×
Mobilā versija
Brīdinājums +5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
18. jūlijs, 2013
Drukāt

Ko rādīsiet žūrijai konkursā “Eiropas gada pašvaldība 2013”?


AivarsOkmanis_22

Aivars Okmanis, 
Rundāles novada domes priekšsēdētājs:
 “Gribam parādīt gan paši sev, gan visai Latvijai, cik daudzpusīgi un talantīgi cilvēki dzīvo mūsu novadā. Arī pērn Rundāles novada pašvaldība sekmīgi startēja konkursā “Eiropas gada pašvaldība 2012”, iegūstot ceturto vietu Zemgales reģionā.

Novadā ir izveidojusies ļoti bagāta kultūras dzīve, darbojas 21 amatierkolektīvs un interešu pulciņš, iesaistot gan bērnus, gan seniorus. Atsevišķi kultūras pasākumi ir iemantojuši plašu atpazīstamību un kalpo par zināmu pašvaldības zīmolu – Rundāles novada svētki Rundāles pils dārzā, Mežotnes pilskalna svētki, Zemgales stāstnieku festivāls. Pateicoties valsts un Eiropas Savienības fondu atbalstam, novadā atjaunoti kultūras nami, rekonstruēts saieta nams, izremontētas skolas, piedāvājot iedzīvotājiem aprīkotas telpas savu iniciatīvu realizēšanai. Īstenoti vairāki vides labiekārtošanas projekti – izbūvēti apgaismoti gājēju celiņi, labiekārtotas atpūtas vietas, izveidoti bērnu rotaļu laukumi. Žūriju noteikti pārsteigsim, bet kā – to pagaidām turam noslēpumā!”

Variks_2

Valts Variks, 
Ķekavas novada domes priekšsēdētājs: “Ķekavas novads turpina attīstīties un rūpēties par savu iedzīvotāju labklājību, tāpēc nav ko sveci turēt zem pūra, savi veikumi jāparāda arī citiem. Mūsu galvenā priekšrocība – izglītības joma, kur cenšamies darīt visu, lai nodrošinātu bērniem infrastruktūru un izglītības līmeni atbilstoši Eiropas prasībām. Vieni no pirmajiem esam izveidojuši aukļu dienestu un sākuši jauniešu vidū popularizēt tehnisko jaunradi. Radoši tiek domāts par bērnu nodarbinātību vasarā, līdzfinansējot nometnes un radošās dienas. Aktīva ir sadarbība ar nevalstisko sektoru – šobrīd pašvaldības līdzfinansējumu saņēmuši vairāk nekā simts NVO izstrādāto projektu. Tāpat pašvaldība cītīgi startē dažādos Eiropas projektos, kā arī ievieš mūsdienīgas, interaktīvas metodes, lai izzinātu iedzīvotāju viedokli novada attīstībā. Ķekavas novadā ir daudzveidīga kultūras dzīve un spēcīga amatiermākslas kustība.”

 

 

 

 

 

Viskure_2Sandra Viškure, 
Dagdas novada domes priekšsēdētāja:
 “Šoreiz, startējot konkursā, vēlamies prezentēt savus jaunos tūrisma objektus. Par tiem esam saņēmuši Radošuma balvu no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas par novada resursu efektīvu izmantošanu, izveidojot Jaundomes muižas vides izglītības centru un ekspozīciju zāli un Vides izglītības un kultūras centru “Ķepa”. Dagdas novads ir unikāls ar savu neskarto dabu. Novadā daudz tiek strādāts ar jauniešiem. Pērn atklājām jauniešu iniciatīvu centru, papildinot jau esošo bērnu un jauniešu centru. Šogad tiek īstenots projekts “Kļūsti uzņēmējs laukos”, kurā jaunieši saņēma ogu stādus un audzē ogas. Tas ir labs veids, kā iemācīt veidot savu nelielu uzņēmējdarbību, strādāt un, iespējams, nākotnē kļūt par lauksaimniekiem tepat Dagdā.”

 

 

 

Normunds_Stoferts_2

Normunds Štoferts, 
Kandavas novada domes priekšsēdētājs:
 “Jau vairākus gadus Kandavas novada pašvaldība aktīvi darbojas Eiropas lauku pašvaldību hartā. Katru gadu hartas valde organizē visu dalībvalstu tikšanos vienā no Eiropas valstīm, pērn tā notika Kandavā. Uzņēmām 250 cilvēkus no 23 Eiropas Savienības valstīm, un par šo hartas sanāksmi tagad atgādina Eiropas iela Kandavas Promenādē. Kandavā darbojas 34 amatierkolektīvi, mums ir izcila mototrase un Motoparka Kandavas komanda (MPK Sumata team). Lepojamies ar multifunkcionālo jaunatnes iniciatīvu centru “Nagla”, kur jauniešiem atpūsties, apgūt ko jaunu, iesaistīties konkursos un kļūt sabiedriski aktīvākiem. Bet viens no vērienīgākajiem pašvaldības īstenotajiem projektiem ir ar ERAF atbalstu izveidotā Promenāde kā atpūtas vieta gan pieaugušajiem, gan bērniem.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+