×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
29. oktobris, 2013
Drukāt

Koalīcija atbalsta Melbārdes kandidatūru kultūras ministres amatam

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Nacionālā kultūra centra direktore Dace Melbārde piedalās Dziesmu un deju svētkiem veltītā vides objekta "Sidraba birzs" atklāšanā Elizabetes un Brīvības ielas krustojumā.

Valdošās koalīcijas pārstāvji atbalsta nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) izvirzīto kultūras ministra amata kandidāti – Latvijas Nacionālā kultūras centra direktori Daci Melbārdi.

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) žurnālistiem pēc koalīcijas padomes sēdes norādīja, ka šis jautājums šodien pārrunāts un ir panākts koalīcijas atbalsts nacionālās apvienības virzītajai kandidātei. Saeimas balsojums par Melbārdes apstiprināšanu amatā plānots ceturtdien, 31.oktobrī.

Kā ziņots, VL-TB/LNNK valde pirmdien nolēma kultūras ministra amatam izvirzīt Melbārdi. Kā žurnālistiem pastāstīja VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars, lēmums pieņemts vienprātīgi. Dzintars skaidroja, ka būtisks apstāklis ir Kultūras alianses atbalsts šai kandidatūrai, kā arī Melbārdes līdzšinējā pieredze kultūras jomā, tātad ir pārliecība par profesionalitāti un spēju pildīt šos pienākumus. Tāpat Melbārdei un nacionālajai apvienībai esot līdzīga vērtību sistēma, tātad būs iespējams strādāt komandā.

Taujāts, kad Melbārde varētu sākt pildīt ministres pienākumus, Dzintars atbildēja, ka tas varētu notikt uzreiz pēc apstiprināšanas amatā.

Melbārde ieguvusi maģistra grādu sabiedrības vadībā Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātē, kā arī mākslas maģistra grādu Kultūras akadēmijā kultūras teorijas, administrācijas un vēstures specialitātē.

Melbārde līdz 2009.gadam strādāja Kultūras ministrijā par valsts sekretāra vietnieci kultūrpolitikas jautājumos. Par veiksmīgu darbu pie valsts kultūrpolitikas vadlīniju izstrādes Melbārde 2005.gadā saņēma Spīdolas balvu.

Vēlāk Melbārde kļuva par Britu padomes pārstāvniecības Latvijā vadītāju, bet 2011.gada pavasarī Kultūras ministrija viņu apstiprināja par Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centra direktori.

Melbārde ir bijusi arī Dziesmu un deju svētku un Skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētku māksliniecisko padomju locekle un UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre. Melbārdes vadībā trīs Baltijas valstis izstrādāja Dziesmu un deju svētku tradīcijas pieteikumu UNESCO Cilvēces mutvārdu un nemateriālā mantojuma meistardarba statusa iegūšanai.

Kā ziņots, pēc skaļajiem skandāliem ar Latvijas Nacionālās operas vadības nomaiņu premjers pieprasīja kultūras ministres Žanetas Jaunzemes-Grendes (VL-TB/LNNK) demisiju un aicināja nacionālo apvienību izvirzīt jaunu kultūras ministra amata kandidātu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+