×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
22. janvāris, 2016
Drukāt

“LA” vērtē ministrus: Ko sagaida no Dūklava III? (28)

Foto - LETAFoto - LETA
Vērtējums

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs

+ pārzina nozari;
+ prot sarunāties un pārliecināt;
+ mēģina izprast katra lauksaimniecības sektora vajadzības;
+ izpratne par ekonomiskajiem procesiem.

– nemāk pilnībā aizstāvēt un pārliecināt ES ierēdņus par krīzi piensaimniecībā;
– nav panācis Latvijas ražotājiem labvēlīgākus nosacījumus ES prezidentūras laikā;
– nepietiekamas angļu valodas zināšanas.

Daļa “LA” aptaujāto lauksaimnieku gan neslēpj, ka labprāt vēlētos citu ministru, citi saka – Dūklavs labi pārzina nozari, tāpēc viņu nevajadzētu mainīt tikai mainīšanas pēc.

Jāatgādina – pirmoreiz Dūklavs zemkopības ministra amatā nokļuva vēl Valda Dombrovska premjerēšanas laikā 2009. gada 12. martā, kad pēc plašiem lauksaimnieku protestiem no amata atkāpās toreizējais zemkopības ministrs Mārtiņš Roze. Toreiz kļūt par ministru viņu uzaicināja Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis, un Dūklavs, kurš vecākajai paaudzei vairāk pazīstams kā viens no režisora Anša Epnera dokumentālās filmas “Četri meklē miljonu” varoņiem, deva savu jāvārdu. Filmā Dūklavs kopā ar vēl trijiem studiju biedriem pelnīja miljons rubļu, lai no parādu nastas glābtu Cēsu rajona topošo kolhozu “Piebalga”. Otrreiz zemkopības ministra amatā Dūklavs nokļuva Laimdotas Straujumas valdības laikā, šo amatu ieņemot no 2014. gada 22. janvāra līdz šim brīdim. Tagad pienākusi Dūklava III kārta.

Krīze piena nozarē

Lielākā daļa “LA” uzrunāto saimnieku ir pārliecināti, ka Dūklavam darbs jāturpina. “Viņam jāpaliek. Nebūtu pareizi, ka tagad būtu jāsāk amatā ievadīt jaunu ministru,” saka “Rožkalnu” saimnieks Ivars Ādamsons. Viņaprāt, viens no veicamajiem darbiem ir piena nozarē valdošās krīzes skaidrošana ES ierēdņiem. “Krievijas embargo dēļ piena nozare ir ļoti sliktā situācijā, bet Eiropā to nesaprot. Ministram ir jāpārliecina Eiropas ierēdņi un jāstāsta, kas te notiek. Jo politiskus lēmumus pieņem Eiropā, bet mēs ciešam ekonomiski. Ir jāpanāk lielākas kompensācijas,” tā “Rožkalnu” saimnieks.

Problēmu risināšanu piena nozarē kā svarīgāko ministra darbu uzskata arī zemniece Ina Slavinska no Neretas. “Valdība paaugstina nodokļus zemniekiem, aug nekustamā īpašuma nodoklis. Kāpēc nevar ar likumu noteikt, ka zemniekam par piegādāto pienu nedrīkst maksāt mazāk par 25 centiem/kg? Jo tagad apdalīti ir tikai zemnieki. Ja ministrs paliks amatā, lai ar šo jautājumu nodarbojas,” strikti piekodina zemniece. Viņa domā, ka Dūklavam jāturpina darbs kā ministram, piebilstot, ka “ne jau no viņa ir atkarīgs, ka zemniekiem par pienu tik maz maksā”.

Pievienot komentāru

Komentāri (28)

 1. Līdzjūtība zemniekiem, īpaši mazajiem…

 2. ZZS – veco ļaužu un komunistu pansionāts, černeko tipa veči, bet oligarhi un Latvijas ceļa vedēji, tikai godmanna trūkst, bet ir toties godmanne, gan jau šis sarokojas ar lembergas un kaļ plānus pierādīt, ka “nav sadarbojies ar VDK”, ka nav oligarhi, ka NATO Latvijā nav okupanti.

