×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
15. jūnijs, 2017
Drukāt

Ko “Rīdzenē” runāja oligarhi? Publisko slepeni noklausītās sarunas; apšauba lēmumu izbeigt lietu (19)

Foto LETAFoto LETA

Tā sauktajā “oligarhu lietā” noklausītās politbiznesmeņa Aināra Šlesera sarunas liek apšaubīt likumsargu darba kvalitāti un lēmumu šo lietu izbeigt, raksta žurnāls “Ir”, kas šodien publicējis daļu sarunu atšifrējumu, kas iegūti “no avotiem, kas lūdz savu identitāti neatklāt”.

“Oligarhu lietas” kontekstā tika minēti Šlesers, Ventspils mērs Aivars Lembergs un Andris Šķēle. Šleseru turēja aizdomās par tirgošanos ar ietekmi, lēmumu pieņemšanu sev slēpti piederošu uzņēmumu labā, neatļautu piedalīšanos mantiskos darījumos un izvairīšanos no deklarācijas iesniegšanas, Lembergu – par tirgošanos ar ietekmi, bet pret Šķēli kriminālprocess vispār netika vērsts.

“Rīdzenes sarunās” Šlesers ar toreizējo “airBaltic” vadītāju Bertoltu Fliku izkārtojis darbu savai māsai, ar toreizējo “Krājbankas” vadītāju Mārtiņu Bondaru apsvēris, kuru satiksmes nozares uzņēmumu kontus pārcelt uz šo banku, lai palīdzētu tai risināt likviditātes problēmas pēc “Parex” kraha, ar zemkopības ministru Jāni Dūklavu (ZZS) pārrunājis, kā izdevies Saeimā izgāzt ģenerālprokuroru Jāni Maizīti un dabūt cauri valdības atļauju izcirst kokus Jūrmalas kāpās savas mājas būvēšanai, ar Lembergu spriedis, kuru likt par Valsts prezidentu, lai atkal nesanāk kā ar Valdi Zatleru, apkopojis “Dienas” iegādes izmaksas un komandējis, kādi žurnālisti jāizmet no “Dienas” un kādi sižeti jāsaorganizē LTV.

Sarunas liecinot, ka Šlesers 2010. un 2011.gada sākumā aktīvi plānojis īpašumtiesību legalizēšanas shēmu divos uzņēmumos, kuri ārzemēs reģistrēti uz viņa biznesa partneru vārda – “Piejūras investīcijas”, kas oficiāli pieder Šveicē reģistrētai Viestura Koziola firmai “Zein Holding”, un “Jaunrīgas attīstības uzņēmums”, kura īpašnieks ir Norvēģijā reģistrētā Turmuda Stēnes Johansena firma “Portpro”. “Piejūras investīcijas” kontrolē trešo daļu uzņēmumā “Rīgas Tirdzniecības osta” (RTO), kas ar kravu pārkraušanu pelna miljonus.

“Man ir nepieciešams šito jautājumu sakārtot. (..) Man ir nepieciešams kaut vienā vietā parādīt savu dalību,” 2011.gada janvārī teicis Šlesers. Apsvērti tikuši dažādi varianti, to skaitā reģistrēt Kiprā jaunu firmu, caur kuru tad Šlesera uzņēmums “Avadel” pārņemtu īpašumtiesības. Īpašumu legalizēšanas shēmas pamatā ir vairākos miljonos mērāmi aizdevumi, ko Šlesers iepriekš noformējis savam draugam Koziolam – parādu neatdošanu varot izmantot, lai Šlesera izveidota struktūra pārņemtu Koziola daļas. Shēmu bijis plānots īstenot caur nākotnes opciju līgumiem un iesaistīt “Rietumu bankas” aizdevumu, jo Šleseram nepieciešams vēl arī reāls miljons, ko samaksāt Johansenam, kurš vēlētos no krīzē iestrēgušā Rīgas projekta iziet.

