×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
23. aprīlis, 2012
Drukāt

Koalīcija neatbalstīs SC ierosinājumu prezidentu vēlēt tautai

dombrovskis24103

Koalīcija vienojusies neatbalstīt apvienības “Saskaņas centrs” (SC) ierosinājumu Valsts prezidentu ļaut ievēlēt tautai, šodien pēc koalīcijas partiju sadarbības padomes sēdes žurnālistiem pastāstīja premjers Valdis Dombrovskis (V).

“Koalīcijā bija vienprātība, ka SC virzītie Satversmes grozījumi nav atbalstāmi,” teica Dombrovskis. Premjers norādīja, ka šādi priekšlikumi ir rūpīgāk un precīzāk jāizstrādā.

Zatlera reformu partijas (ZRP) frakcijas priekšsēdētājs Valdis Zatlers skaidroja, ka SC priekšlikumi esot ļoti vienkāršoti. Viņš solīja, ka ZRP tuvākajā nākotnē nākšot ar priekšlikumu, kas būšot ievērojami kvalitatīvāks, bet šajā reizē par šo ieceri nebalsošot.

Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) līderis Raivis Dzintars izteicās, ka VL-TB/LNNK uzskata, ka šos priekšlikumus varētu virzīt tālākai izskatīšanai, bet koalīcijas partneros atbalsta neesot bijis un nacionālā apvienība ievērojusi koalīcijā noteikto kārtību, tāpēc balsojumā atturēsies.

Kā ziņots, SC Saeimas frakcija sagatavojusi grozījumus Satversmē, kas noteic, ka Valsts prezidentu ievēl visas tautas vēlēšanās.

SC deputāti ierosina Satversmes 35.pantu izteikt šādā redakcijā: “Valsts prezidents tiek ievēlēts vispārējās, vienlīdzīgās, tiešās vēlēšanās, aizklāti balsojot. Tiesības vēlēt ir Latvijas pilsoņiem, kuri vēlēšanu dienā sasnieguši 18 gadu vecumu. Valsts prezidenta vēlēšanu kārtību nosaka ar speciālu likumu.”

“Vairākums mūsu vēlētāju atbalsta ideju par prezidenta ievēlēšanu visas tautas vēlēšanās. Mēs uzmanīgi sekojam, kāds ir sabiedrības viedoklis, un zinām, ka šādai idejai ir atbalsts arī citu politisko spēku vēlētāju vidū. Tāpēc politiķiem beidzot no runām jāķeras pie darbiem – likumdošanas līmenī jāsāk nopietna diskusija par attiecīgiem grozījumiem Satversmē,” saka SC frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Valērijs Agešins.

SC aicina citu frakciju deputātus ieklausīties savu vēlētāju viedoklī, kuri vēlas pārmaiņas, un atbalstīt tās priekšlikumu. “Tagad ir īstais laiks diskusijas uzsākšanai – līdz kārtējām prezidenta vēlēšanām vēl ir trīs gadi. Tāpēc Saeimai ir laiks paveikt visu nepieciešamo darbu, lai nākamo Latvijas prezidentu jau ievēlētu tauta,” uzsver SC.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+