×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
7. novembris, 2013
Drukāt

Voldemārs Krustiņš: Ko teiksi, vienkāršais cilvēk? (42)

Foto - LETAFoto - LETA

“Balsojiet par to, kurš sola mazāk par citiem: tad jūs mazāk vilsieties.” 
Bernards Baruhs (1870 – 1965), amerikāņu politiķis un biznesmenis

Šajās dienās savā pasta kastē atradu Centriskās partijas Latvijas Zemnieku savienības (LZS) izdevumu “Ar Latviju sirdī”. Tas ir stāsts uz četrām lappusēm par LZS Saeimas deputāti Ivetu Griguli. Partija vēlas, lai Grigules kundzi ievēl par Eiroparlamenta deputāti, un ir skaidrs, ko tādā gadījumā raksta par kandidātiem. Bijušais Ministru prezidents Andris Bērziņš, kas sakās pazīstam Ivetu Griguli kā uzņēmīgu, ātru un drosmīgu un, iespējams, kā vienu no godīgākajiem šīs Saeimas deputātiem, sakās arī priecājamies, ja viņa kļūtu par Eiropas Parlamenta deputāti no Latvijas. Un kāpēc gan ne? To pašu, droši vien, varēs teikt par vēl citiem kandidātiem uz ļoti prestižo eiroparlamentārieša vietu.

“Latvijas Avīzes” lasītājiem gan atzīšos, ka mani māc šaubas. Raksta un stāsta citi un es pats arī rakstu, ka Latvijai un tās politiskajām partijām trūkst pašaizliedzīgu, gudru, godīgu un citām labām īpašībām apveltītu vadoņu un darbinieku, valstsvīru un valstssievu. Bet, ja tā, vai un kāpēc partijām un citiem ietekmīgiem spēkiem tādi spējīgi un pat godīgi cilvēki jāsūta prom no atbildīga darba Latvijā? Vai tāda izrīkošanās ar spējīgiem, sevi apliecinājušiem cilvēkiem patlaban ir pareiza vai pareizākā? Vai tad patlaban eksportam gatavojamā Grigules k-dze nav, piemēram, piemērots cilvēks, pašvaldību lietu ministra amatam? Vai kādam citam amatam.

Uzdrīkstos domāt, ka itin visām pašreizējām parlamenta partijām partijas kodolu (kā amatpersonu, tā padomju, valžu u. c. iestādījumu) nostiprināšanai vajadzētu būt steidzamākajam darbam pirms Saeimas vēlēšanām. Piedzīvojušākajiem partiju darbiniekiem, arī veterāniem jāatgriežas pie partijas darba, valsts lietu atbildīgas kārtošanas.

Pie tādiem secinājumiem nonācis, aicinu mūsu lasītājus, kas pilsoņtiesīgi, labi apdomāt, kurus mums priekšā celtos vai pašpieteikušos Eiroparlamenta deputātu kandidātus patiešām der sūtīt uz Briseli un kuri ir vajadzīgāki tepat, Latvijā. Kā domājat jūs?

Pievienot komentāru

Komentāri (42)

 1. Grigules kundze ir pārcentusies, finansētājs ir pārmaksājis, laikam jau pieklususi. Žēl, ka to nav izdarījuši Repše, Sudraba, citi ātrie Saeimas sēdēkļu tīkotāji. Aiz viņiem taču nekas reāls tautsaimniecībā un labklājībā nestāv- tikai kanceles frāzes par to, kas būtu jādara un nožēlojama ekonomikas attīstības likumsakarību falsificēšana. Dombrovskis ar Vilku un faktiski Vienotība pierādīja, kā jāpārvar krīzes drausmīgie apstākļi un tie populisti klaigā, ka viss nepareizi darīts. Kas pie mums notiktu, ja klausītu šos populistus – paraugaties uz Vidusjūras baseinu. Vai to mums vajag ar karogiem un stekiem..

 2. ….šī dāmīte Briselē Latvijai vārīs vēl lielākus sūdus, kā maskavas ždanoka!

