×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Marija, Marika, Marina
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
12. novembris, 2016
Drukāt

Valdis Krastiņš: Lai Dievs stāv Trampam un mums klāt! (30)

Foto: Reuters/Scanpix/LETAFoto: Reuters/Scanpix/LETA

Savienotās Valstis pārsteigušas un šokējušas pasauli, par savu 45. prezidentu negaidīti ievēlot Donaldu Trampu. To izdarījuši vispirms Amerikas lauku un mazpilsētu iedzīvotāji, kas kā mūris nostājušies Trampa pusē (ak, vecā, labā Amerika, ko atjaunot sola Tramps!). Izšķirošie balsojumā par Trampu tomēr bijuši globalizācijas skarto un lēni lejupslīdošo rūpniecisko pilsētu strādnieki, kuri jau zaudējuši darbu vai arī baidās to zaudēt. Tiem pievienojušies gados jaunāki protestētāji, kuriem apnikusi un kaitinoša šķiet Vašingtonas politiskā elite. Galu galā pasaules valstu vadītāji nu plāta mutes kā sausumā izmestas zivis, jo šis amerikāņu nostalģijas un protesta balsojums praktiski sagrāvis līdzšinējo Rietumu pasaules kārtību. Kas tālāk?

Pievilti tiks gan vecās, labās Amerikas tīkotāji, gan arī protestētāji. It sevišķi pirmie. Jo ASV iedzīvotāju sastāvs pēdējos gadu desmitos mainījies tā, ka atgriešanās pagātnē nav iespējama. To pamanījuši visi, kuri regulāri apmeklē ASV (arī šo rindu autors). Mūs tomēr pirmām kārtām interesē tas, kā Tramps prezidents iespaidos Eiropas un tātad arī Latvijas nākotni.

To droši vien nezina arī pats Tramps, jo no viņa līdz šim neesam dzirdējuši vienotu, sakarīgu ārpolitikas uzstādījumu – tikai dažus izteicienus, kas mums vieglas dienas nesola. Pilnīgi iespējams, ka Tramps varētu vienoties ar Putinu par ietekmes sfērām (Ukrainu Tramps jau Putinam it kā “apsolījis”). Tas būtu pats ļaunākais, bet arī citi varianti, piemēram, viņa runas par NATO vecmodīgumu, ir vismaz bīstami. Nāksies vien mums pašiem (kopā ar kaimiņiem!) rūpēties par sevi, nepaļaujoties tikai uz ASV līdzšinējo atbalstu militārajā ziņā. Igauņi jau pirms neilga laika izsprieduši partizānu kara iespējas savā teritorijā. Cerams, ka tik tālu nenonāksim, bet, jo labāk būsim gatavojušies, jo lielākas cerības. Tramps ir nelīdzsvarots, nepieredzējis, no viņa var sagaidīt nezin ko. Lai Dievs stāv viņam un mums klāt! Turpmāk varam paļauties galvenokārt tikai uz sevi un savām spējām.

Pievienot komentāru

Komentāri (30)

 1. damn

 2. Jāsmejas,kas tad nu tā mums taisās uzbrukt???Vai nav pārspīlēts tas mīts par ,,iekarotājiem” ? Kam mēs esam vajadzīgi šodienas situācijā ?Nu diez vai Krievijai,drīzāk jāpadomā nopietni par TROJAS ZIRGU, tā saucamo bēgļu (migrantu) paskatā, kurus ar varītēm ,bezmaz piespiedu kārtā transportē uz Latviju!

 3. Jāsmejas,kas tad nu tā mums taisās uzbrukt???Vai nav pārspīlēts tas mīts par ,,iekarotājiem” ? Kam mēs esam vajadzīgi šodienas situācijā ?Nu diez vai Krievijai,drīzāk jāpadomā nopietni par TROJAS ZIRGU, tā saucamo bēgļu (migrantu) paskatā, kurus ar varītēm ,bezmaz piespiedu kārtā transportē uz Latviju!

 4. Cik traģiski.. jābūt neatkarīgiem. Tiešām traģiski, autor 😛
  Globalistu nelgu propaganda…

 5. vlesanu kampana beigusies autors apsplada ASV prezidentu

 6. TU:
  na jau es te svareigō persona, bet tu PATS esi idiots, dūmōdams cik svōreigs esi.
  A tu tō nasaprūti. Pa kam? Dums palīk uz vysim laiukim.

