×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
26. novembris, 2017
Drukāt

Koalīcijā nav vienprātības par ierosinājumu Valsts prezidentu ievēlēt atklātā balsojumā (8)

Foto-LETAFoto-LETA

Valdošās koalīcijas politiķiem ir dažādi viedokļi par to, vai Valsts prezidents būtu jāievēlē atklātā balsojumā.

Zaļo un zemnieku savienības valdes priekšsēdētājs Armands Krauze aģentūrai LETA sacīja, ka ir pret šādiem atklātiem balsojumiem un konkrētajā gadījumā nepieciešams aizklāts balsojums. Viņaprāt, atklāta balsojuma gadījumā deputātus varētu ietekmēt, ja tie nebalsotu tā, kā kāds vēlas.

“Aizklāts balsojums nodrošina objektīvu balsojumu pēc labākās sirdsapziņas un labākās gribas, ko neviens nevar ietekmēt. Sabiedrībā arī daudzās biedrībās, organizācijās un asociācijās ir aizklāti balsojumi,” piebilda Krauze.

Savukārt “Vienotības” deputāte Inese Lībiņa-Egnere norādīja, ka partija vienmēr ir atbalstījusi ideju par prezidenta ievēlēšanu atklātā balsojumā, tādēļ iebildumu pret to neesot.

Arī Saeimas Juridiskās komisijas vadītājs, nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai” /LNNK (VL-TB/LNNK) līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš uzskata, ka Valsts prezidents jāievēlē atklātā balsojumā.

Politiķis aicina Saeimas deputātus atbalstīt šādu kārtību. “Prezidentu ievēlēšanas aizklātais balsojums, deputātu nevēlēšanās atklāt sabiedrībai, par ko ir balsojuši, kā arī, skaidrot savu izvēli,- tas viss paplašina plaisu starp sabiedrību un parlamentu. Tāpēc kā pirmo soli, lai palielinātu uzticību Saeimai, VL-TB/LNNK aicina atbalstīt atklātu prezidenta ievēlēšanas procesu. Vēlētājiem ir tiesības zināt, par ko balso viņu ievēlētie deputāti,” norādīja Bērziņš.

Saeimas Juridiskā komisija par šo jautājumu diskutēs nākamnedēļ, 29.novembrī. Iepriekš Saeima uzdeva Juridiskajai komisijai līdz 1.decembrim izvērtēt iedzīvotāju iniciatīvu par Valsts prezidenta ievēlēšanu atklātā balsojumā.

Tas, ka Valsts prezidentu Saeima ievēlē, aizklāti balsojot, nosaka Satversme. Koalīcijas līgumā noteikts, ka koalīcija tikai un vienīgi pēc vienprātības principa var izlemt jautājumus par grozījumiem Satversmē.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Ļoti labi, pasekojot viedokļiem uzreiz ir skaidrs kurš ir kas :). Tie, kas pret atklātību, tad arī ir esošie un potenciālie valsts nozadzēji!

 2. Mums ir līdzīgas vēlmes,jo es vēlos vadīt zooveikalu!

 3. Kāda vienprātība? Tās taču ir dažādas biznesa interešu grupas!

 4. zzs un saskana vares ievelet sev tikamu prezidentu un neviens nezinas!

  • VIENPRĀTĪBA JAU IR UN ATBILDE ŠEIT JAU DOTA… Pietrūks kādas vēlēšanu balss- klusi piepirks par naudiņu…bet atklāti balsojost? Kā piepirkt?

 5. Tādas vēlēšanu naudas var iet gar degunu. Ja balso slēpti, tad var piepirkt dažus deputātus, tur tās naudiņas džipiem, pirtīm… Tikai atklāti – tad: kā un kāpēc tā balsoji – jāskaidro jau partijai…un arī vēlētājiem. Nu nepatīkami.
  Saversmes tēvi jau nu to pirkšanu nebija pat iedomājušies, ka tik zemi varētu nolaisties kādi deputāti sevi pārdodot ( balsi )…
  Nu nepiekritīs atklātai balsošanai. Vārdsod jau jā, bet kad nonāks lidz izvēlei par – pret…
  Es par atklātu balsošanu: un ir deputāts, un ir skaidrojums- kāpēc.

 6. Problēma ir atrisināma. Atbildēt

  Lai deputātus nevarētu ietekmēt,jāatceļ ir,Krauzes kungs,partiju monopols,deputātu kandidātu izvirzīšana,ko jau sen rosināja Jānis Streičs!

 7. tārpi mīl tumsu

Draugiem Facebook Twitter Google+