 3. “Anonymous 7. novembris, 2013 22:22 Atbildēt
  Vienkāršais cilvēks gaidīt gaida arī Latvijā Māstrihtas/Briseles/Lisabonas ienākuma nodokli pēc maksātspējas principa un samazinātu-6% PVN likmi pārtikai! Vienkāršais cilvēks nekādi nevar saprast,kāpēc no visām 27 Eiropas Savienības dalībvalstīm obligātā apdrošināšana nav ieviesta vienīgi Latvijā,lai gan pat Igaunijā un Lietuvā tā sekmīgi darbojas jau kopš 2002.gada! Vienkāršajam cilvēkam nav skaidrs,kāpēc pat minimālā pensija Latvijā ir vairākkārt mazāka nekā Lietuvā un Igaunijā un netiek ieviestas,kā Igaunijā un Lietuvā atraitņu pensijas!”
  Lūdzu Latvijas Avīzi šo patiesību publicēt!

 4. Grigules aktivitātes ir domātas lētticīgiem un domāšanā kūtrajiem. Kā vispār iespējams godprātīgi pildīt Saeimas deputātes pienākumus un vienlaicīgi “pūderēt”cilvēkiem smadzenes ceļojot pa Latviju .
  Neredzu viņā nekādu erudīciju un spēju analītiski domāt ne tikai šeit un tagad,bet arī paraudzīties tālumā. Vistīrākais blefs. Nav jēgas ne šeit,ne Briselē. Arī Šlesers ir enerģisks un aktīvs,bet kur jēga?Tikai gaisu bojā. Labāk būtu gājis latvāņus pļaut nekā tēlot Latvijas glābēju.,un Grigule enerģiski varētu palīdzēt.Būtu vismaz kāds lielāks labums.,nevis tikai pašlabums.

 5. Vienkāršie cilvēki nevar sagaidīt,kad maize Latvijā netiks vairs pielīdzināta luksusa precēm un aplikta ar 21% PVN likmi! Eiroparlamenta deputāti maizi pērk Luksemburgā-ar 3 %,Strasbūrā-5,5%,Briselē-ar 6% PVN uzcenojumu tikai!

 6. par kaadu naudu sii blozga no zzs braukaa un melo pa visu latviju.kas sai maatiitei deva taadas prieksrociibas.zagt un melot taapat kaa CEKISTS BRIGMANIS UN ZAGLIS LEMBERGS.

 7. Grigules kundze NAV NOPIETNA spēlētāja!? Prezidents viņu tā raksturo vienīgi tādēļ, ka viņa ĻOTI aktivi bīdīja Bērziņa kandidatūru un viņu ar otro balsojumu ievēlēja. Grigules kundze čakli izvirza dažādas prasibas nedomājot uz priekšu un NEREDZOT NĀKOTNI… Visi iecerētie pasākumi ir tikai izgāzušies! PIRMS KAUT KO VĒLAS, IR SKAIDRI JĀREDZ NE VIENS VIEN GADS VAI KĀDS CITS LAIKA SPŖĪDIS UZ PRIEKŠU UN SEV JĀJAUTĀ: KO DOD VAI DOS MANA IECERE NĀKOTNĒ??? Neticu Grigules kundzes spējām skatities uz priekšu… EP būs tas pats…!

 8. šmeiser42 > KRUSTIŅA kungam. Atbildēt

  Cienītais kungs ! Jūs taču nēesat pirmo dienu ar pīpi uz jumta .Jūs labi zināt ,ka VIENKĀRŠĀS TAUTAS viedoklis ,pie varas esošajiem ir “dziļi pie kājas”. Pie varas esošie un bijušie nekad nav ieklausījušies un turpina ignorēt Latviešu Tautu kā tādu. Atliek vien cerēt ,ka TAUTA sāks ignorēt šos un bijušos VIENA LATA politiķus un nākošajās vēlešanās ierādīs šo politiku īsto vietu – vēstures mēslainē .

 9. Tikai pajautāšu: vai Grigule Briselē panāks,lai maksa par apkuri Latvijā beidzot tiktu aprēķināta pēc individuālo skaitītāju rādījumiem,nevis dzīvokļu kvadratmetriem?

 10. Vispirms ieviesīsim Eiropas valstu progresīvos nodokļus Latvijā! Pārskatīsim beidzot šo pagājušā gadsimta “traģikomisko iztikas minimumu,no kā (ne)pārtiek Latvijas iedzīvotāji” un pie reizes arī 49,50 latu minimālo pensiju! Pēc tam varēsim domāt arī par globālām problēmām!

