×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
11. septembris, 2015
Drukāt

Koalīcija nevienojas par papildu bēgļu uzņemšanu (23)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Koalīcijai nav izdevies vienoties par 526 papildu bēgļu uzņemšanu, pēc Eiropas Komisijas (EK) prezidenta Žana Kloda Junkera piedāvātā plāna par papildu bēgļu uzņemšanu apspriešanas ārkārtas koalīcijas partiju sadarbības padomes sēdē žurnālistiem sacīja ministru prezidente Laimdota Straujuma (“Vienotība”).

Straujuma diskusiju koalīcijā nodēvēja par “ļoti nopietnu”. “Acīmredzot pirmdien iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (“Vienotība”) brauks [uz Tieslietu un iekšlietu padomi] ar tādu pašu pozīciju, kāda iepriekš bija Latvijai,” viņa teica.

“Visas trīs koalīcijas partijas ir par skaidru mehānismu un rīcības virzieniem, kas notiks ar migrācijas problēmu risināšanu Eiropas Savienībā (ES),” piebilda premjere.

Valdības vadītāja norādīja, ka šobrīd vienošanās nav panākta, tādēļ koalīcija turpinās strādāt, lai panāktu vienošanos. Svētdien pirms Eiropas Savienības (ES) vēstnieku sanāksmes Straujumai paredzēta saruna ar Junkeru.

“Latvija ir vienīgā valsts, kas nav piekritusi piedāvājumam par skaitļiem. Svētdien jādomā tālāk, kā risināt šo jautājumu, jo Eiropas Savienības valstis nav pieradušas atstāt vienai valstij kategoriskus iebildumus. Būs saruna ar Junkera kungu, meklēsim risinājumu, kas Latvijai būtu pieņemams un lai mēs varētu strādāt Eiropas Savienībā tālāk,” viņa sacīja.

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis pauda, ka ZZS ir par solidāru rīcību un 250 bēgļu uzņemšanu, bet pret papildu bēgļiem Latvijā.

“Mēs neesam gatavi atbalstīt nākošo bēgļu plūsmu, jo, kā mēs no Rinkēviča kunga nepārprotami sapratām, ka tas turpināsies, līdz ar to ir jāsprot, kāds ir tālākais mehānisms, skaidri noteikumi, principi, uz kuriem būs balstītas nākamās sarunas. Mēs nevaram šo jautājumu koalīcijā pārvērst bezgalīgās diskusijās,” teica politiķis.

Arī Nacionālā apvienība (NA) ir pret Junkera priekšlikumu. NA valdes loceklis Edvīns Šnore atzīmēja, ka Latvijai ir nepieciešams noteikt īpašu statusu mūsu valsts vēstures dēļ, kā arī “ņemot vērā augsto migrantu un nenaturalizēto bezvalstnieku īpatsvaru”.

Iepriekš valdība vienojās, ka labprātīgi uzņems 250 bēgļus. Savukārt trešdien EK prezidents Junkers nāca klajā ar ierosinājumu par papildu bēgļu uzņemšanu. Saskaņā ar Junkera piedāvājumu, Latvijai vajadzētu uzņemt vēl papildu 526 bēgļus.

Koalīcijas partiju ārkārtas sanāksmi ceturtdien nolēma sasaukt partija “Vienotība” pēc tam, kad Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) un Nacionālās apvienība (NA) paziņoja stingru nostāju, ka neatbalstīs papildu bēgļu uzņemšanu. Pēc koalīcijas partiju sanāksmes notiks Saeimas Eiropas lietu komisijas sēde, kurā tiks diskutēts par Latvijas pozīciju bēgļu uzņemšanas jautājumā.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (“Vienotība”) aģentūrai BNS sacīja, ka tikpat kā visas ES valstis ir piekritušas uzņemt papildus bēgļus un Latvija šobrīd ir nonākusi starptautiskā izolācijā

Papildu bēgļu uzņemšanai piekritušas Lietuva un Igaunija, kā arī Višegradas grupas valstis, kurām iepriekš bija iebildumi pret papildu bēgļu uzņemšanu. Tas nozīmējot, ka ES šobrīd var lēmumu par papildu bēgļu uzņemšanu var pieņemt gan juridiski, gan politiski, neievērojot Latvijas iebildumus.

“Vienotības” pārstāvji ceturtdien Saeimas frakcijas sēdē norādījuši uz dramatiskām sekām gan valsts ekonomikai, gan arī drošībai, ja Latvija izvairīsies no solidaritātes un nebūs gatava palīdzēt bēgļu krīzes risināšanā.

“Vienotība” arī rosinājusi Valsts prezidentam sasaukt Nacionālās drošības padomes sēdi, lai runātu par turpmāko rīcību saistībā ar papildu bēgļu uzņemšanu.

Frakcijas sēdē tika minēts, ja Latvijas pozīcija paredzēs to, ka mūsu valsts ir pret jaunu bēgļu uzņemšanu, tiks zaudēti ES struktūrfondu līdzekļi, kā arī varētu tikt pārtraukta patrulēšana mūsu valsts gaisa telpā, ko tostarp nodrošina arī Ungārijā, kurā šobrīd ieradušies milzīgs skaits bēgļu.

