×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
17. septembris, 2015
Drukāt

Koalīcija nav panākusi vienošanos bēgļu jautājumā; ZZS ministriem brīvais balsojums (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Zaļo un zemnieku savienības pārstāvji - Latvijas Zaļās partijas valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars (no kreisās), Saeimas deputāts Armands Krauze un labklājības ministrs Uldis Augulis.

Koalīcija nav panākusi vienošanos par papildu bēgļu uzņemšanu un Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) ministriem paredzēts brīvais balsojums valdības ārkārtas sēdē, žurnālistiem ceturtdien pēc valdību veidojošo politisko spēku ārkārtas sanāksmes sacīja ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis.

ZZS valdes priekšsēdētājs Armands Krauze atzina, ka pēc Iekšlietu ministrijas (IeM) darba grupas, kas strādā ar bēgļu uzņemšanas jautājumiem, ziņojuma uzklausīšanas partiju apvienība sapratusi, ka “jāturpina strādāt”.

Valdība līdz šim bija pieņēmusi lēmumu par 250 patvēruma meklētāju pārvietošanu uz Latviju, tomēr par papildu 526 uzņemšanu nebija vienojusies. Līdz ar to pirmdienas ES tieslietu un iekšlietu ministru sanāksmē Latvija bija vienīgā ES dalībvalsts, kurai nebija pozīcijas migrācijas jautājumā.

Uzreiz pēc koalīcijas partiju sanāksmes notiks slēgta MK ārkārtas sēde, kurā tiks pieņemts lēmums par Latvijas nacionālo pozīciju par Eiropas Komisijas (EK) prezidenta Žana Kloda Junkera plānu migrācijas krīzes risināšanai Eiropā.

Saeimas Eiropas lietu komisijā piektdien, 18.septembrī, iecerēts apstiprināt Latvijas pozīciju ES Tieslietu un iekšlietu ministru padomei, kurā plānots lemt par papildu 120 tūkstošu patvēruma meklētāju uzņemšanu.

Koalīcijas politiķi ceturtdien iepazīstināti ar Iekšlietu ministrijas (IeM) valsts sekretāres Ilzes Pētersones-Godmanes vadītās darba grupas vadības ziņojumu.

Vēstīts, ka pavasarī, pēc traģēdijām Vidusjūrā, aktualizējās jautājums par bēgļu uzņemšanu. ES tieslietu un iekšlietu ministri vienojās par 40 tūkstošu bēgļu uzņemšanu.

Reaģējot uz bēgļu pieplūduma pieaugumu, EK prezidents Junkers septembrī nāca klajā ar jaunu plānu, saskaņā ar kuru dalībvalstīm ir jāuzņem papildus 120 tūkstoši bēgļu. Latvijas augsākās amatpersonas norādīja, ka valsts ir pret obligātām kvotām, taču par brīvprātīgu bēgļu uzņemšanu koalīcijai nav izdevies vienoties, kā rezultātā valstij šajā jautājumā pagaidām nav nacionālās pozīcijas.

Pirmdien, 14.septembrī, Briselē ES tieslietu un iekšlietu ministri panāca principiālu vienošanos par papildus 120 tūkstošu bēgļu uzņemšanu. Vienlaikus ministri nevienojās par obligātām bēgļu kvotām, ko paredz Junkera plāns. Pret obligātām bēgļu kvotām iebildumus izteikušas vairākas ES valstis, tostarp tā dēvētā Višegradas grupa.

Amatpersonas paudušas, ka šajā situācijā Latvija ir nokļuvusi starptautiskā izolācijā un ir apdraudēta pārējās Eiropas solidaritāte attiecībā uz Latvijas vajadzībām, piemēram, atbalstu drošības jautājumos, vai ES struktūrfondu sadalē.

Izskanējis, ka Vācija varētu atbalstīt finansējuma samazinājumu dalībvalstīm, kuras iebilst pret bēgļu kvotām. Savukārt EK noraidījusi šādu iespēju.

ES robežsardzes kontroles aģentūra “Frontex” aplēsusi, ka šā gada pirmajos astoņos mēnešos savienības robežas šķērsojuši vairāk nekā 500 tūkstoši migrantu. Aģentūra gan pieļauj, ka daļa no tiem varētu būt saskaitīti divreiz. Lielāko bēgļu spiedienu izjūt Grieķija, Itālija un Ungārija.

Reaģējot uz bēgļu krīzi, atsevišķas ES valstis atjaunojušas robežkontroli.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. IDIOTI beidziet vienreiz uzskatīt tautu arī par …idiotiem!

 2. =Amatpersonas paudušas, ka šajā situācijā Latvija ir nokļuvusi starptautiskā izolācijā un ir apdraudēta pārējās Eiropas solidaritāte attiecībā uz Latvijas vajadzībām,=
  Kādas Latvijai būs “vajadzības”, kad sāksies tas, kas pašureiz notiek pie Ungārijas robežām???

 3. valdība nolēmusi oktobrī man pie pensijas pielikt 3 eiro Tagad saņemšu 280 eiro.Brīnišķīgi.

  Eiropas Komisijas priekšsēdētājs ir Žans Klods Junkers English no Luksemburgas.
  Eiropâ visaugstâkâ minimâlâ alga, kas ir vairâk nekâ piecas reizes lielâka nekâ Latvijâ, ir
  Luksemburgâ – 1 922,96 eiro.
  Luksemburgas Lielhercogiste ir Ziemeļeiropas valsts bez izejas uz jūru. Tā robežojas ar Beļģiju rietumos, Franciju dienvidos un Vāciju austrumos. Tā ir ES vismazākā, bet arī visbagātākā valsts pēc IKP uz vienu iedzīvotāju. Kad Latvija sasniegs Luksemburgas labklājības līmeni,tikai tad Žans Klods Junkers varēs palūgt Latviju uzņemt bēgļus.

Draugiem Facebook Twitter Google+