×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
21. marts, 2016
Drukāt

Koalīcija atbalsta priekšlikumu šogad nemainīt nekustamo īpašumu kadastrālās vērtības (11)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs foto.

Valdošā koalīcija atbalstīja Tieslietu ministrijas priekšlikumu šogad nemainīt nekustamo īpašumu kadastrālās vērtības.

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) šodien pēc koalīcijas sanāksmes žurnālistiem sacīja, ka koalīcija atbalstīja ieceri par kadastrālās vērtības necelšanu.

Savukārt tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (VL-TB/LNNK) uzsvēra, ka nepieciešams pārskatīt nekustamā īpašuma nodokļa politiku, kā arī jādomā par atbalstu vienīgā mājokļa gadījumā.

Jau ziņots, ka norit Ministru kabineta noteikumu projekta sagatavošana par plānotajām kadastrālo vērtību bāzes izmaiņām 2017.-2018. gadā. Vienlaikus tiek strādāts pie izmaiņām kadastrālo vērtību aprēķināšanas kārtībā jauno daudzfunkcionālo ēku grupā.

Atbilstoši Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumam kadastrālo vērtību bāzi apstiprina reizi divos gados. Savukārt kadastrālās vērtības atbilst tirgus cenām 85% apmērā. Kadastrālo vērtību bāzes izstrādē izmanto tirgus informāciju uz noteiktu brīdi – 1,5 gadus pirms bāzes piemērošanas. Šogad izmantos tirgus informāciju uz 2015. gada 1. jūliju.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Kādastrālā vērtēšana nav nekāda vērtība, tas ir nodoklis, paņēmiens kā valsts viegli var apčakarēt nabagus, pazemot un piesmiet.

 2. NĪN ir ievērojami jāpalielina īpašumiem ar kadastrālo vērtību miljonos eiro!

 3. Sekosim citu ES valstu piemēram Atbildēt

  Vienīgo mājokli,ja vien tas nav pārmērīgi liels,ir jāatbrīvo no nekustamā īpašuma nodokļa!

 4. Kad bedzot izslēgs no kadastra likuma visas normas par vērtēšanu kas ir klaji pretrunā ar brīvās tirdzniecības līgumu ,koLatvija noslēdzar iestāšanos PTO.Krievijai 2015 g sākumā PTO pieprasīja izslēgt un pēc 3 mēn. 150 000 tika atbrīvoti lai neizslēgtu no PTO. Vai Latvija gaida to pašu ?

 5. Jārīkojas tagad. Atbildēt

  Tas, ka šogad neplāno mainīt kadastālās vērtības, nenozīmē, ka tas netiks izdarīts nākamgad un tie, kas tagad uzcels sev ģimenes māju varbūt nemaz nevarēs to pēc gada atļauties nodokļu dēļ.
  Tāpat ir jāspiež uz to, lai NĪN sistēma tiktu mainīta, jo jau dotajā brīdī cilvēki maksā daudz vairāk kā tas ir lielākajā daļā ES, pretī saņemot daudz mazāk.
  Ieteiktu visiem iet manabalss.lv un parakstīties par izveidoto iniciatīvu, mainīt dotajā brīdī pret LV iedzīvotājiem esošo NĪN aprēķinu.

 6. Domāju, ka nobiedēja, tagad atcēla uz VESELU GADU, sevi uztaisīja par labajiem un nākošgad slepenībā pieņems, jo ”visi jau bija informēti un gada laikā iebildumu nebija” !

  • tagad bija novirzīta tautas uzmanība uz kaut ko citu, pa to laiku migrantu vai naudas lietas tika uz urrā ”sakārtotas”

 7. Dzīvokļa īpašnieks Atbildēt

  Vai vai vai, mīļais ministruprezi Kučinski, pat nezinu, kā tev tagad pateikties, zaraza!

 8. Kādai Vidusāzijas tautai ir šāds teiciens: “Kad nelabais grib iepriecināt nabadziņu, viņš tam nozog pēdējo ēzeli un pēc kāda laika ļauj viņam to atrast.”
  Ar mūsu valdības politiku ir līdzīgi.

Draugiem Facebook Twitter Google+