Sēdē izskanējis, ka bēgļu problēmas risināšanā būtu jāiesaistās arī Valsts prezidentam un Saeimas priekšsēdētājai, kā arī atbildīgajām ministrijām jāgatavo plāns bēgļu uzņemšanai. Šobrīd tam neesot gatava ne Labklājības ministrija, ne arī Kultūras ministrija, liecina neoficiāla informācija. Savukārt ZZS un NA līdzšinējie izteikumi par bēgļiem un šo politisko spēku pārstāvju nevēlēšanās problēmu risināt raksturoti kā bezatbildīga mēģināšana iegūt vēlētāju atbalstu un krīzes mēroga neapzināšanās.

Jaunais plāns par patvēruma meklētāju izvietošanu ES valstīs, kas paredzēs kvotu sistēmu, ir jāīsteno obligātā kārtā, trešdien runā Eiropas Parlamentā paziņoja EK prezidents Žans Klods Junkers.

Pievienot komentāru

Komentāri (23)

 1. Tiek pildīta tikai ANO 1951. gada 28. jūlija Konvencija par bēgļa statusu nepārprotami nosaka, ka ikvienas valsts drošības intereses ir pārākas pār labprātīgi uzņemtajiem pienākumiem dot patvērumu bēgļiem, dalībvalsts lieto drošības pasākumus, kurus tā uzskata par svarīgiem nacionālajai drošībai kādas atsevišķas personas lietā, kas gaida dalībvalsts lēmumu, ka šī persona faktiski ir bēglis un ka šādu pasākumu turpināšana tās lietā ir nacionālās drošības interesēs.

 2. Vērtejiet, vērtējiet un ļaujiet arī citiem novērtēt.

 3. Eiropas Komisijas priekšsēdētājs ir Žans Klods Junkers English no Luksemburgas.
  Eiropâ visaugstâkâ minimâlâ alga, kas ir vairâk nekâ piecas reizes lielâka nekâ Latvijâ, ir
  Luksemburgâ – 1 922,96 eiro.
  Luksemburgas Lielhercogiste ir Ziemeļeiropas valsts bez izejas uz jūru. Tā robežojas ar Beļģiju rietumos, Franciju dienvidos un Vāciju austrumos. Tā ir ES vismazākā, bet arī visbagātākā valsts pēc IKP uz vienu iedzīvotāju. Kad Latvija sasniegs Luksemburgas labklājības līmeni,tikai tad Žans Klods Junkers varēs palūgt Latviju uzņemt bēgļus.

 4. Meli!
  Frakcijas sēdē tika minēts, ja Latvijas pozīcija paredzēs to, ka mūsu valsts ir pret jaunu bēgļu uzņemšanu, tiks zaudēti ES struktūrfondu līdzekļi, kā arī varētu tikt pārtraukta patrulēšana mūsu valsts gaisa telpā, ko tostarp nodrošina arī Ungārijā, kurā šobrīd ieradušies milzīgs skaits bēgļu.
  Mēģina mūs iebaidīt!

 5. kategoriska rīcība Atbildēt

  “Latvija ir vienīgā valsts, kas nav piekritusi piedāvājumam par skaitļiem. Svētdien jādomā tālāk, kā risināt šo jautājumu, jo Eiropas Savienības valstis nav pieradušas atstāt vienai valstij kategoriskus iebildumus-tā Straujuma.
  Kāpēc Francijas kategoriskie iebildumi tika ņemti vērā pie budžeta sastādīšanas? Citāts:
  Francijas valdības izcīnītā Eiropas Komisijas un citu Eiropas Savienības dalībvalstu piekrišana līdz 2017.gadam pagarināt termiņu, kurā tai ir jāsamazina valsts budžeta deficīts līdz 3%, izraisījusi politiskas diskusijas par vienlīdzīgu attieksmi pret visām ES dalībvalstīm. Dažas citas ES valstis jau pieprasījušas līdzīgu pretimnākšanu, vēsta EUobserver.com

 6. Ja 25 gadus tika tiražēti šausmu stāsti par okupāciju un kolonizāciju, tad nav ko brīnīties par sekām.
  “Neapjēgta patiesība ar laiku var kļūt bīstama” Nīče.

 7. Kā redzams, diemžēl pat Latvijas Avīzes lasītāju – latviešu – vidū, ZZS un NA apstulbinātu, ir tik daudz sovjetu, kas gribētu atgriezties Krievijas ietekmes zonā.
  Sāk pat murgot, ka Putins mūs aizsāvētu!
  Šīs partijas, lai sev i raksturotu kā tēvzemes aizstāvjus, cilvēkus tīši iebaida.
  Liela atbildība ir jāuzņemas arī žurnālistiem, kas tiražē šos šausmu stāstus par bēgļiem.

