×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
8. septembris, 2014
Drukāt

Koalīcijā neviennozīmīgs atbalsts idejai liegt uzturēšanās atļaujas Krievijas pilsoņiem (8)

Foto - LETAFoto - LETA

Valdošās koalīcijas partijas pagaidām nepauž viennozīmīgu atbalstu nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) priekšlikumam pārtraukt termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu Krievijas pilsoņiem, norādot, ka šo ierosinājumu nepieciešams vēl analizēt.

Ministru prezidenta pienākumu izpildītājs, satiksmes ministrs Anrijs Matīss (V) šodien pēc koalīcijas padomes sēdes uzsvēra, ka par šo jautājumu vēl nepieciešamas diskusijas, nepieciešams izvērtēt finansiālo ietekmi, tāpat ir vajadzīga papildu analīze no drošības iestādēm un Nacionālās drošības padomes, vai tiešām tas ir lielākais drauds un atrisinātu jautājumus, kas saistīti ar nacionālo drošības apdraudējumu.

Matīss piebilda, ka Saeima ceturtdien lems par VL-TB/LNNK piedāvāto likuma grozījumu nodošanu komisijai un vienlaikus tiks vērtēti minētie jautājumi.

Nacionālās apvienības politiķis Dzintars Rasnačs pauda cerību par koalīcijas partneru atbalstu Saeimas sēdē. “Es neteiktu, ka [šai iecerei] nav atbalsta,” piebilda Rasnačs.

Koalīcijas partijas šo likumprojektu vēl izvērtēs savās Saeimas frakcijās.

Kā ziņots, VL-TB/LNNK iesniedza Saeimā grozījumus Imigrācijas likumā, kuri paredz, ka valsts apdraudējuma novēršanas nolūkā ir nepieciešams tūlītēji pārtraukt termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu Krievijas pilsoņiem.

“Ņemot vērā Krievijas militāro agresiju pret Ukrainu, kas apdraud mieru Latvijā un visā Eiropā, kā arī statistiku, kas liecina, ka lielāko daļu no termiņuzturēšanās atļaujām izsniedz tieši Krievijas pilsoņiem, VL-TB/LNK uzskata par nepieļaujamu vilcināšanos ar uzturēšanās atļauju aizliegumu. Šodien tas ir nacionālās drošības jautājums,” teikts politiskā spēka paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem.

Nacionālās apvienības deputāti pamato grozījumu nepieciešamību, uzsverot, ka persona, kura atbilstoši Imigrācijas likumam iegūst termiņuzturēšanās atļauju Latvijā, vienlaikus iegūst arī noteiktu ekonomisku ietekmi valstī un caur to arī iespēju ietekmēt Latvijā notiekošos politiskos un sociālos procesus, kā arī iespēju ietekmēt publiskās informācijas apriti.

Jau ziņots, ka 1.septembrī stājās spēkā Saeimas maijā galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi Imigrācijas likumā, kas paredz līdz 250 000 eiro palielināt nekustamā īpašuma minimālo vērtību, par kura iegādi var iegūt termiņuzturēšanās atļauju. Valsts prezidenta Andra Bērziņa otrreizējai caurlūkošanai nodotie grozījumi Imigrācijas likumā sākotnēji paredzēja šo darījumu slieksni noteikt 150 000 eiro apmērā. Parlamentārieši nolēma palielināt šo slieksni, kā arī vienojās atteikties no iepriekš paredzētas kvotu sistēmas.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Viens kļūst skaidrs, ka vēlēšanās visiem jābalso par VL-TB/LNNK. Citādi šeit visi runās, ka ir jāizanalizē, jāpadomā utt. Bet pa to laiku jau Latvija pilna ar iebraucējiem no Krievijas……..

  2. Tad jau nav jēgas papildināt budžetu aizsardzībai.

  3. Vai neizlēmīgie balsotāji joprojām nav sapratuši,par kurām partijām nedrīkstam balsot?

  4. Gadiem ilgi tagad analīzēs to,kas ir skaidrs bez jebkādas analīzes!

  5. Beidzot mēs skaidri redzam,kas ir kas! Kam svarīga ir Latvijas drošība,bet kam būtiska ir tikai nauda! Nauda sev-pat uz bērnu un pensionāru rēķina!

  6. Nauda, nauda… Ko tad darīsim ar to naudu, ja nekas vairs nebūs mūsu?!!

  7. Vertesikm,vertesim un analizesim…un tad ,kad pedejais “kusoks”bus npotirgots,atviegloti uzelposim… oh,paspejam gan 1. Ja,nevajaga ne zalos cilvecinus,ne svesas valsts armiju. Gandiz vai lugdamies ,nu nemiet,iztirgojam savu zemi. Viena rita pamodisimies valsti,kur nekas vairs pasiem nepiederes.Un ko vainosim…….?

Draugiem Facebook Twitter Google+