējuši mūs iznīcināt; pasaule vienmēr ir karojusi; sīrieši vienmēr ir bijuši mūsu brāļi.” Kā mantra atkārtotais vārds “vienmēr” nostiprina pārliecību par saikni ar mūžību. Tā dažās dienās draugs pārvēršas ienaidniekā, bet svešinieks kļūst par brāli.

Sīrija un tās valdnieka Bašara al Asada dzimta jau labu laiku ir Kremļa aizbilstamais. Draudzība un savstarpēja palīdzība sākās jau pagājušā gadsimta 70. gados, kad prezidents Hāfezs al Asads nodeva PSRS pārziņā jūras ostu Tartūsā. Šī militārā bāze joprojām ir viens no Krievijas galvenajiem stratēģiskajiem objektiem Tuvajos Austrumos.

Kopš 2011. gada marta Sīrijas iedzīvotāji ir kļuvuši par ķīlniekiem režīma, pretošanās grupu un reliģiozu ekstrēmistu savstarpējās cīņās. Bojā gājuši gandrīz divsimt piecdesmit tūkstoši cilvēku, divpadsmit miljoni ir bijuši spiesti pamest mājas: trīs miljoni ir meklējuši glābiņu Turcijā, Libānā, Jordānijā vai Irākā, bet seši ar pusi miljonu – citviet Sīrijā. Patlaban simt piecdesmit tūkstoši sīriešu ir oficiāli deklarējuši vēlmi saņemt bēgļa statusu Eiropas Savienībā. Visas Sīrijas konfliktā iesaistītās puses ir pastrādājušas smagus kara noziegumus, tomēr divas ir bijušas īpaši nežēlīgas – Asada valdība un tā dēvētā “Ilsāma valsts”.

Pievienot komentāru

Komentāri (55)

 1. Kā vienmēr! Pats galvenais netiek pateikts un analizēts!
  Krievijai Sīrija interesē tikai no biznesa viedokļa – gāzes rezerves Kuveitā un Irānā (apmēram 1/3 no pasaules rezervēm). Lai izveidotu ekonomiskāko gāzes vadu no šim valstīm uz Eiropu vadam jāiet caur Sīriju. Nepieļaut šādu gāzes vada izveidi tuvākajā laikā, tad arī stratēģiskais, galvenokārt, Krievijas (arī ASV) mērķis, jo tieši Krievijai ir gāzes piegāžu monopols (tuvu tam) Eiropā. Viegli aprēķināt biznesa apjomu. Līdz ar to ir ļoti pamatoti ieguldītie iesaistīto valstu līdzekļi karadarbībā un visādu nemieru organizēšanā Sīrijā. Peļņa biznesa projektam – vairāki simti miljardi eiro KATRU gadu.
  Tieši tik vienkārši.

 2. Kā vienmēr! Pats galvenais netiek pateikts un analizēts!
  Krievijai Sīrija interesē tikai no biznesa viedokļa – gāzes rezerves Kuveitā un Irānā (apmēram 1/3 no pasaules rezervēm). Lai izveidotu ekonomiskāko gāzes vadu no šim valstīm uz Eiropu vadam jāiet caur Sīriju. Nepieļaut šādu gāzes vada izveidi tuvākajā laikā, tad arī stratēģiskais, galvenokārt, Krievijas (arī ASV) mērķis, jo tieši Krievijai ir gāzes piegāžu monopols (tuvu tam) Eiropā. Viegli aprēķināt biznesa apjomu. Līdz ar to ir ļoti pamatoti ieguldītie iesaistīto valstu līdzekļi karadarbībā un visādu nemieru organizēšanā Sīrijā. Peļņa biznesa projektam – vairāki simti miljardi eiro KATRU gadu.
  Tieši tik vienkārši.

 3. Virsrakstā noformulētais temats atklāts izsmeļoši. Karte ar Krievijas ĀM izziņotajiem un militārās operācijās reāli iznīcinātajiem mērķiem – pievienotā vērtība.

 4. Labs, labs, tomēr vienpusīgi.

  ASV intereses izdemolēt tuvos austrumus un ES vājināšana sakrīt ar Krievijas interesēm. Sakritību nav.

 5. Trāpīts gan! Skat, Kremļa troļļi jau trīs dienas dežurē komentāros!

 6. Precīzi atklātas kopsakarības – Ukraina, Sīrija, Karabaha, bēgļu krīze Eiropā un tas, ka gan Islāma valsts, gan Putins gribētu redzēt Rietumu civilizācijas bojāeju. Trāpīts desmitniekā, tā turpināt, Vija!