  • . Mums jaapaliek Eiropaa un jaapievienojas eiropieshiem Kad buus uznjemti pirmie 160 tuukstoshi un pluudiis vel vairaak beeglju, tas ES valstis meklees citu atrisinaajumu, par to varam buut droshi. Tikai Eiropaa ir muusu, latvieshu naakotne!

 8. par baltas rases glabeju ir dzivs un atrodas Krievija!

 9. mus labprat aizstavetu no begliem, daudz efektigak ka NA vai pat ZZS! Ja valdiba kritis, jauna vares lugt aizsardzibu no Krievijas!

 10. Tikko pa radio dzirdēju NA Šnores viedokli par imigrantu kvotām. Ļoti pareizi viņš pateica, ka Latvija jau tagad ir pirmā Eiropā imigrantu skaita ziņā un tāpēc valdībai ir jāprasa ES atzīt mūsu īpašo stāvokli.

 11. Mums ostas ir? Kāds kuģis arī vel ir? Tiklīdz ierodas Latvijā, tā pabarot, apģērbt, uz kuģa un atpakaļ uz āfriku.

 12. nevar valsts uzņemt bēgļus,ka pati valsts dzīvo nabadzība!!!

 13. Latvijai vispirms ir jarisina daudz neatliekamākas problēmas: jāievieš Valda Dombrovska jau 2010.gadā apsolītais progresīvais ienākuma nodoklis,jāsamazina valdība līdz 11 ministrijām,tās apvienojot,ko tika nolemts veikt tuvākajā nākotnē jau 2008.gadā,Ivara Godmaņa valdības laikā un jāatjauno beidzot arī Latvijā,tāpat kā visās citās ES valstīs,slimokases,kas Igaunijā un Lietuvā sekmīgi darbojas jau kopš 2002.gada!

 14. ja nevar, tad ir jāatstāj politika! Atbildēt

  Ejiet projām no politikas, ja nevarat aizstāvēt latviešu tautas kultūru – valsts identitāti.
  Ja esat savus mugurkaulus pārdevuši, tad ejiet projām no politikas!
  Ja gribat būt politkorekti, melīgi, pamācoši – tad ejiet projām no politikas!
  Ja jūs noliedzat okupācijas sekas Apvienoto Nāciju dokumentos, kuri pierāda to, ka Latviešu tauta ir vissmagāk cietusi no okupācijas laika iebraukušajiem imigrantiem un neuzstājiet uz Latvijas izņēmuma stāvokli, tad ejiet projām no politikas!

 15. Laiks Junkeram nokāpt no sava ziloņkaula torņa! Atbildēt

  Uzņemt vēl papildus bēgļus Latvijai būtu pieņemami,ja arī Latvijā būtu vismaz Luksemburgas 1923 eiro minimālā alga,3% PVN likme pārtikas pamatproduktiem un slimokases! Bet Latvijā:”Eurostat:nabadzība un sociālā atstumtība Latvijā draud 43,6% bērnu”,LETA,2013.gada 26.februāris. Uzņemsim paši nezinam ko-bēgļus,ekonomiskos imigrantus vai teroristus un paši dosimies bēgļu gaitās? Varbūt uz to pašu Āfriku,kur vairs pat banāni neaug un ziemas bargākas kā Eiropā?

 16. Pamatojums atteikuma ir pilnīgi pamatots, Latvija ir pati nabadzīgākā valsts ES, jo mums ir jābaro 4x lielāks birokrātu skaits salīdzinot ar citām ES valstīm, mūsu deputātiem un valdībai ir ļoti daudz radu un biznesa partneru, kā arī darījumu partneru, kuriem arī ir radi un daraugi un visi grib baroties no valsts nodokļu maksātāju maciņiem.

 17. Junkers nav nekāds Kārlis Lielais,kura priekšā tā klanās “Vienotība” un Eiropas Savienība nav Svētā Romas impērija!

 18. Vēlētājs balsojot uztic deputātam aizstāvēt savas un sava valsts, ne partijas intereses un nav ko kladzināt, ka šī pienākuma pildīšana ir nosodāma. Lai Latvija, aizstāvot savas izdzīvošanas iespējas, nenonāktu izolācijā par to bija jārūpējas attiecīgiem dienestiem un ministriem, skaidrojot situāciju valstī, kur nelikumīgi iepludināti t.s. krievvalodīgie. Un tas pirmkārt un galvenokārt bija un ir ārlietu ministra pienākums. Gejismu popularizēt var kurš katrs praidists.

 19. tie ir salašņas, kurus neuzņem pat musulmaņu valstis, no šitiem (angliski shit) vaļā kratās i Libāna, i Ēgipte! bet Eiropā, lūk, viņiem jau stacijās dod saldumus! tāpēc arī jau tagad Ungārijas policistiem šie kačā pravas, viņiem esot cilvēktiesības! vai muhameds junkers var man pateikt, uz kuru drošu vietu es lai bēgu, ja viņš islamizē Eiropu un veido Eirostānu?

Draugiem Facebook Twitter Google+