 3. vecā komunista var sagaidīt tikai nodevību attiecībā uz lauksaimniekiem, bada programmas turpinājumu izputinot mazos un vidējos zemniekus pa labu visādiem Dāņu monstriem, atļaujot medniekiem nu jau ar likumu noteiktu nelikumīgu uzņēmējdarbību privātajos mežos apšaujot visu kas kustās,lai tik patērētājs neiedomātos apēst kādu meža delikatesi,bet obligāti iepirktos ārzemniekiem piederošos lielveikalos. Pensioārs valdībā,kas turpina izpārdot lielāko ražošanas līdzekli Latvijā mūsu senču zemi. Un atbalsta PVD patvaļu zemnieku saimniecībās.

 4. Nu jau vairāk kā gadu saņem pensiju, nu pietiek pietiek. Tagad var palaist citu cilvēku , bet pats, ja ir vajadzība, var pakonsultēt. Tā

 5. Tiesa, kas tiesa – vide sagandēta, lielbaroniem atļauts viss – pat indēt cilvēkus!! Ar Raundapu miglot gan graudus, gan rapsi, tadejādi nogatavināt un tad pēc nedēļas kult!! Un cilvēki ēd Raundapu maizē, vai eļļā!!

 6. Man šķiet,ka joprojām būs jūtama stabila pelējuma smaka !

 7. Nevajag te pūst pīlītes, nekādu miljonu viņš nenopelnīja, varbūt vienīgi ar muti. Tāpat kā šodien viņš stāsta TV, ka neviena bankrota piena nozarē neesot. Kā jau bijušais kolhoza priekšsēdis, viņš aizstāv vienīgi lielos zemniekus, jo lielražošana bija padomju ekonomiskās sistēmas pamats laukos. Kas tad viņu bīda atkal par ministru, ja neviens cits kā Brigmanis ar līdzīgu ideoloģiskās domāšanas veidu. Šiem kungiem mazie zemnieki kā ražotāji nav vajadzīgi, jo tā viņus padomju skolās izskoloja. Un līdz pat šodienai viņi ir tie, kas nosaka lauku politiku, tāpēc nav ko brīnīties, ka lauki ir tukši no cilvēkiem.

  • Tev nav labs bet man Dūklavs patik ! Nosvērts nestrebj karstu putru ,ātri reagē un lauksaimniekiem svarīgiem jautājumiem

 8. Ātrāk jel beigtos šitie veco kolhozu priekšsēdētāju, komsorgu un komjauniešu laiki. Neizturami šitie vecie stagnāti!!!!

 9. Jāskatās taču no cita rakursa ,ja ražotājam piens saražot izmaksā n centus ,bet par tādu naudu nepērk ,jo veikalā var nopirkt Lietuvas pienu par n-n centiem ,tad jāražo lētāk vai jāpārtrauc ražot vai jāražo kāda cita produkcija ,ko tur Dūklavs var darīt ,noteikt lielāku iepirkuma cenu ,nē taču ,aizliegt ievest lētāko Lietuvas pienu arī nē,valsts dotāciju ,bet valsts budžetā tāpat naudas nav ,tā ka Dūklavs melns un maziņš.

  • Lietuvā ir cita piena pašizmaksa, mazāki nodokļi un lielāks valsts finansiālais atbalsts!
   Vai tiešām Dūklavs nav līdzatbildīgs???

   • Un kuras Valsts zemnieki pirmie saņēma atbalstu piena nozarei ??? Atbilde Latvija !!!Un to izkārtoja Dūklavs un neviens cits !

  • Tomēr leiši savu pienu cenšās pārdot Latvijā. Nedomāju, ka leišiem lētāk iznāk ražošana. Pie mums pļavu daudz bagātāk un nestāst man, ka latvieši viena centa dēļ izvēlās leišu pienu. Vecajam komunistam vienkārši vajag pierādīt, ka pie visa ir vainīga ES, un ka mums steidzīgi jāskrien pie krieva. To viņš arī dara veiksmīgi, kopā ar saviem saimniekiem. Un vēl! Tur kur ir komunisti – tur ir korupcija. Tā ir aksioma, bet Latvijā viņu, kā biezs. Sabarojušies tā, ka bildē vairs nelien un tad vēl kaut ko ņaudā!