 7. boot.l v/forums/index.php?/topic/168171-biedri-sveicu-visus-ar-jauno-pasaules-prezidentu/page-8#entry1945841

  normāls prezidents

 8. lai dzivo tramps labi kad netika ta vecene tad amerika butu tur kur esam mes mes jau dabujam no savas raganas

 9. ak tad Tramps ir nelīdzsvarots un utt.s akas otrās daļas kampaņa ja ? POSIET SAVAS MAJAS VALDIBAS LOCEKLUS NE CITAS ZEMES

 10. viss, kas notiek, notiek uz labu……

 11. Jā, nu interesanti ir ar tiem mūs valdības un visas ES valdības vīriem. Viņi bija iedomājušies, ka Amerikai nez kādēļ ir jārūpējas un jāfinansē viņu drošība. Un tagad, kad ASV jaunais prezidents ir pateicis, ka tā vis nav, šie jūtas kā no govs pupa norauti teļi. Latvijas valdītāji vēl līdz šim “nav spējuši atrast” tos NATO līgumā noteiktos 2% no IKP aizsardzības vajadzībām, kaut īstenībā jau to 2% pietiek tikai aizsardzības spēku uzturēšanai, nevis attīstīšanai un pilnveidošanai.
  Ir jau maza iespēja, bet varbūt tomēr Trampa uzvara vēlēšanās tandēmā ar berxitu, Eiropas birokrātu galviņās varētu stimulēt kādas pozitīvas pārmaiņas. Protams, ja vien Tramps līdz savai inaugurācijai 20. janvārī vispār nonāks. Atliek tikai pievienoties raksta virsrakstam “Lai Dievs stāv Trampam un mums klāt!”

 12. Nekas traks jau nav noticis. Ko te visi vārās? Vēl jau Tramps nav formulējis savu nostāju ne par savu valsti, ne par Eiropu. Viens gan redzams: liberāļu bezatbildīgā politika pasaulē iet uz galu. Cilvēki sāk
  saprast, ka galējais liberālisms nodara kaitējumu gan politikā, gan ekonomikā, gan cilvēka tiesībās. Sadomāja kreisie žurnālisti Francijā paņirgāties par musulmaņiem, zīmējot Muhameda karikatūras un redz ko dabūja pretī. Tagad Francija ir teroristu visvairāk apdraudētā vieta Eiropā. Arī vārda brīvībai ir savas robežas, ko pārkāpt nedrīkst. Tāpat kā politikā – iešana tikai uz visādiem kompromisiem un bezgalīgiem dialogiem atbrīvo rokas visādiem ekstrēmistiem un politiskiem avantūristiem. Bet sekas ir saspīlējuma un draudu pieaugums pasaulē. Ir jānovelk skaidra robeža, cik tālu ir dialogs un kur sākas
  izlēmīga un noteikta rīcība.

 13. Onton, Onton, na tik strsaji, sovys jyutys pībremzej. Cytaiži dūmōs ka esi padumš.

  • pati sev to ieskaidro, “cīšī pībremzejtā anneņa”, nevis atļaujies normāliem cilvēkiem bāzties virsū kā utaina aita ar “sovys jyutys” un taml. pārgudro (c)iršanu, “cytaiži dūmōs ka esi paduma” un, pie tam vēl, neārstējies. :D:D

 14. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))

  Ir sacīts: “Ja nav iespējams mainīt jebko, kas nešķiet gana ideāls, bet no kā nav iespējams izvairīties – atliek vienīgi izmantot iespēju manīt attieksmi pret to.”

  Un, arī: “Nevajag “ķert kreņķi” par divām lietām – par to, ko var labot (tāpēc, ka VAR to mainīt), un par to, ko nevar labot (tāpēc, ka nav jēgas “cepties” par to, ko NEVAR ietekmēt).” ?