 7. putins IZGLABA SIRIJU NO TA PASA LIKTENS KADA SODIEN IR IRAKA// SUPER VALSTSVIRS- AR KURU REALI TAGAD REKINAS RIETUMI///// neizdevas IRANA- NEIZDEVAS SIRIJA—-

 8. raksts ir kā āmura sitiens pa vatņiku galvām ! lielisks un patiess raksts !

  • Nē gan, kā āmura sitiens pa tukšu mucu lai bez smadzeņu radības var sarosīties un turpināk savu nodrillēto dziesmu! Rakstā aplmību un melu, ka jau pirmo rindkopu bez smīna nelasās.

 9. Nu ja ,izveda kā teica ,pēc 4 mēnešiem. Panāca galveno ,tendenci izmaiņu ,Sīrijas valdības armija atjaunoja kaujasspēju veikt kaujas uzdevumus. Tas tad arī galvenais ,bet fleitētāji var muldēt tālāk.
  Trešais posms ir okupācijas zonu izveide,Sīrijas sadalīšana un jaunas problēmas dzimšana KURDU valsts.Turcijas problēmas atrisināšana.

 10. Tātad- ko Putins dara Sīrijā, Beinerte? Dara to, kas bija jādara Rietumu saucamajām demokrātijām- jāatbrīvo pasaule no muslimu radikāļu veidojuma, kuru Eiropas novājināšanai radīja neotrockisti- sākot jau ar clinton klanu. Kamdēļ Putinam ( es gan nēsmu tik vulgārs kā Beinert apzīmējumos), tātad- Krievijai bija jāiejaucas militāri? lai novērstu netraucētu un Rietumu tā saucamo demokrātiju piesegtu musulmaņu un Tuco Austrumu paātrinātu sašķelšanas un iznīcināšanas plāna realizēcijas aktīvu stadiju. Kas radīja šo stadiju- Asads? Šeit Beinerte muld, tēlojot, ka nezin lietu būtību. Nevis Asads – bet Toinbi koncepcijas realizācija. Toinbi ar Asadu ir tikpat maza saikne, kā Beinertei ar Sievieti. Otrkārt- lai nepielautu radikālbandu sērgas izplatību krievijas Tālajos Austrumos. Vai tas ir kas izdomāts- nē, jo Krievijas Federācija vai Krievija ir daļēji musulmaņu valsts. Līdz ar to liberastu švepstus par Krievijas iejaukšanos Sīrijas iekšējās lietās nevar ņemt nopietni, pat neakcentējot Sīrijas leģimitāiva prezidenta Asada lūgumu par militāru palīdzību. Kas ir Asads- normāls Tuvo Austrumu valsts vadītājs, Kāda bija Sīrija pirms Kuveitas un saūdas Arābijas šeihu klanu organizētā algotņu bandu iebrukuma, kurš izraisīja asinizliešanas, sekojoši- pilsoņu karu? Sīrija bija plaukstoša, mierīga, stabila valsts. Kas nepieciešams tiem, kuri atbalsta Asada gāšanu- laupījums vai sadalīta, nestabila Sīrija? Ko savos rakstos popularizē Beinerte- tiešā un netiešā veidā tiek slavināta vardarbība, saucot to par cīnu par demokrātiskām tiesībām un brīvībām. Demokrātiska tiesība un brīvība nav tiesība iegūt varu jebkuriem līdzekļiem, ja arī saukļi tās iegūšanai skan emosionāli. Vai ir atbalstāmas tās metodes, kuras piesedz Beinerte savu rakstu mistificēšanai- kā vīriešu sēklinieku dauzītājas Savčenko salīdzināšana ar Žannu dArku? Žanna d Arka nedauzīja gūstā kritušo burgundiešu un britu dzimumorgānus, tādējādi ar Savčenko nav salīdzināma. Līdz ar to Beinertes prozu var uzskatīt par seklu uzkūdīšanu. Tas nekas, ka rakstītāja izskatās ārēji glīta, iekšā viņai melnum melna dvēsele…

 11. Ļoti labs raksts Beinertes kundzei! Tādēļ arī kremlini te komentāros sarosījušies. Daudziem tā krievu propaganda un meli līdz kaklam, tādēļ tā vairs tā nevelk, un kremlini dusmojas, ha,ha!

 12. Vija ir atradusi zelta dzislu , ka un ko vajaga rakstit lai nopelnitu naudinu ,jo uz tadiem rakstiem ipasi LA ir pasutijumi.Labak butu rakstijusi par to ka Latvija apbalvo elita savas sievas un virus.Maestro 80gadu jubileja Latvijas augstie kungi atlaujas apbalvot ar 2 pakapes ordeni.Vina muziku zina visa pasaule ,cilveki to klausoties raud un priecajas.Vairak vajaga domat par savu Latviju, ka dzivo latviesi.

