Foto: LETA

Ko tik nedarīsi mīlas vārdā! VIDEO 0

24. maijā pirmizrādi Latvijas Nacionālā operā piedzīvos Gaetāno Doniceti opera “Dons Paskvāle” režisora Džordžo Barberio Korseti iestudējumā, un vienu no galvenajām lomām – koķetās atraitnes Norīnas lomu – uzvedumā dziedās spožā soliste INGA ŠĻUBOVSKA-KANCĒVIČA.

Reklāma
Reklāma
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Notriektā tautumeita 6
Lasīt citas ziņas

…Džilda “Rigoleto”, Adīna “Mīlas dzērienā”, Rozīna “Seviljas bārddzinī”, Suzanna “Figaro kāzās”, Mizete “Bohēmā”, Adele “Sikspārnī”, mīlošā un zinošā Bibliotekāre Ērika Ešenvalda un Ineses Zanderes “Iemūrētajos” ir spilgtākās Ingas Šļubovskas- Kancēvičas atveidotās varones, kurām nu pievienojas Norīna.

– Inga, par ko operā stāsts un kā jūs raksturotu savu Norīnu?

CITI ŠOBRĪD LASA

Inga Šļubovska-Kancēviča: – Norīna ir jauna, koķeta, skaista atraitne, tātad pieredze ar vīriešiem viņai jau ir. Iemīlējusies skaistajā Ernesto tik bezgalīgi, ka gatava darīt visu, lai viņu nezaudētu! Norīnas stāsts operā sākas ar Ernesto vēstuli – viņš brauc prom uz Romu, jo tēvocis, padzīvojušais vecpuisis dons Paskvāle nolēmis pats precēties, nepiekrīt Ernesto un Norīnas savienībai un nevēlas dot mantojumu. Bet dona Paskvāles ārsts dakteris Malatesta izdomā uzrādīt Norīnu kā savu klosterī dzīvojušo, tātad neviena neredzēto māsu Sofronju, kurai jāsavaldzina Paskvāle. Laulības slēdz neīsts notārs, līdz ar to tās ir fiktīvas. Sākumā Norīna ir bikla, kautrīga meitene, taču pamazām, saskaņā ar Malatestas plānu, parāda “raksturu”: jāpanāk, lai dons Paskvāle pats no viņas atteiktos! Nu Norīna izliekas par īstu negantuli, kas šķērdē naudu dārglietās un tērpos, un Paskvāle krīt izmisumā…

https://www.youtube.com/watch?v=4Pw5bFbPmSMVIDEO
Pilnu sarunu ar Ingu Šļubovsku-Kancēviču lasiet 22. maija “Kultūrzīmēs”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.