×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
9. novembris, 2015
Drukāt

Ko sievietēm attiecībās ar vīrieti nevajadzētu darīt (2)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Nav noslēpums, ka sievietes ir itin radošas būtnes. Vairumam labprāt patīk uzlabot gan vidi ap sevi, gan… arī līdzcilvēkus. Vismaz censties to izdarīt. Visbiežāk ciest gan nākas vīriešiem – it kā lielisks, un tomēr, ja pielabotu to, mainītu šo… Sanāktu ideāls!

Turklāt tik bieži taču mīļotais jāpažēlo, jāuzmundrina, jāpalutina – grūtības darbā, nedienas ģimenē… Vīrietim taču vajag sievietes maigumu un spēku, mēs domājam un patiesībā reizēm darām to, ko attiecībās ar vīrieti, jo īpaši kopdzīvē un laulībā, nepavisam nevajadzētu darīt. Turpinājumā piedāvājam portāla Womansanga.ru apkopotos ekspertu ieteikumus par izplatītākajām kļūdām, ko partnerattiecībās ar vīrieti sievietei nevajadzētu pieļaut.

Palīdzēt finansiāli

Ja vien tavs partneris nav tavs vīrs, jums lepojoties ar kopīgu ģimeni un vīrietim, piemēram, negaidīti zaudējot darbu, regulāra otrās pusītes finansiāla atbalstīšana noteikti nav pienākums, ko attiecībās vajadzētu uzņemties sievietei. Protams, ikvienu var piemeklēt negaidīti apstākļi un situācijas, kurās līdzcilvēku atbalsts arī finansiālajā jomā ir vitāli svarīgs, taču attiecību modelim, kurā vīrietis izmanto sievietes piedāvāto palīdzību ilgstoši, netiecoties situāciju mainīt, noteikti nav jākļūst par normu.

Jāpiebilst, ka neskaitāmas sievietes šo kļūdu tomēr pieļauj, ne tikai atbalstot vīriešus ar esošajiem resursiem, bet arī uzņemoties papildus darbu, tā ne tikai zaudējot laiku, ko veltīt pašu izaugsmei un bērniem, ja tādi ir, bet arī sagraujot attiecības un zaudējot ticību sev. Vēlreiz gan vēlamies piebilst, ka minētā situācija lielākajā daļā gadījumu neattiecas uz laulātiem partneriem, lai gan arī šādā variantā pastāv izņēmuma gadījumi.

Pasniegt dārgas dāvanas

Tā vietā, lai vīrieti censtos iespaidot ar dārgām un ekskluzīvām dāvanām (īpaši, ja tādas nemaz nevari atļauties), pārsteidz viņu ar savu siltumu, maigumu, gādību un sievišķību. Protams, arī tu ik pa laikam vari mīļotajam pasniegt rūpīgi pārdomātas un sirsnīgas dāvanas, taču atceries, ka šādi vari riskēt ar partnera uzpirkšanu (īpaši, ja vīrietis ir iepazīts vien nesen), neuzzinot viņa patiesos nolūkus un motivāciju, kas mudina veidot jūsu attiecības.

Nemitīgi žēlot un uzklausīt problēmas

Ikviena no mums savā dzīvē ir sastapusi vismaz vienu vīrieti, kuram neizsakāmi tīk žēloties par savām nebūšanām ikvienam, kurš ir gatavs klausīties, jo īpaši – sievietēm. Visbiežāk, iesaistoties attiecībās ar šādu partneri un regulāri viņu žēlojot, atbalstot un uzmundrinot, sievietes uzskata, ka šādi veicina savstarpējo saikni un padara attiecības tuvākas. Tā taču būtu ar mums, sievietēm, vai ne? Patiesībā ar vīriešiem ir gluži citādi – sieviete, kurai iespējams izsūdzēt bēdas, saņemot lološanu un žēlošanu, kā arī palīdzību, kad vien tā tiks lūgta, nebūs tā, ar kuru satikties ikdienā, kuru iekārot un kuru pašam dievināt.

Vīrieši vēlas just stipri, neuzvarami un iekārojami – viņu žēlabu uzklausīšana nekādā mērā neveicinās šo īpašību attīstīšanos vai spēju pārvarēt grūtības.

Tāpēc nākamreiz, kad sastapsies ar vīrieša kārtējo sūdzību lēkmi, atgādina, ka viņš nu ir pieaudzis un gan tiks galā ar savām problēmām paša spēkiem. Kādu laiku netraucē viņu, ļaujot apdomāties un rīkoties tā, kā nepieciešams, atgādinot, ka esi mīloša sieviete, nevis personības izaugsmes trenere un dzīves skolotāja.

Lai sekmētu viņa spēju uzņemties atbildību par savu problēmu risināšanu, uzdod uzvedinošus jautājumus. Piemēram, “Kā plāno šo lietu atrisināt?”, “Kādi varētu būt rīcības varianti, lai rastu izeju?”, “Ko šādā situācijā vispār iesākt?”.

Uzdod jautājumus mierīgi un ļauj vīrietim saprast, ka esi ar viņu, esi gatava sniegt atbalstu, taču nebūsi cilvēks, kurš atrisinās visas viņa problēmas – mums taču katram ir savas dzīves cīņas, kas jāizcīna, vai ne?

Lai cik kārdinoši tas arī nešķistu, pamācību sniegšana patiesībā ir viena no izplatītākajām kļūdām, ko sievietes komunikācijā ar vīriešiem pieļauj. Ļausim saviem vīriešiem būt vīriešiem, ļausim viņiem uzņemties atbildību par saviem lēmumiem un būsim gatavas uzklausīt (saprāta robežās), nevis pamācīt! Nebeidzamā padomu un ieteikumu sniegšana patiesībā ir viens no izplatītākajiem veidiem, kā, gluži neapzināti, atņemam vīriešiem vīrišķību.

Pielietot grāmatās lasītās zināšanas dzīvē

Ir pieejams neskaitāmas grāmatas, lekcijas, videomateriāli, padomi internetā un vēl visdažādākie informācijas avoti par savstarpējo attiecību veidošanu. Protams, arī šis raksts ir iekļaujams to skaitā, taču attiecībās ar vīrieti noteikti nevajadzētu uzskatāmi demonstrēt kaut kur gūtās zināšanas, citējot izlasītos padomus vai atstāstot redzēto. Tā vietā filtrē uzzināto informāciju un izvērtē, kādos gadījumos vērts pamēģināt kaut ko no uzzinātā.

Tāpat nekad nevajadzētu pieļaut kļūdu, ar ko ikdienā savas sievietes rīcībā ir sastapies teju katrs vīrietis – salīdzināšanu. Ja draudzenes partneris dāvina viņai ziedus bez iemesla, bet kolēģe nesen tikusi bildināta, tev joprojām vadot ierasto dzīvi ar partneri un gatavojoties atzīmēt kārtējo jubileju bez pārmaiņām jūsu ikdienā, pat konflikta situācijās neķeries pie šī aizliegtā ieroča. Gluži tāpat kā sievietēm, arī vīriešiem nav pieņemama salīdzināšana, un šāda rīcība radīs vien pretreakciju, attiecībām tikai un vienīgi pasliktinoties.

 

delfivina

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Šādu rakstu vajadzētu aizliegt ar likumu ! Ļoti nepareizi norādījumi….

Draugiem Facebook Twitter Google+