×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
9. oktobris, 2013
Drukāt

Koalīcija Latvijas Bankas prezidenta amatam virzīs Rimšēviču

LETALETA

Valdošās koalīcijas partiju pārstāvji Latvijas Bankas prezidenta amatam virzīs pašreizējo tās vadītāju Ilmāru Rimšēviču.

 

Nevienu citu kandidātu koalīcijas partiju pārstāvji izvirzīt neplāno, sacīja “Vienotības” frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis.

Opozīcijas partijas neplāno virzīt kandidātus Latvijas Bankas vadītāja amatam. Politiskās apvienības “Saskaņas centrs” (SC) frakcijas vadītājs Valērijs Agešins sacīja, ka SC nevirzīs kandidātus šim amatam. Pēc SC domām, Rimšēvičs bija “galvenais eiro ieviesējs”, tāpēc viņam jāapliecina savas zināšanas un prasmes, kā arī jāuzņemas atbildība eiro ieviešanas laikā.

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Ingmārs Līdaka norādīja, ka, visticamāk, ZZS nevirzīs savu kandidātu Latvijas Bankas vadītāja amatam un varētu atbalstīt Rimšēvica kandidatūru. Šodien politiskā spēka frakcija neskatīja jautājumu par kāda cita kandidāta izvirzīšanu un arī rīt šāda apspriede nav plānota.

Saeimas Prezidijs un Frakciju padome nolēma, ka Latvijas Bankas prezidenta amata kandidatūras jāizvirza līdz šā gada 10.oktobrim.

Saskaņā ar likumu “Par Latvijas Banku” Latvijas Bankas prezidentu amatā ievēlē Saeima pēc ne mazāk kā desmit Saeimas deputātu ierosinājuma. Latvijas Bankas prezidenta pilnvaru laiks ir seši gadi.

Patlaban Latvijas Bankas prezidenta amatu ieņem Ilmārs Rimšēvičs. Viņš paudis gatavību strādāt šajā amatā vēl vienu termiņu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+