×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
24. novembris, 2014
Drukāt

Koalīcijā neiebilst pret plānoto valsts pārstāvju maiņu ostu valdēs

Foto - LETAFoto - LETA

Koalīcijai nav iebildumu saistībā ar plānoto valsts pārstāvju nomaiņu Latvijas ostu valdēs, pirmdien pēc koalīcijas partiju sadarbības padomes sēdes žurnālistiem sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

Par attiecīgajām izmaiņām paredzēts lemt valdības sēdē otrdien, 25.novembrī.

Jau rakstīts, ka valdība plānot lemt par Ekonomikas ministrijas (EM) pārstāvja Ģirta Greiškalna, Satiksmes ministrijas (SM) pārstāves Džinetas Innusas, kā arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāvja Artūra Bebra atbrīvošanu no Rīgas brīvostas valdes. Viņu vietā plānots iecelt Arti Stucku (EM), Kasparu Ozoliņu (SM), kā arī Baibu Broku (VARAM). Innusu plānots iecelt Ventspils brīvostas valdē, savukārt Ozoliņu – no tās abrīvot.

Savukārt no Ventspils brīvostas valdes bez Ozoliņa plānots atbrīvot arī Sandru Sonduri-Kukuli (EM) un Ojāru Briedi (VARAM). Viņu vietā plānots iecelt Innusu, kā arī Gati Ābeli (EM) un Ediju Vazni (VARAM).

Tāpat plānots lemt par Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) valdes locekļa, bijušā EM valsts sekretāra vietnieka Andra Liepiņa atbrīvošanu no amata, viņa vietā ieceļot EM valsts sekretāru Mārtiņu Lazdovski.

Savukārt valsts kontroliere Elita Krūmiņa pirmdien nosūtījusi vēstuli Ministru prezidentei, atkārtoti aicinot nodrošināt profesionālu ostu pārvaldi. Krūmiņa uzsver, ka politiska brīvostas valde, kas ir izveidota bez profesionālās atbilstības ostas pārvaldīšanas uzdevumam izvērtēšanas, nevar nodrošināt šo iestāžu darbības atbilstību tiesiskuma un lietderības prasībām. “Valdes atbildības trūkumu, darba rezultātu izvērtējuma trūkumu, profesionālo prasmju, zināšanu un pieredzes nepietiekamību politiskās iecelšanas procesa dēļ ir konstatējuši arī Pasaules Bankas eksperti,” vēstulē norāda Krūmiņa.

Tāpat valsts kontroliere min, ka 25.novembra Ministru kabineta sēdē izskatāmajiem materiāliem par ostu valdes locekļu iecelšanas jautājumiem pievienotie dokumenti nesatur prasības valdes locekļu amatu kandidātiem un viņu zināšanu, prasmju un pieredzes jautājumos, kas saistīti ar ostu pārvaldību, izvērtējumu, tāpēc Krūmiņa aicina Straujumu veikt pasākumus, lai nodrošinātu, ka jautājums par Latvijas ostu pārvaldību tiek objektīvi izvērtēts un tiek veidotas profesionālas un kompetentas Latvijas ostu pārvaldes.

Rīgas brīvostas valdē šobrīd darbojas astoņi cilvēki – četri valsts un četri pašvaldības pārstāvji. Valsts pārstāvji ostas valdē ir Innusa (SM), Baiba Bāne (Finanšu ministrija), Greiškalns (EM) un Bebris (VARAM), savukārt pašvaldības pārstāvji ir – Nils Ušakovs, Andris Ameriks, Ivars Jakovels un Mihails Kameņeckis.

Savukārt Ventspils brīvostas valdē ir četri Ventspils domes pārstāvji – Aivars Lembergs, Jānis Vītoliņš, Guntis Blumbergs un Didzis Ošenieks, kā arī trīs valsts pārstāvji – Sandra Sondore-Kukule (EM), Sandra Bukane (Finanšu ministrija) un Kaspars Ozoliņš (SM).

Liepājas SEZ pārvaldē ir trīs valsts pārstāvji – Liepiņš, Innusa (SM) un Jolanta Plūme (Finanšu ministrija), trīs Liepājas domes pārstāvji – Uldis Sesks, Gunārs Ansiņš un Jurijs Hadarovičs, kā arī trīs Liepājas domes ieteiktie Liepājas komersantu pārstāvji – Aloizs Norskis (“Liepājas patērētāju biedrība” padomes loceklis un valdes loceklis), Jānis Vilnītis (“Liepājas papīrs” valdes priekšsēdētājs) un Andris Ozols (Latvijas Investīciju attīstības aģentūras direktors).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+