 11. Gaidām vēl pirms vēlēšanām Ivetas Grigules ierosinājumu no Saeimas tribīnes,ieviest Latvijā progresīvo ienākuma nodokli un mažoritāro vēlēšanu sistēmu!

 12. Vai vienkāršajam cilvēkam kāds ir paskaidrojis,kāpēc mazajai Latvijai ir nepieciešamas četrpadsmit ministrijas-divreiz vairāk nekā Kiprā,Šveicē,Lielbritānijā,Rumānijā un Ungārijā,ja pat Japānā,valstī ar 127,6 miljoniem iedzīvotāju ir tikai 12 ministrijas!

 13. Vienkāršais cilvēks gaidīt gaida arī Latvijā Māstrihtas/Briseles/Lisabonas ienākuma nodokli pēc maksātspējas principa un samazinātu-6% PVN likmi pārtikai! Vienkāršais cilvēks nekādi nevar saprast,kāpēc no visām 27 Eiropas Savienības dalībvalstīm obligātā apdrošināšana nav ieviesta vienīgi Latvijā,lai gan pat Igaunijā un Lietuvā tā sekmīgi darbojas jau kopš 2002.gada! Vienkāršajam cilvēkam nav skaidrs,kāpēc pat minimālā pensija Latvijā ir vairākkārt mazāka nekā Lietuvā un Igaunijā un netiek ieviestas,kā Igaunijā un Lietuvā atraitņu pensijas!

 14. Ir jāraujas pie varas, lai labu darītu Latvijai. Nav izkalpojusies kādā augstā amatā? Vienkārši tāpēc, ka Iveta ir gana patstāvīga, patriotiska. Tādus partokrātijas vadošie neieredz. Saprātīgs, patriotisks, nacionāli noskaņots Cilvēks amatus pašreizējā partiju sistēmā nevar ieņemt. Reklamējas? Bet pasakiet, ķengātāji, kā viens godprātīgs censonis var tikt pie teikšanas labu darīt? Tur jau ir tā mūsu tautas nelaime, ka saprātīgie, inteliģentie Cilvēki, kas varētu būt lieliski tautas pārstāvji, izvairās iet politikā, jo viņiem kauns līdzināties partijniekiem un darboties šajā antikonstitucionālajā sistēmā – partokrātijā… Tikai retais tāds spēj pašuzupurēties un iet cauri šim nievu zaņķim, lai kaut mēģinātu ko par labu vērst patiesas demokrātijas atjaunošanā. Uz priekšu, Iveta!

 15. Ar Latviju sirdī- cik skaļi vārdi. Paļaujos uz Latvijas iedzīvotāju veselo saprātu un ceru, ka tāda tirgus tante netiks ievēlēta.

  • Dzīvosim , redzēsim, kas ņems virsroku – veselais saprāts vai Grigules salkanās reklāmas.
   VAI VIŅAI PAŠAI NAV KAUNS?
   Šīs reklāmas taču ir tik primitīvas, acīmredzami tikai lumpeņiem domātas. Žēl koku, kas tiek iznīcināti šādām lietām.

 16. Ak, Dievs! Dod prātu tautai izsvilpt Griguli ne tikai no EP deputātu kandidātiem, bet vispirms no Saeimas! Briesmīgs pārpratums, ne cilvēks.Vai tu pati neapjēdz, ka tevi vienkārši necieš??????

 17. Parak uzbazigas reklamas-tas vien liecina par vinas nekompetenci.Reklame jau tikai visu neejoso.

 18. Šī blāvēja grib Latviju padarīt par izsmieklu? Tad jau labāk glumo Augustiņu sūtīt uz Briseli.

 19. Pietiek ar to kaunu, ko Latvijai Eiroparlamentā nenoguruši dara deputāti Ždanoka un Rubiks. Grigulei piemērotāks darbiņš atradīsies jebkura novada administrācijā.

 20. pārāk reklamējas nepatīkams cilvēks nē par eirodeputātu

 21. Nevis uz ES .. sūtīt, bet uz Centrāltirgu!!!!

 22. Skaidrs, ka viņas vieta ir Eparlamentā, lai nepiesārņo Latviju ar savu divkosīgo klātbūtni!

 23. Grigule der tikai par slaucēju. Tik varas kāru sievieti normāls cilvēks negrib redzēt ne saeimā , kur nu vēl ES. Tik daudz tā labuma ka avīze noder iekuriem.

