×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
20. oktobris, 2015
Drukāt

Koalīcija atbalsta Ziedoņa muzeja izveidošanu (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Koalīcija kopumā atbalsta Imanta Ziedoņa muzeja izveidošanu, pirmdien pēc koalīcijas padomes sēdes paziņoja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

Kā ziņots, jūlijā viena no fonda “Viegli” veidotājām Žaneta Jaunzeme-Grende žurnālistiem pastāstīja, ka nolūkā lielākam apmeklētāju skaitam padarīt pieejamu Ziedoņa muzeju, to varētu izveidot arī Rīgā. Tas esot nolemts, satiekoties ar Imanta Ziedoņa ģimeni un draugiem, kā arī muzeja mākslinieku Jāni Mitrēvicu.

“Muzejs nav domāts masām, bet cilvēku, kuri gribētu iepazīt Ziedoni, ir daudz. Tāpēc pieņēmām lēmumu, ka veidos vēl vienu muzeju, lai piedāvātu cilvēkiem plašāku ieskatu par Imanta daiļradi un mantojumu, lai varētu viņu sastapt vieglāk. Ziedoņa vasaras mājā “Dzirnakmeņi” nav tik lielas kapacitātes, un tā nekad nebūs liela,” stāstīja Jaunzeme-Grende.

Jūlijā notika sarunas ar Rīgas domi, ka Ziedoņa muzeju varētu ierīkot vienā no Rīgas bibliotēkām, savienojot ekspozīciju ar lasītavu. Pieejamību Ziedoņa mantojumam šādā radošā telpā varētu nodrošināt 2018. gadā, kad Latvijas svinēs simts gadu jubileju.

Savukārt Ziedoņa muzejs vasaras mājā “Dzirnakmeņi”, Murjāņos, tapis kā netipisks muzejs, lai cilvēkus ne tikai iepazīstinātu ar Ziedoni, bet arī aicinātu uz jaunradi. Dzejnieks esot teicis, ka vēlas muzeju, kas nav muzejs. Pēc viņa domām, tam jābūt tādam, kur cilvēki var apsēsties, dzert tēju pie viņa kamīna un justies kā mājās, it kā viņš pats būtu tikko izgājis, lai tūlīt atgrieztos. Šo muzeju iedzīvotājiem bija iespēja apmeklēt jau kopš augusta, attiecīgi piesakoties.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. No ministrijām padzīs pāris tūkstošus apaļvaidžu, kur viņi liksies – pieraduši valsts aizgādībā dzīv ot. Būs varens muzeju pieaugums.

  2. Tagad ko, katram Ziedonim pa muzejam? Kārtējie kapu svētki? Nu nomira cilvēks(visi tur būsim), lieciet mierā. Tie kas gribēs, tie arī atcerēsies un gauduļos. Nevajag mākslīgi taisīt kārtējo elku un uzbāzt viņu lielākai sabiedrības daļai. Muzejnieki.

Draugiem Facebook Twitter Google+