Pievienot komentāru

Komentāri (19)

 1. Dalītā izmeklēšana Atbildēt

  Latvijā izveidota “DALĪTĀ IZMEKLĒŠANA” – kas rada aizdomas, ka tā pākārtota organizētās noziedzības interesēs, lai ar likumu varētu kontrolēt procesu, iejaukties izmeklēšanā, vajadzības gadījumā atbrīvot no atbildības “sabiedrībā cienījamus cilvēkus”. Nesen dzirdēju pa radio, ka “oligarhu lietas” prokuraūras lietā pazuduši dokumenti, kas bija pirms tam, policijas izmeklēšanas stadījā. Izmeklēšana policijā vienmēr ir sasteigta, nepabeigta, to nodod prokuroram, kas visu pārtaisa pa savam, pārvērtē. pierādījumus utt. Izmeklēšana tiek turpināta atrauti no operatīvā materiāla klāsta – izmeklēšana saraustīta, pakļauta atšķirīgiem pierādījumu vērtējumiem

  2016. gada 18.februārī Latvijas radio izskanēja, ka Igaunijā izmeklētāji izmeklēšanu veic pilnībā, tikai tad nosūta lietu prokuroram. Kā skaties, tā Igaunijā dzīve ar likumiem sakārtotāka, likumi cilvēcīgāki, godīgāki un atbilstošāki valsts un tautas vajadzībām, valsts budžets pat lielāks kā Latvijai. Ko tas nozīmē, tas ir pētnieciskās žurnālistikas darbs.
  Izteikšu dažās pārdomas

  Visās policijās valstī ir jāatjauno izmeklētāju institūts ar tā patstāvību, neatkarību, tā pārraudzību nododot Iekšlietu ministram.

  ujtt.

  Prokuratūra , ja grib pati ierosina izmeklēšanu, bet parasti nodod policijai. Kad grib, atrunājas – prokuratūra izmeklēšanu neveic. Bet kas tad tas ir – apsūdzības celšana un visas citas darbības līdz nodošanai tiesai? Latvijas nelaime ir tā, ka Latvijā izveidota “DALĪTĀ IZMEKLĒŠANA” – kas rada aizdomas, ka tā pākārtota organizētās noziedzības interesās, lai ar likumu varētu iejaukties izmeklēšanā, vajadzības gadījumā atbrīvot no atbildības “sabiedrībā cienījamus cilvēkus”.

  Un palasi Kriminālprocesa likumu, tajā skaitā , ka policijā, KNABā priekšnieks var dot NORĀDĪJUMUS -, prokurors var dot norādījumus – tas ir, viņiem ar likumu piešķirtas tiesības iejaukties izmeklēšnā. SArī sadalīta izmeklēšana ir izmeklēšanas lietā iejaukšanās.

  Kas glābs Latviju no haosa tiesu sistēmā?

 2. tā lieta nekad nebeigsies, jo tauta ienīst. Ko nu tur draugi komunisti lemj………..gan jau

 3. Tomēr labi, ka šādas sarunas tiek “nopludinātas”, publiskotas, iespējams, ne pārāk legāli. Tas neļaus (varbūt,..cerams) šo lietu paklusām norakt. Tāda nu mums diemžēl ir tā valsts, ka uz tās attiecīgajām institūcijām, kurām šai sakarā būtu principiāli un neangažēti jārīkojas, cerēt ir naivi. Tāpēc paldies tiem cilvēkiem, kuri šādā (iespējams, vienīgi iespējamā veidā) veidā cenšas kaut ko darīt lietas labā.