 24. Kas tā par Centra Zemnieku savienību? Kāpēc reklāmas lapās nav neviena viņas partijas biedra, vai A.Brigmaņa rekomendācijas tādam augstam amatam?
  Ir tikai divi gados cienījami kultūras pārstāvji un ekspremjers A.Bērziņš, kas novērtējuši Grigules milzīgo erudīciju, zināšanas un darba spējas.

 25. Ko Grigule darīs eiroparlamentā, ja pat savās mājās nav uzkalpojusies ne par frakcijas, ne kādas komisijas vadītāju? Par kādu ieņemtu ministra amatu nemaz nerunājot. Tik vien to panākumu, ka ieveda pilī Bērziņu un izbļaustījās pret eiro. Tagad brauks uz Briseli, kur tāda nauda rokā būs jātur ik dienas.
  Interesanti, par kādiem līdzekļiem tā lielā reklamēšanās? Varbūt pati var paskaidrot?

  • Precīzi! Eiroparlamentārietim tomēr jābūt “ar galvu”. No Grigules nāk ārā vien plaša patēriņa urrāpatriotisms – nekādu vērā ņemamu ideju. Nemaz jau nerunāsim par inteliģences pazīmēm… Tādu nav vispār. Visprastākā veida bābiskums gan. Sievietes, neņemiet ļaunā – tas nav par jums.

 26. Sūtīt jau varētu, bet kā to adresi latviski lai paeizi uzraksta?

 27. EEs protams par vinu nebalsosu – pilnigi skaidrs

 28. cilvēks teiks tā- izbeidziet piegružot manu personīgo pastkasti ar šīs dāmas slavināšanas avīzēm un citām politiskās reklāmas gružiem!

 29. lai staV PIE RATIEM

 30. sociāli atstumtais Atbildēt

  TIE zirgi GRIGULEI pārāk dārgi izmaksā , sāk pietrūkt saeimas alga + JūDASA GRAšI t.i. 100,- ls algas pielikums pirms balsojuma par eiro Latvijā !!! JāTIEK PIE EIROPARLAMENTāRā BAROJUMA ! ! ! CILVēKI esiet modri – GRIGULE ir TROJAS ZIRGS LATVIJAI eiroparlamentā ! ! ! viņai NEDRīKST UZTICēTIES !

 31. Latviešiem ir sakāmvārdi – jo lielāks sūds jo lielāka reklāma un labai mantai reklāmu nevajag.Kautkā neloģiski nesen bija pret Eiro ieviesšanu tas ir pret ciešāku integrēšanos ES,pēkšņi sagribējies nokļūt Eiroparlamentā,izskatās pēc vienkāršas populistes.

 32. Eiroskeptiķe grib uz Eiroparlamentu aizstāvēt Latvijas intereses? Un kā to dara Rubiks?

 33. Kā domājam mēs? Jā, nu ir laiki kad katram jādomā pašam un tikai. Valstiska viedokļa kā tāda nav.

 34. Kas maksā par šīm visām Grigules aktivitātēm? Cik viņa jau tagad iztērējusi un cik vēl tērēs?
  Visas pastkastes Latvijā piebāztas ar Grigules reklāmām-zirgā un zem zirga.
  Kā veca nauda, stāstot melus, braukā pa Latviju un musina vientiesīgiem cilvēkus!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Pirms Jāņiem skaidri zinām, būs sukas tā kā tā

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kriminālprocesā par, iespējams, nelikumīgu partijas “KPV LV” finansēšanu aizturējis trīs personas un veicis kratīšanas. KNAB vakar Saeimā aizturēja arī šīs partijas pārstāvi deputātu, bijušo aktieri Artusu Kaimiņu. Saeima vakar deva piekrišanu Kaimiņa aizturēšanai un kratīšanai, nevis apcietināšanai. Deputāts pirms aizturēšanas vakarrīt žurnālistiem teica, ka viņam neesot skaidrības, par kādiem jautājumiem Ģenerālprokuratūra lūgusi parlamentam atļauju viņa aizturēšanai un kratīšanas veikšanai. Kaimiņš pauda uzskatu, ka viņa pārstāvētā partija ir “absolūti neizdevīga valdošajai varai” un pašlaik notiekošais ir domāts “priekš televīzijas kamerām”. Viņš gribot zināt, “kāpēc šī pompozitāte” ir dažus mēnešus pirms Saeimas vēlēšanām.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+