×
Mobilā versija
+11.7°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
3. maijs, 2016
Drukāt

Gudri izpētot skaitītāju, varētu ieekonomēt elektrību vairāk par 10% (5)

1. Ļauj sekot patēriņam pa stundām

1no3
Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jau divus gadus “Sadales tīkls” mājsaimniecības aprīko ar jaunajiem un gudrajiem elektrības skaitītājiem, kuri palīdz lietotājiem novērtēt savu elektrības patēriņu. Taču, cik šādi skaitītāji ir efektīvi un cik būtiski tie palīdz samazināt elektrības rēķinu?

“Sadales tīkls” skaitītājus mājsaimniecībām nomaina jau kopš 2014. gada. Jaunie skaitītāji uzstādīti 116 tūkstošos mājsaimniecību, bet šogad paredzēts uzstādīt vēl 150 tūkstošus viedo skaitītāju. Beidzamais klients skaitītāju savās mājās ieraudzīs 2023. gadā. Pagaidām prioritāri jaunos aparātus iegūst tie, kuri vēlas iegādāties elektroenerģiju biržā, un mājsaimniecības ar elektroenerģijas patēriņu 2500 kWh gadā un lielāku. Protams, ar gudrajiem skaitītājiem mājas aprīko arī tad, ja vecais skaitītājs savu ir nokalpojis.

Svarīgi zināt, ka skaitītāji ir “Sadales tīkla” īpašums, un to uzstādīšana notiek bez maksas. Arī par to verifikāciju, pārbaudi un nomaiņu atbild “Sadales tīkls”, kas to veic bez lietotāja ieskatīšanās savā makā. Skaitītājs dzīvos apmēram 12 gadus. Viedā skaitītāja kopīgās ieviešanas un apkalpošanas izmaksas ir zemākas nekā tradicionālajiem skaitītājiem, apgalvo “Sadales tīkla” speciālisti. Savukārt skaitītāju pašpatēriņā, respektīvi, cik elektrību patērēs pats aparāts, izmaiņu starp priekšteci un jauno maiņu neesot. Viedais aparāts izceļas vairākos veidos. Tie ļauj attālināti un operatīvi iegūt informāciju par elektroenerģijas patēriņu un rādījumiem, kā arī nodrošina “Sadales tīklam” informāciju par elektroapgādes traucējumiem un samazina skaitītāju apkalpošanas izmaksas, jo tie nodrošina iespēju attālināti pieslēgt un atslēgt elektroenerģijas piegādi. Gudrais skaitītājs sniedz klientam pārskatu par elektrības patēriņu pa stundām, tādēļ elektroenerģijas tirgotāji var ieteikt ne tikai nakts un dienas elektroenerģijas tarifus, bet piedāvāt iespēju veikt norēķinus pēc dinamiskas elektroenerģijas cenas, kas piesaistīta elektroenerģijas cenai biržā.

 1. Ļauj sekot patēriņam pa stundām
 2. Nav brīnumnūjiņa - samazināt patēriņu jāgrib pašam
 3. Viedoklis - Energoefektivitātes centra speciālists Andris Spīdāns

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. jaunie skaitītāji ir murgs! Kopš viņu uzstādīja, mums rēķinam klāt nākusi 1/4 no iepriekšējā! Vecie skaitītāji negriezās ja lādējas telefons, baterijas vai pat laptops. Tagad? Uzskaita katru mazāko sīkumu. Pārbaudījām (mums tas ir mazdārziņā). Sezonas beigās visu izslēdzām, tikai atstājām lādētājus telefoniem un datoram – griezās skaitītājs, bet vecais sāka griezties tikai tad, ka papildus ledusskapim vēl visur ieslēdza spuldzītes.
  Saprotams, ka ir jāmaksā par to, ko patērē, bet tas nav normāli, ka rēķinam klāt nāk pārdesmit eiro tikai dēļ tā, ka mainījies skaitītājs, nevis paradumi!

  • Man nekas nav nācis klāt. Kāds patēriņš bija, tāds arī ir tagad. Turklāt – ja uzskaita katru sīkumu, varbūt ir vērts mainīt paradumus tam atbilstoši.

 2. EKSPERTU un SPECIĀLISTU jauktais koris Atbildēt

  … un to, ko taupīs taupītājs, reiz nāks un paņems laup…, pardon, Sadales tīkli …

 3. Ar jaunajiem lēmumiem taupīšanai pilnīgas beigas.

  • jo vairāk
   sataupīsi
   uz elektrību,
   jo vairāk
   tev noplēsīs
   par piegādi !!!
   Beigās būsi
   izmetis naudu
   ne par ko !
   .
   Tūliņ būs klāt
   trollis un sāks
   tev pūderēt
   smadzenes
   (tā vis neesot, u.t.t.),
   beigās tevi vēl
   izgānīs par idiotu…

Draugiem Facebook Twitter Google+