×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
4. augusts, 2014
Drukāt

Koalīcijā nav vienprātības, kā pārdalīt Murjāņu sporta skolai piešķirto naudu (2)

Foto-LETAFoto-LETA

Valdību veidojošajām partijām ir dažādi viedokļi par Murjāņu Sporta ģimnāzijai paredzēto līdzekļu pārdali noteiktiem pasākumiem, piemēram, multifunkcionālas vieglatlētikas manēžas būvniecībai Valmierā. Tomēr rīt valdība plāno vienoties vismaz par finansējumu pārdali tiem projektiem, par kuriem nav domstarpību.

Satiksmes ministrs un premjera pienākumu izpildītājs Anrijs Matīss (V) šodien žurnālistiem pēc koalīcijas padomes sēdes sacīja, ka lielākās diskusijas izraisīja tieši līdzekļu atvēlēšana multifunkcionālas vieglatlētikas manēžas būvniecībai Jāņa Daliņa stadionā Valmierā. Proti, koalīcijas partneriem – Zaļo un zemnieku savienībai un arī nacionālajai apvienībai “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK – bija jautājumi par to, vai pašlaik tieši šis ir atbalstāmākais projekts.

Matīss skaidroja, ka konkrētiem projektiem plānotās summas saistītas arī ar Nacionālās sporta padomes lēmumu, jo tā diskutēja, kuriem objektiem nauda ir neatliekami nepieciešama. Tomēr pašlaik runa ir par pamatojumu, sevišķi Valmieras projektam.

Arī nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš uzsvēra – šodien netika saņemta atbilde, kāpēc līdzekļus plānots piešķirt tieši Valmierai, kā arī par pārējo nepieciešamo finansējumu objekta būvniecībai. Bērziņš piebilda, ka Finanšu ministrija apliecinājusi, ka nākamā gada valsts budžetā līdzekļi Murjāņu Sporta ģimnāzijai saglabājas paredzētajā apmērā, savukārt 2017.gada finansējums ir budžeta veidošanas procesa jautājums.

Zaļo un zemnieku savienības pārstāvis Edgars Tavars arī pauda viedokli, ka nav skaidrs, kāpēc tieši manēža Valmierā ir prioritāte, turklāt šodienas sanāksmē neesot gūta atbilde, vai šos līdzekļus Valmiera varēs apgūt līdz gada beigām.

Vienlaikus valdošajām partijām nav domstarpību par to, ka 350 000 eiro nepieciešami Murjāņu Sporta ģimnāzijas internāta sakārtošanai atbilstoši ugunsdrošības un sanitārajām prasībām, piebilda Matīss.

Tāpat līdzekļus plānots pārdalīt Daugavas stadiona sagatavošanai XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norises nodrošināšanai, finansējums nepieciešams arī Mežaparka infrastruktūrai.

Matīss gan atgādināja, ka iepriekš arī Nacionālā sporta padome diskutēja par Murjāņu Sporta ģimnāzijai šogad piešķirto līdzekļu pārdali pasākumiem un atbalstījusi lēmumus par konkrētiem projektiem. Šo jautājumu par finansējuma pārdali nevar atlikt “no nedēļas uz nedēļu”, tāpēc rīt valdība sāks diskutēt par šo jautājumu un mēģinās vienoties vismaz par līdzekļiem tiem projektiem, par kuriem domstarpību nav.

Pašlaik valdībai iesniegtie dokumenti liecina, ka sākotnēji no Murjāņu Sporta ģimnāzijai piešķirtajiem 4,45 miljoniem eiro lielāko daļu – 2,72 miljonus eiro – bija paredzēts pārdalīt vieglatlētikas manēžas būvniecībai Valmierā. Vēl 471 350 eiro bija plānots pārdalīt Daugavas stadionam, 678 580 eiro piešķirt bobsleja un kamaniņu trasei Siguldā, 577 820 eiro – sporta centra ”Mežaparks” rekonstrukcijai, primāri veicot Latvijas Olimpiskās vienības darbības nodrošināšanai nepieciešamā Sporta medicīnas centra rekonstrukciju un aprīkošanu, kā arī sporta centra jumta remontu.

LETA jau ziņoja, ka, šauboties par lietderību, valdība lēmusi apstādināt ģimnāzijas rekonstrukcijas projektus un pārdalīt tai piešķirtos līdzekļus Daugavas stadiona remontdarbiem, to sagatavojot XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norises nodrošināšanai.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Šaubos, vai PĀRDALĪŠANA naudas izteiksmē KAUT ko manīs uz LABU?????? Gan Valmierā, gan Siguldā viss ir tikai nedaudz gadu, kamēr MURJĀŅOS jau kur tie gadi un panākumi ir vienkārši TEICAMI!!! Kuram ATKAL vajag IZNĪCINĀT un KĀDĒĻ visu skolu novest līdz kliņķim??? KĀDĒĻ ATKAL NEIEKLAUSĀS bijušos audzēkņos????????? Tieši MURJĀŅI ir tā labākā vieta ar VISĀM iestrādēm!!! Arī mūsu skolas skolēni, kuri devušies uz Murjāņiem, saka vienīgi labākos vārdus par skolu un pedagogiem!!! NESAPROTU TO IZNĪCINĀŠANAS TENDENCI MŪSU VALSTĪ – labi nostādītas un gadiem pārbaudītas vērttības nolīdzināt līdz ar zemi un tad par MILJONIEM sākt no jauna… Drebuļus uzdzen vārds “REFORMAS”, jo zinām, KAS sekos…

  2. Latvijā nepieciešama sprta internātskola.Bez tādas var aizmirst par.panākumiem sportā.Sliecos domāt,ka Murjāņi nav tā labākā vieta .Piemēram tajā pašā Valmierā būtu daudz izdevīgāk attīstīt sporta internātskolu,jo tur jau ir samērā laba sporta inrastruktūra(plānā ir peldbaseins,slegtā BMX trase)Tur ir pietiekami liels skolnieku potenciāls,kādēļ varētu.būt pietiekoši plašs starpskolu sacensību klāsts un labs sporta būvju noslogojums.

Draugiem Facebook Twitter Google+