  =======

  Mediju ziņa (2016. gads): Saskaņā ar jaunākajiem “Amerikas savienoto valstu” (ASV) prezidenta vēlēšanu provizoriskajiem rezultātiem, otrdien 2016. gada 8. novembrī notikušajās ASV prezidenta vēlēšanās republikāņu kandidāts Donalds Tramps ir izvirzījies vadībā ar 289 elektoru balsīm, viņam seko demokrātu kandidāte Hilarija Klintone ar 218 balsīm. Lai kļūtu par ASV prezidentu un tā dēvētā “Baltā nama” saimnieku uz turpmākajiem 4 gadiem, kandidātam ir nepieciešams vismaz 270 kolēģijas pārstāvju atbalsts. Pasaules mediji, kas iepriekš demonstrēja visnotaļ skeptisku un nereti arī klaji ņirdzīgu attieksmi pret republikāņu partijas izvirzīti ASV prezidenta amata kandidātu Donaldu Trampu, jau steidzas ziņot par Trampu, kā jauno ASV prezidentu. Savā uzvaras runā Tramps solīja būt prezidents visiem amerikāņiem, kā arī informēja, ka saņēmis zvanu no Klintones: viņa savu konkurentu apsveikusi ar uzvaru…
  ——-
  Mediju ziņa (2008. gads): Saskaņā ar jaunākajiem ASV prezidenta vēlēšanu rezultātiem, Demokrātu partijas kandidāts Baraks Obama ir izcīnījis 297 vēlētāju kolēģijas balsis, kas ir pietiekami, lai kļūtu par valsts prezidentu. Savukārt Republikāņu partijas kandidāts Džons Makkeins ir ieguvis vien 145 kolēģijas balsis un pat visu to štatu atbalsts, kuros rezultāti vēl nav zināmi, nedotu viņam nepieciešamo skaitu. Lai kļūtu par ASV prezidentu un Baltā Nama saimnieku uz turpmākajiem 4 gadiem, kandidātam nepieciešams vismaz 270 kolēģijas pārstāvju atbalsts…
  ——-
  .
  “’Šķidra villa’ – tukša brēka!”
  ( iz “Ontūna M.© arChīva” )
  .
  Kaut kur Zemes otrā galā,
  Lielā Dīķa viņā malā,
  SVEŠĀ “valstī” streso ‘jeņķi’?
  Letiņš par to ‘neķer kreņķi’.
  .
  Kaut kur tālu – SVEŠAS spēles:
  Tur, kur “prezi(dentu)” vēlēs,
  SVEŠI pretendenti cīnās?
  Letiņš par to neizbrīnās.

  (2008. gads)
  Kaut kur “štatos”, zemē SVEŠĀ,
  “de(R)mokrātiem” – ’vinne ķešā’,
  “repu(bļin)kāņiem” – ’gar… (nāsi)’?
  Letiņš smīn par tādu ‘špāsi’:
  .
  Kaut kur SVEŠIE priekā bļaustās,
  Citi – ’skrobes’ krampjos raustās:
  “baltā namā”… (‘NEbalts’) sēdēs?
  Letiņš dēļ tam nesadēdēs.
  .
  (2016. gads)
  Kaut kur “štatos”, zemē SVEŠĀ,
  “de(R)mokrātiem” – ‘…(šmuce) vešā’,
  “repu(bļin)kāņiem” – ‘šows rullē’?
  Letiņš smīn – šim stress ‘pa nullēm’.
  .
  Kaut kur SVEŠIE priekā bļaustās,
  Citi – ’skrobes’ krampjos raustās:
  “baltā namā” – ‘TRUMPIS galdā’?
  Letiņš dēļ tam – ‘smieklu valda’:

  “Ja kāds kāro “valstī” ŠAJĀ,
  ‘Līst bez ziepēm’ SVEŠĀ …(‘hajā’) ~
  Lai tak’ ‘izpildās’, cik spēka:
  “’Šķidra villa’ – tukša brēka”!…”

  =====

  ‘ANNO’ ~ 8./9. 11.2008. ~ 8./9. 11.2016.

  SILES “valsts” parodija “eurolatvānija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 15. Latviešu purduļošanās par Hilarijas neveiksmi ir tragiski histeriska. Idioti, stulbeņi, bezsmadzeņu švauksti!
  Hillarija ir starptautiska blēde, kuŗa savu amatu izmantoja nelegalus kukulīšus bagātības savāķšanai. Viņu atbalstīja sarkanā naciķu banda, bet vēlēšanās smagi dabūja pa purnu. Pagaidiet, kad dažus no demonstrantu kūdītājiem savāks un pakārs.Kad būs savākti pierādijumi, tantuks tupēs cietumā.
  Trumpis no papus aizņēmās milijonu. Uzcēla pirmo torni savu debesskrāpi turpat Nujorkā. Iemācījās kā darit. Uzcela veselu duci citu debesskrāpju. Prata izrīkot paligus un strādniekus. Pavairoja savu bagātību. Slavas kārs? Protams, viņam bija ar ko palielities.
  Latvijas lupatlaši padumjās izglītības un skaudības pēc laikam nevar saprast: kautkas jāzina, lai ko veiktu. Jārīkojās, jāvada. Ko tu vadīsi, ja esi padumjš ???

