×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
12. janvāris, 2015
Drukāt

Koalīcija atbalsta priekšlikumu iepirkt ātrās palīdzības auto Rīgas reģionam

atras_palidz_masinas

Valdība rīt lems par neatliekamās medicīniskās palīdzības operatīvo transportlīdzekļu iepirkumu Rīgas reģionam, un valdošās koalīcijas pārstāvji piekrīt Veselības ministrijas (VM) nostājai šajā jautājumā.

Veselības ministrs Guntis Belēvičs (ZZS) šodien esot informējis koalīcijas partnerus, ka, pēc VM aprēķiniem, automašīnu iepirkums ir izdevīgāks nekā ārpakalpojums. Koalīcija tam piekrīt, tomēr valdības sēdes protokolā plānots ierakstīt, ka VM uzņemas atbildību par šīm reformām un to efektivitāti, pēc koalīcijas partiju sanāksmes žurnālistiem sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

Jau ziņots, ka Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) izsludinājis konkursu par 40 jaunu operatīvo medicīnisko transportlīdzekļu iegādi līzingā.

Kā liecina informācija par iepirkumu NMPD mājaslapā, pretendentiem ir jāsagatavo divi piedāvājuma varianti – pirmajā variantā jāparedz, ka NMPD veic pirmo iemaksu 10% apmērā no piedāvātās līgumsummas par 40 automašīnām, bet otrajā variantā jāparedz, ka pirmā iemaksa būtu 15% apmērā. Piedāvājumus konkursam var iesniegt līdz 2015.gada 2.februārim.

Konkurss tika izsludināts, vēl pirms valdība bija lēmusi par labu šādam risinājumam. Kā aģentūrai LETA pastāstīja VM pārstāvis Oskars Šneiders, ministrija lēmumprojektu par atteikšanos no ātrās palīdzības automašīnu izmantošanas ārpakalpojumā un to iepirkšanu līzingā izskatīšanai valdībā virzīs, kad iecerētais lēmums būs saskaņots ar Finanšu un Tieslietu ministriju.

Jautājums par to, kā valstij nodrošināt operatīvos medicīniskos transportlīdzekļus Rīgas reģionā, ir bijis asu diskusiju objekts. Ilgus gadus valsts šos pakalpojumus pirka ārpakalpojumā no “Rīgas Sanitārā transporta autobāzes”, taču Valsts kontrole un atsevišķi politiķi ir norādījuši, ka valsts šādi ievērojami pārmaksā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+