 13. Cik aptauretam jābūt cilvēkam, lai neredzētu, ka Isis ir Rietumu produkts, Erdogans bija starpnieks, kas Rietumu naudu pārvērta taustamos resursos ISIS vajadzibaaam.Vija, atver arābu portalus paskaties, cik cilveku Sirijaa atgriežas mājās.. Nevajag tiražēt politkorektus melus, ja nav pat apjegas kas notiek istenibaa..Labak butu tamborejusi zeķes mazbērniem..Mērenā opozīcija?? Tikai Vija zin , kas taa tada?? AR gumijas lodēm šauj un galvas griež tikai līdz pusei? Karu neredzejusii mamzele spriedelees..Pastastit Tev, kā top arābu revolūcijas?? Vēl Kadaffi piemin, aita((( Viss shis bardaks ir cēlies dēļ rietumu imperialistiem un klusejoshaa aunu bāra, kas to pieļāva.. demokrātija… Sauklis idiotiem..

 14. Īsi un skaidri= laba publikācija!

  • Tikpat laba, kā grāfista komentārs?

   • А вам не нравятся мои комментарии? Видите ли, не все из них пишу я, есть которые только написаны под моим ником, но не мной. Тут требуется уточнение.

    • Pojavis po čašče, čtobi nam potom počustvovaķ, kak horošo bilo, kogda tebja ņebilo !!!

     • Да не напрягайтесь вы так, пишите по латышски, не мучайтесь по напрасну.

   • Par grafistu labāks var būt tikai grafists, haha!

 15. Ilsāma(lajobiet lūdzu) Atbildēt

  ASV kaŗavīri masveidā atteicās doties uz Sīriju, jo palīdzība Sīrijai nozīmēja palīdzēt Al-Quade(Al-Nusra) gāzt Asadu. Attiecībā uz Sīrijas revolūciju var attiecināt to pašu, kas notika Latvijā, kad tika nozagta valsts. Revolūciju nozaga ekstrēmisti un civilajam kaŗam absolūti nav nekāda sakara ar atbrīvošanos.

  Krievija par Sīriju nelikās ne zinis vismaz 4 gadus. Skatījās vai izdzīvos vai nē. Krievija Sīrijā iebruka lai pārējā pasaule aizmirstu par Krimas okupāciju un Jaunkrievijas izveidošanas mēģinājumu Ukrainas austrumos, kā arī lai liktu lielvalstīm runāt ar Krieviju, jo pēc Krimas G8 pārveidojās par G7. Manuprāt, Putjinam tas ir izdevies veiksmīgi.

  tomēr divas ir bijušas īpaši nežēlīgas – Asada valdība un tā dēvētā “Ilsāma valsts”.
  ——————
  Žēl ka šis apgalvojums ir atstāts bez pamatojuma. Kur šī nežēlība izpaužas? Pretinieku nogalināšanā? Kaŗojošās puses uzvara gandrīz vienmēr ir sasniegta ar pretinieku iznīcināšanas efektivitāti(pārējos gadījumos – ar melošanu). Asadu pārstāvošās valsts “nežēlībai” par sliktu liecina tas, ka tās kaŗavīri mirst tādā pašā skaitā, kā pretinieki… Man gan ir jautājumi kuŗā pusē autore pieskaita opozicionāru grupējumus, kuŗi ēda Asada kaŗavīru aknas un sirdis… jo tas laikam ir ļoti humāni.

  Ja rakņājas vēsturē, tad Sīrijas un Libānas piekrasti kādreiz apdzīvoja feniķieši un citas senebrejiem(vai kanāniešiem) tuvas ciltis(ģenētiski un arī kultūras un valodas ziņā). Kad islāms strauji izplatījās ap 8. gadsimtu, tas pakļāva sev dažādas tautas, kuŗām bija dažādas reliģijas – milzīgo izlietoto kaŗavīru dēļ ar šīm pakļautajām tautām tika pieļauti kompromisi, kas izpaudās dažādu reliģiju sinkrētismā ar islāmu, kā dēļ radās alavīti, kas atkarībā no dažādām islāma interpretācijām ir vai arī nav piederīgi islāmam. Jā, neilgi krustneši gar piekrasti izveidoja kristiešu valstis, bet to mantojums mūsdienās jau ir izšķīdis pa apkārtējo pasauli, migrējot prom no islāma.