  • pareiz, ješk… kā teic Hilarija Rīgā, kad viņu sajūsmināti klausijās latviešu jaunie eirofili, galvenais ir biznesa plāns. Ir ļoti lieliplāni- kā kucei Hilarijai, un maz mazītiņi plāniņi, kā letiņu bauriem, bet, ar nosacījumu- tie visi ir Hilarijas megaplāna daļa. Kas tam nepiekrīt, tiks udurts anālajā atverā uz naža. Uzduršana anālajā atverē uz naža ļoti patīk kucei Hilarijai. Kad tas notiek, viņa ska
   li un skanīgi saka; wooooooooooooooooov

  • Latvija ir apcelta ar vieniem no globalsit propagandiskākajiem medijiem pasaulē. Lai ari visās valstīs viņi kontrolē medijus, mēs atrodamies relatīgi drausmīgā mucā
   Kauns lasit!

 16. bzzzzzzzzzzzzzzzzz

 17. Skaisti, varonīgi komentāri.Laime dzīvot blakus šiem “gudrajiem” latvijas cilvēkiem.

 18. Baigi daudz visādu muldētāju, atrodoties tūkstošiem km no runu galvenā adresāta……kas būtu, ja tas viss būtu jāizsaka Donaldam blakus, liekas, ka labākajā gadījumā muldētājs pietaisītu bikses…….

 19. Baigi daudz visādu muldētāju, atrodoties tūkstošiem km no runu galvenā adresāta……kas būtu, ja tas viss būtu jāizbezd blakus, liekas, ka labākajā gadījumā muldētājs pietaisītu bikses…….

 20. Liberasti krastiņi&hilarijas jestri uzdzīvoja 35 gadus – sataisījuši ASV parādu megalielu. Tagad maksāt negribas, bet nogāzt triljonus uz citām valstīm un tautām? Neies, tukšs numurs…

 21. Rašistiem, kuri fano par Trampu vajadzētu aizdomāties, ko Pulters izmantos kā ĀRĒJO IENAIDNIEKU, jo kā citādi Putlers novērsīs uzmanību no iekšējām problēmām. Desmitiem gadiem tā bijusi ‘”ļaunās” ASV, nebūs viegli izmainīt propogandu utt.. Domāju, ka gan Putleram, gan Trampam rozā brilles kritīs diezgan ātri. Pat, ja Trampam būtu kādas biznesa intereses pie Putleristānas, republikāņu kongress, ASV militārais komplekss un sabiedrotie noliks visu savās vietās.

 22. Varu tiešām piekrist raksta virsrakstam, bet ne rakstā paustajām domām. Tiešām, lai Dievs sargā Trampu no vispasaules liberāļu izvirtušajiem agresoriem, kam nu pēcpuses svilst! Lai Dievs dod spēku Trampam un viņa sievai īstenot, to, ko viņi iecerējuši!

 23. ,ka republikāņu prezidents mūs uzņēma NATO.Šī partija būs vairākumā kongresā un senātā tuvākos divus gadus.Tramps nevar izdarīt neko tādu,kas nav partijas programmā.Tāpat,kā mums Saeimas komisijās skata cauri visus valdības lēmumus,tāpat tur skata cauri visus prezidenta lēmumus ar nolūku apstiprināt vai noraidīt.

 24. Trampu jau aicina nošaut “”liberāli””b.Klintones vēlētāji….man patika konentārs portālā “”Kas Jauns””. Pārkopēju -Nu protams, ka var aicināt nogalināt Trampu! Jo Tramps nav ne nēģeris (tas būtu rasisms), ne ebrejs (tas būtu antisemītisms), ne p-ed-erasts (tā būtu homofobija). Tramps ir parasts heteroseksuāls baltais vīrietis, un aicinājums tādus nogalināt, izrādās nav nekāds grēks. Tas izrādās ir normāli! Liberastu žurnaļugas un ziņu portāli šādus aicinājumus uzskata par normāliem! Ak vai, uz kurieni mēs ejam!?

 25. Tikai nevajag iedomāties, ka Klintone sāktu karu ar Putinu, ja Krievija uzbruktu Latvijai!

Draugiem Facebook Twitter Google+