  • Ulmaņa laikos leiši par kalpiem strādājuši pie latvijas zemniekiem, bet tagad pēkšņi izrādās, ka viņiem efektīvāka pienražošana. Pašizmaksas ir tādas, kādas zemniekam uzspiež izeivielu cenas un kādi ir nodokli. Tā tad tur arī ir tā vaina. Un kam to jāredz un jāregulē kopumā? Vari neatbildēt.

 10. Dūklavs pārstāv lielo zemnieku intereses, bet bioloģiskie un mazie paliek pabērna lomā. Noteikti vajadzīgs cits zemkopības ministrs! Šis tikai muld un lielās, bet reāli zemnieki, īpaši mazie, grimst arvien dziļākā grāvī.

 11. Absolūtāka nekompetence nav iespējama!
  Dūklavs nepārstāv LATVIJAS lauksaimnieku intereses, varbūt kāda mazu lielsaimnieku grupu, bet lobē l/s produktu importu..
  Ja viņš netiks nomainīts, tas varētu būt par iemeslu gāzt jauno valdību, jau pavasarī!!!
  Cerams Kučinskim pietiks smadzeņu to saprast, lai veicas!!!

 12. Dūkalvs iemācījies gudri atrunāties un vairs necenšas risināt problēmas.Tā jau ir stagnācija.PIETIEK. Jālaiž jaunāki pie teikšanas.Varētu Valteru Dambi – prātīgs vīrs.

 13. Cilvēks, kas lieliski prot aizņemt krēslu, ja tik kāds atrodas, bet totāli nepārzin un nesaprot l/s nozari, jo nav izglītības. Vāja padomju kolhoza priekšnieks nevar vadīt nozari, ja nav sajēgas par tirgus ekonomiku.Cik ilgi biedru vadītā zaļzemnieku partija vadīsies pēc principa, jo lielāks kretīns , jo labāk. Tā ir apzināta nozares bremzēšana.

 14. Iznāk ļoti interesanta loģika. Proti, vietējie andelētāji nemaksā zemniekam tos 25 centus, vārdiem runājot aplaupa tos, bet Eiropa negrib zemniekam kompensēt laupījumu. Padomājiet paši, ko rakstat. Vai nebūtu prātīgi pameklēt to baļķi savā acī. Kāpēc, ja pieņemsim, ka vainīga ir šķībā eiropas politika, jācieš zemniekam bet lielveikalnieki kā taisījuši miljonus, tā ari taisa. Un ar Duklavu priekšģalā bļaustās pa visu pasauli. Te viņam nav tas cēsu kolhozs, te smaržo pēc korupcijas. Pirmais, kam jāsaņem ir zemnieks, un nevar būt iepirkumu cena zemāka par pašizmaksu. Tāda sistēma ir bijusi okupantu laikos: pateicoties nekam nederīgai tautsaimniecībai, doktordessas pašizmaksa ir bijusi pāri par 10 rubļiem, bet veikalā to pirkuši pa 2,20. To starpību sedza, kā viņi paši teica, komunisti “barojot tautu”, respektīvi, no dabas resursu izsaimniekošanas naudām. Tālāk šo murgojumu nelasiju. Es Duklavam lieku divas balles vecajā okupantu vērtējumu sistēmā.Ar piezīmi “Neder”. Ar ko nodarbojās vispār Zemnieku partija – ar politiskām intrīgām? Kāds sakars Ventspils ostai ar zemniekiem? Piesavinājuši lepno latvijas zemnieku vārdu un jauc gaisu! “Nav svarīgi, kā vērtē, svarīgi ir kā skaita?”

  • ES valstīm visam ir vienādas tiesības. Vācijā ar likumu noteikts, kā sadalās “piena naudas”. Kas traucēja Duklavam? Atbilde var būt tikai viena – korupcija.

 15. Latvijas ekonomika tikai iegūtu, ja šitādus PSRS skolotus
  “kadrus” turētu tālāk no varas.

Draugiem Facebook Twitter Google+