  Jautājums autorei, kādas ir jūsu domas par to, ka krievi un pārējie krievvalodīgie Latvijā saceltos pret apspiešanu un paprasītu gāzt viņus nepārstāvošo režīmu? Ja ASV un Eiropai ir tiesības sūtīt uz Sīriju lidmašīnas un instruktorus, kāpēc mums tiek borēts, ka Krievijai un Irānai nav? Manis pēc – ka tikai Latvija neizdomā uz turieni ko nosūtīt – atbalstu tikai atombumbas nosūtīšanu, bet tā kā mums tādu nav, tad… Kāpēc ne ar vārdu netiek minēts, ka Saūda Arābija un Katāra ir galvenās opozīcijas un IS sponsorētājas? Kāpēc Latvijas presē nekur nemin ASV dilemmu, kas radusies sakarā ar tās valsts tieslietu īpatnībām, kas draud ar to, ka ASV var sabojāties attiecības ar Saūda Arābiju dēļ tā, ka 9/11 upuru radinieki meklē iespējas saukt pie atbildības Saūda Arābiju?

  Ir milzīgi daudz notikumi pasaulē un iespēju paskatītos uz visiem šiem daudzškaitņainajiem notikumiem no dažādām pusēm, bet Latvijas žurnālisti nodarbojas ar propagandas sildīšanu un savējo tautiešu zombēšanu.

 16. Super raksts! Paklausieties exo moskvi. Belkovskis rullē – ass prāts un kompresētas atbildes (tiešums).
  LA Tā turpināt.

 17. Tas nav arguments, tā ir statistika. Sīrijā kopš 2011. gada dzīvību zaudējuši jau vairāk nekā 250 000 cilvēku. Bēgļu gaitās bijuši spiesti doties 12 miljoni.

 18. “Bojā gājuši gandrīz divsimt piecdesmit tūkstoši cilvēku, divpadsmit miljoni ir bijuši spiesti pamest mājas”
  Bojā gājušo skaits ir 2.08333333% no minētās bēgļu masas, līdz ar to šis arguments nav ticams.

 19. Pievienojos “grafologam”. Trāpīts desmitniekā. Sīrījā Putins tikai pievienoja savu “pienesumu” haosam, kurš diemžēl šajā zemē turpināsies. Esmu pārliecināts, ka Vija arī nākotnē turpinās savus būtiskos rakstus.

 20. Spriežot pēc tā, kā Kremļa troļļi sarosījušies, trāpīts šiem sāpīgā vietā.

  • Вау, как смешно. Расмешили. А где у тролля может быть «больное» место? Разве так бывает?

 21. lai nu kā tur nebūtu, latvijas apstākļos, kur vadošie un valdošie zog kā nekur, kur vienas zogošas iestādes, kā ministrijas, piesedz citus zagļus kā vid, jau nu nevajadzētu atsaukties uz citātiem par zagšanu krievijā.
  latvijā arī sen viss ir nozagts, un arī nepātraukti kultivē ienaidnieka tēlu, lai novērstu uzmanību no tā, ko vēl grib nozagt.

 22. zini,ja tu vēl līdz šim neesi sapratusi ko Putins dara un ko jau ir izdarījis Sīrijā,tad labāk paklusē un nemuldi niekus.Labāk pastāsti ko 65 valstu koalīcija trīs gadu laikā ir izdarījusi Sīrijā?.Nevajag muldēt muldēšanas pēc,vēl jau visi tādi muļķi nemaz nav kā jums liekas.

 23. Vijas tante,jūs neesat gudra.Tāda nodeldēta tēma…jau apnicis viens un tas pats katru dienu.Līdz Krievijai un Putinam jums kā līdz mēnesim.

 24. Mums ir līdzīgi ka Krievijā.Mums steidzīgi top kādi stulbi smēķēšanas likumi (grūtniecēm,šoferiem ,kaķiem,suņiem,zvirbuļiem…),lai novērstu cilvēku domas no valdības šmugulēm.Tiek pasviests kāds kašķis valodas nelietošanas sakarā,vai vēl kāds apsmirdis un pierakts “graužam- kauls” šādam gadījumam.Tā saucas-bara apjāšana un zomēšana.

 25. Ну что же, а ля гер ком а ля гер = на войне как на войне. Однако стандартный набор приёмов уже изрядно поднадоел и вызывает обратный эффект. Ни виду, ни словам её нет доверия, один сплошной обман. Воинствующая русофобка – вот её полная характеристика.

  • Viņai uz dīvāna sēžot labi redzams kas notiek Ukrainā un Sīrijā.

