×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
7. oktobris, 2014
Drukāt

Koalīcija atbalsta Straujumas kandidatūru premjera amatam; panākta vienošanās par vairākām atbildības jomām (7)

Foto: LETAFoto: LETA

Pašreizējie koalīcijas partneri atbalsta Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas (V) kandidatūru arī jaunās valdības vadīšanai.

Straujuma pēc trīspusējās koalīcijas partneru tikšanās žurnālistiem sacīja, ka par atbildības jomu sadali diskusijas turpināsies un dažās jomās intereses saskaras, bet nav neatrisināmu jautājumu. Tāpat diskusijas turpināsies par iespēju paplašināt koalīciju, kaut arī “Vienotība”, kā arī Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) vēlētos turpināt sadarbību ar pašreizējiem partneriem.

Straujuma arī sacīja – ja valdību vadīs “Vienotības” premjers, tad partija uzņemsies atbildību arī par Finanšu
ministriju un Ārlietu ministriju.

ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis apstiprināja, ka ZZS atbalsta Straujumas kandidatūru jaunās valdības vadīšanai. Tāpat viņš sacīja – ir vienošanās, ka ZZS pārziņā arī turpmāk būs Zemkopības ministrija, Labklājības ministrija, Aizsardzības ministrija, ko provizoriski varētu vadīt pašreizējie ministri.

Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars pauda, ka diskusijas ir procesā un sarunas turpināsies gan par atbildības jomām, gan par koalīciju kopumā. Viņš arī apliecināja, ka arī VL-TB/LNNK atbalsta Straujumas kandidatūru premjera amatam.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Tas tomēr ir pensionāru klubiņš bez domino.

  2. 56. Ministru kabinetu sastāda persona, kuru uz to aicina Valsts Prezidents.

  3. mums tik tādas omes un opjus liek atbildīgos amatos . Kāpēc nevar kādu normālu kurš prot runāt un ir stāja.

  4. Nez, kurš-vai koalīcija, vai “lēnuma”, bet nesaprot, ka nevar tāds tantuks, kam, izskatās, nav runas veiklības, domas asuma – ieņemt augstu amatu, prezentēt valsti. Vai tad jaunu, izglītotu, politikā pieredzējušu cilvēku trūkst? Uz “lēnumu” skatoties, pat tāds kā žēlums pārņem, bet viņa pati no malas jau sevi neredz.

  5. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

    Kādreiz lasīju, ka Vatikānā pāvestu speciāli izvēlējās vecāko un slimāko, lai drīz atkal varētu vēlēt nākošo. Neapvainojot Straujumu, jāsaka, ka no 100 deputātiem mēs (viņi) iet mazliet līdzīgu ceļu. Protams, šeit runa nav par miršanu. Domāju, ka šeit vairāk ir ņemts vērā tas, ka apsviedīgie, jaunie, bezkaunīgākie vienkārši mēģinās apspēlēt tantuku un, ja viņiem pretī stātos īsts, stingra rakstura vīrs, tad šāda iespēja varētu arī nebūt. Latvijai tas neko labu nesola, jo tandēmā ar prezidentu viņi jau ir redzējuši 135(!) lapkrišus. Vai tiešām Latvija tā cer sasniegt tāles, kur saule aust?! Un ko par to saka tā paaudze, kas pašreiz tikai sāk krāt vai krāj pozitīvos punktus savai pensijai?

    • Varbūt atceramies, kas notika un kā Straujuma kļuva par Ministru prezidenti. Lai vēl kāds būtu spējis, taču viņa ir spējusi noturēt to, ko citi varbūt jau sen būtu pametuši novārtā. Viegli ir aizbraukt no valsts, izdomāt visvisādus šovus, lai iekļūtu deputātu rindās, vēl vieglāk ir sacerēt pasaciņas un melus. Neesmu dzirdējis ne reizi Straujumu žēlojamies. Tā nu sanāk, ka sievietes vada šo valsti un tad, ja kāds iecer amatu, nopērk nomelnotājus. Valsts nav trolejbuss, kur katrs nemākulis izliekas gudrāks par pārējiem. Kurš tad tā ilgojas pēc smaga darba? Tie 24% jau nekur nav palikuši. Tikai pieklusuši un domā, kā pretnostatīties. Ļoti nekorekts komentārs par Vatikānu un cilvēka vecumu. Vispirms laikam par prātu jādiskutē, nevis gadiem. Pieļauju, labos darbus arī nākotnē būs, kas norej. Un ko gan citu daudziem vajag… Lētumu un izpriecas, bradāt citus, līdz pats no tā jūtas kā paēdis.

  6. Cirks par velti

Draugiem Facebook Twitter Google+