×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.0°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
3. septembris, 2017
Drukāt

Koalīcija atbalsta konkrētu amatpersonu un darbinieku atalgojuma publicēšanu, tostarp skolotāju (11)

Foto-LETAFoto-LETA

Koalīcija atbalsta amatpersonu un darbinieku atalgojuma atklāšanu, publicējot viņu vārdus un uzvārdus.

Saeima iepriekš pieņēma likuma grozījumus, atbalstot “Vienotības” frakcijas deputāta Inta Dāldera (Par) priekšlikumu, ka būs jāpublicē arī valsts un pašvaldību iestāžu darbinieku, tostarp skolotāju atalgojums. Valsts prezidents Raimonds Vējonis gan plānotās izmaiņas atdevis otrreizējai caurlūkošanai, norādot uz likumprojekta juridiskām problēmām.

Atbalstu Saeimas deputāta Dāldera priekšlikuma atkārtotai pieņemšanai pauž koalīcijas partijas.

To, ka nepieciešams likumā nostiprināt iedzīvotāju tiesības zināt amatpersonu un darbinieku atalgojuma, aģentūrai LETA apliecināja Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis, “Vienotības” valdes priekšsēdētājs Arvils Ašeradens un nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš.

Savukārt juridiska rakstura problēmas jāatrisina atbildīgajai Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijai, norāda politiķi. Komisija par šo likumprojektu diskutēs nākamnedēļ, 5.septembrī.

Valsts prezidents iepriekš paudis uzskatu, nav pieļaujams, ka likumdevējs dažādos likumos veido atšķirīgu viena un tā paša jautājuma regulējumu, vēršot uzmanību, ka pieņemtais regulējums ir pretrunā ar Saeimas nesen pieņemtajiem grozījumiem Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā.

“Lai sekmētu atklātību un caurskatāmību valsts un pašvaldību budžeta līdzekļu izlietojumā, kā arī neradītu turpmākas neskaidrības jautājumā par valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības publiskošanu, nepieciešams skaidrs un nepārprotams regulējums,” vēstulē Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei (VL-TB/LNNK) norādījis Vējonis. Valsts prezidents arī lūdzis rūpīgi izvērtēt Saeimas pieņemto grozījumu atbilstību personu datu aizsardzības un aprites prasībām.

Tomēr Dālderis norādījis, ka likumdevējs vēlas plašāku valsts un pašvaldību iestāžu darbinieku atalgojumu atklātību un darbs pie tā turpināsies. Viņš uzskata, ka likuma grozījuma nodošanai otrreizējai caurlūkošanai nav pamata. “Patlaban vairāk nekā 10 000 atlīdzības jau septiņus gadus tiek publicētas, un par to nav saņemtas nekādas sūdzības,” skaidroja deputāts.

Arī sabiedrība par atklātību “Delna” paudusi atbalstu Dāldera priekšlikumam. Iedzīvotājiem ir jābūt tiesībām zināt konkrēto personu atalgojumu, lai tas veicinātu sabiedrības uzticību valsts pārvaldei, norādījis organizācijas vadītājs Jānis Volberts.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Nekādā gadījumā! Pirmkārt – tauta ieraudzīs, ka tās kalpi saņem vairākas reizes lielāku algu par apkalpojamiem, otrkārt- pamanīs, ka skolotāji nebūt nav trūcīgāko kategorijā (tam tā arī jābūt!), treškārt- pat VID un knābis sapratīs, ka lepnie nami un dārgās automašīnas nu nekādi neatbilst mūžīgā trūkumā esošo dakteru algām!
  Kam to vajag, kādēļ jāšķeļ tauta, jāsēj neticība visam labajam un skaistajam?!

 2. Tikai skolotāju algas ir japublicē ar pilnu skaidrojumu – par cik slodzēm, cik skolās. Šeit “pliki” skaitļi neder!

 3. Uzskatu, ka visu to personu, kuras saņem budžeta līdzekļus atalgojumā, arī prēmijās, piemaksās utml. ir jāpublicē. Citādi nevar saprast, no kurienes tie augstie vidējie rādītāji manā pašvaldībā!

  • Normāla prasība, ja nepatīk lielās algas ko maksā no nodokļiem, lai iet strādāt uz privāto sektoru, tad neviens nevarēs prasīt atskaiti par saņemto algu.

 4. KĀPĒC TIKAI KONKRĒTU AMATPERSONU ALGAS TIKS PUBLICĒTAS??? KUR PREZIDENTA KANCELEJAS DARBINIEKU ALGAS??? TAD vismaz zināsim, no kurienes tik augsta vidējā alga valstī?!!! Sabiedrība knapi savelk galus, bet te vidējā alga valstī tuvu 1000????
  Gribētos redzēt skolotāju algas: KURI IR TIE ZINOŠĀKIE, LABĀKIE, PRASMĪGĀKIE SKOLĒNU ZINĪBU KALDINĀTĀJI???????? CIK NO VIŅU SKOLĒNIEM IZVĒLĒJUŠIES PROFESIJU – BŪT SKOLOTĀJAM??? LŪK KAS IR SKOLOTĀJA ĪSTAIS DARBA VĒRTĒJUMA KRITĒRIJS! LABAM SKOLOTĀJAM REKLĀMA NAV VAJADZĪGA!!! NAV VAJADZĪGA ARĪ MĒLE KĀ REPUTĀCIJAS KALDINĀTĀJA!

 5. zagļi vismaz zinās, ka učukus apzagt nav vērts.

 6. Vējonis sevi pielīdzina tam kungam – Dievam. Kurš gan drīkstētu uzdrošināties ielūkoties, kā tiek izsaimniekota nodokļu maksātāju nauda “prezidenta” kancelejā!

 7. varbūt beidzot kāds atcerēsies, ka skolās nestrādā vieni direktori un skolotāji, un ieraudzīs, ka mācību iestāžu personāls vispār saņem kapeikas, tās vispār nav algas, bet pazemojošs nabagu pabalsts. No nākošā gada algas vispār būs par pārdesmit eiro lielākas par minimālo, bet tiek prasīta kā izglītība, tā visādi kursi un sertifikāti

 8. Sen bija laiks!!!

 9. prezidenta kancelejas un pārejo lielo kantoru algas paliek slepenas, kamer miljonāru skolotāju algas jāzin visiem. normāla valsts vai ne?

  • Atriebība skolmeisteriem par neklusēšanu !!! Atbildēt

   Vienīgi skolotāji nevar “neklātienē” saņemt algu, bet jāsēž katram mācīties neieinteresētajam debīlim visu laiku klāt un jādiedelē: mācies, mācies, mācies !
   Agrāk tādus grūtgalvīšus macīties stimulēja dakteris Bērziņš, bet tagad jau dermokrātija…

Draugiem Facebook Twitter Google+