  • Министр Лавров снялся в кино. Кино посвящено юбилею Жириновского. Министр Лавров там утверждает, что защита русских за рубежом, взгляды Жириновского вообще, вся концепция “русского мира” в целом не имеют ничего общего с национализмом. В качестве одного из исторических примеров министр Лавров привёл “Михаила Лермонтова со шведскими корнями” (Газета. ru). То, что Лавров постоянно врёт и выкручивается, картина привычная. Но перепутать Швецию и Шотландию для министра иностранных дел дорогого стоит. Вот смешнее, чем “товарищ Брежнев принял посла Швеции за посла Швейцарии”.

   • Господин Лавров то вся ко, вся ко по умнее и пообразованнее вас то будет. Не смотря на всё ваше ехидство. И если он что то делает или что то говорит, то определённо с какой то целью. Вам только цель это не ясна.
    Когда же у вас достанет воображения на свой собственный ник?

  • Андрей Пионтковский, Станислав Белковкий, Владимир Фролов, Павел Фельгенгауэр, Юрий Фельштинский и Андрей Зубов, они что – тоже русофобы?

   • Интересный вопрос, а кто они? Демократические ангелы с крылышками что ли? Так ненавидить свою родину надо очень уметь.

    • Krievu demokrāti ienīst Putina režīmu nevis Krieviju.

     • Ага. Так любят, уж так любят, прямо до тошноты и дрожи в коленках. А ничего если большинство простых россиян этот режим и лично вот этого президента поддерживают, а?! Причём поддерживают на все 100 %, а их за это эти «светочи демократии» как только не обзывают, и быдлом, и ватниками, и колорадами! Это нормально? У простого народа здравого смысла оказалось гораздо больше, чем у этой интеллигентской шушары. Инстинкт самосохранения народ не подвёл и в этот раз.

     • у Николая Чаушеску был рейтинг 99% за неделю до расстрела

     • Некорректное сравнение, совсем не подходит.

     • Слышь, попугай! Придумал бы что-нибудь своё, оригинальное что ли. Или воображения нет совсем. Ну напряги извилины то.

     • Академик РАН Юрий Рыжов: к власти в России пришли подонки

   • Tie ir stipendiāti..Nemcovs stipendijās bija miljardu sapelnījis, mantinieki dalīja…

    • А ведь действительно. Как не возмёшь какого демократа оппозиционера, так он как правило весьма и весьма неплохо материально обеспечен. Вот интересно, откуда же берутся у них средства на такую сладкую жизнь? Они ведь не пашут, не сеят, у станков не стоят.

    • Центр по исследованию коррупции и организованной преступности (OCCRP) выпустил расследование, доказавшее, что часть денег из $230 млн, кражу которых из российской казны расследовал Сергей Магнитский, к моменту убийства юриста в СИЗО осела в панамских офшорах путинского друга виолончелиста Ролдугина.

     • Какая интересная инфа, подумаешь. Особенно, если знать на чьи гранты они проводят свои расследования. Не смешите вы людей.

  • Одна из целей Путина – держать Запад в состоянии постоянной озабоченности и напоминать, что без него любимого ведь вообще ни одна проблема мировой политики не может быть решена. Тем более, если она им и создается. Отвечая на классический вопрос, кому это выгодно, я склонен полагать, что выгодно это только Путину, чтобы в который раз заявить о себе в качестве великого миротворца. Путину нужно все время торчать в телевизоре в качестве “решалы глобальной политики”. Чтобы он или вел войну, или ее прекращал, или же миротворил. Главное, чтобы он все время сидел за столом большой политики, положив ноги на этот же стол. Перестала картинка в Украине быть такой вдохновляющей – полезли в Сирию. Пришлось немного умерить аппетиты в Сирии – ничего, можно на Южном Кавказе покуролесить.

   • Всё это всего лишь ваша точка зрения. А так, вы один в один описываете поведение очередного хозяина белого дома. Вот уж кто возомнил себя самым главным главнюком во всём мире, кто ведёт себя как слон в посудной лавке. Законные интересы есть только у США, светоча мировой демократии, у остальных стран своих интересов априори быть не может. Ведь так? А между тем мир становится многополярным и всё меньше желающих плясать под дудку США. Пора уже к этому привыкать.
    Когда уже вы придумаете себе свой собственный ник? Неужели у вас совсем нет воображения?

    • Слышь, попугай! Придумал бы что-нибудь своё, оригинальное что ли. Или воображения нет совсем, хватает только на копи – паст? Ну напряги извилины то.

     • Давайте уже авторские платите, хватит халявничать.

Draugiem Facebook Twitter Google+