  • Sabiedrībai ir jāzin savu ”varoņu” darbošanās un kā tad savādāk?
   # Ja prezidents sēdina banketā pie savas labās rokas Šleseru ( pie labās rokas sēdina tikai uzticības personas un tur debesīs pie Dieva labās rokas sēž neviens cits kā Jēzus…). Tas arābu zemes foto labi parāda kas un kam uzticās…
   # ja lielprokurors nevēlas skatīt 3 A ”varoņdarbus” un lietas ”pazaudēt” vai vismaz novilcināt – tad tikai kāda sabiedrībai izpausta lieta var parādīt lielprokurora ”varonību” izmeklēšanā…
   Senāk to sauktu korupciju pat bez naudas uz tumbočkas…, bet šodien par Nezinīti Saules pilsētā ?
   Un šadi Nosova Nezinīši ir daudz , tik daudz, ka pat 15. maijs var nelīdzēt tās kaites ārstēt…

 4. Skumji? Un viņi joprojām ir sabiedrībā ,,cienījami cilvēki”‘. Prezidents Vējonis pat piedalījās Šlesera rīkotajās vakariņās, lai attīstītu tālāk Šlesera SHĒMAS. Un tā joprojām rīkojas visas varas partijas, tagad sāk izgaismoties Nacionālās apvienības bizness. Vēl jāpagaida ZZS shēmas un Vienotības darbības. Tas viss ir tā labi saskaņots- koalīcija, ka katrs šiverē pa savu lauciņu un nemaisās citu darīšanās. Kā to politiķi varēja neredzēt, kāpēc pieļāva tādu valsts izzagšanu, tātad visiem kaut kas atleca. Pretīgi!!!!

 5. Aizraujoši! Gaidam turpinājumu!

 6. Te jaunajam KNAB vaditajam darba pilnas rokas ,lai sos ZAGLUS -SKELI,LEMBERGU UN SLESERU un pusi deputatus sabastu aiz aizkariem,lai pierada ,kada veida var nopelnit tadu naudu.

 7. Visu atbildigo so noziegumu un noziedznieku izmekletaju un Tieslietu institucijas kopa ar noziedziniekiem iesedinat par Valsts nodevibu.Pec ES likumiem pie Valsts nodevibas skaitas ari komerciala darbiba ,ja ta apdraud Valsts ieksejo vai arejo drosibu.
  Visai sai kompanijai ,kopa ar Latvijas Valsts atbildigo instituciju darboniem pec likuma pienakas ilgstoss cietumsods ar mantas konfiskaciju.Vai ES un NATO Valsts Latvija ir Tiesiska Valsts,kura tiek ieveroti un izpilditi likumi ?

 8. Bet kur Kalnmeiers.

  • Nobijies un sēž kluss – lai nepatrāpītos 3 A pa ceļam . Pamanīs un 3 A liks vel Saeimai atlaist bez pensijas…
   P.sk. 3 A nav amperi, bet Latvijas īstie ….

 9. Kad beidzot sēdinās aiz restēm visus lielos zagļus, shēmotājus, šeftmaņus ???

 10. Šie divi ‘Š’ tā vien prasās pēc karātavām. Noriebušies tie kampēji !

 11. Tur jau tā īstā Saeima un varas centrs – mantas dalīšana un prezidentu vēlēšana. Tie tur tajā Saeimas namā pēc 3 A ir tikai sešinieki ( pakalpiņi) lietu kārtošanai…

 12. Valoda gan kā īstiem bandītiem.
  Kamēr lumpeņi neapjēgs, ka viņiem šie bandīti no dzīru galda atmet druskas, nekas nemainīsies.

 13. Nu drīz jau notecēs visi termiņi un neviens ne par ko nebūs atbildīgs ne arī kāda vainu pierādīs. Un Rīgas Domi jau savēlēja, tā kā tas viss ir fuflo. Par velti VVF pacēla to damokla zobenu. Tas i netaisās krist, ja nu vienīgi trāpš pašai Vairai Meža kapos.

 14. :) cik mums tiesiska valsts :) Atbildēt

  pirmkart lai jelko noklausitos vajag sankciju, te tādas nebija, kā vispār prettiesiski iegutu sarunu ierakstuus lietai var pievienot? nākamais kā šie ieraksti tagad tiek izplatiti? ari tas ir ārpus jebkādiem likuma rāmjiem. un galu galā runat ir viens darit ir kas cits, es ar vairākas reizes mēnesī saku ka jāiet laupit banka, vai tagad mani par to var tiesāt?

Draugiem Facebook Twitter Google+