×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
16. maijs, 2014
Drukāt

Koalīcija norobežojas no Lemberga izteikumiem par NATO karavīriem (10)

lembergs_leta3

Valdošā koalīcija norobežojas no Ventspils domes priekšsēdētāja un partijas “Latvijai un Ventspilij” līdera Aivara Lemberga izteikumiem par NATO karavīriem un prasa koalīcijā esošās Zaļo un zemnieku savienības sadarbības partneriem “Latvijai un Ventspilij” formulēt savu nostāju par NATO spēku klātbūtni Latvijā.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) šodien pēc ārkārtas koalīcijas padomes sēdes žurnālistiem sacīja, ka koalīcija atbalsta NATO spēku klātbūtni Latvijā un norobežojas no Lemberga politiskajiem paziņojumiem. Šodien arī notiks “Latvijai un Ventspilij” valdes sēde, kurā plānots formulēt partijas nostāju šajā jautājumā.

Taujāta par iespējamo rīcību gadījumā, ja šīs partijas viedoklis nesakritīs ar koalīcijas nostāju, Straujuma vispirms sacīja: “Tad runāsim par koalīcijas sastāvu.” Savukārt vēlāk viņa norādīja, ka pagaidām negrib prognozēt iespējamo rīcību, jo vispirms jāuzzina partijas viedoklis.

Lemberga vadītajai “Latvijai un Ventspilij” ir līgums ar valdībā strādājošo Zaļo un zemnieku savienību (ZZS), tomēr šo partiju valdībā konkrēti ministri nepārstāv, savukārt Saeimā no “Latvijai un Ventspilij” darbojas divi deputāti – Dana Reizniece-Ozola un Jānis Vucāns. Līdz ar to koalīcijai varētu būt grūtības noteikt kādas konkrētas sankcijas pret partiju “Latvijai un Ventspilij”.

Šodienas ārkārtas koalīcijas sēdi neapmeklēja ZZS līderi. Tomēr, pēc Straujumas teiktā, ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis un ZZS valdes priekšsēdētājs Uldis Augulis jau vakar viņu telefoniski informēja, ka nevarēs ierasties uz ārkārtas koalīcijas sēdi, tāpēc deleģēja citu pārstāvi – ZZS iekļautās Zaļās partijas valdes priekšsēdētāju Edgaru Tavaru.

Tavars žurnālistiem uzsvēra, ka ZZS vienmēr atbalstījusi Latvijas dalību NATO, savukārt par drošības jautājumiem apvienības vārdā pilnvarots runāt tikai aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS).

Jau vēstīts, ka Lembergs nosūtījis vēstuli NATO ģenerālsekretāram Andresam Fogam Rasmusenam, kurā par NATO karavīru “izdarībām” Ventspils pilsētā lūdzis atvainoties visai Latvijai un Ventspils pilsētai. Lemberga vēstule ir adresēta ne tikai Rasmusenam, bet arī ārlietu ministram Edgaram Rinkēvičam (RP) un Vējonim, un tajā paustas Ventspils pašvaldības bažas par to, vai NATO karakuģu vizītes ir drošas sabiedrībai.

Pagājušās nedēļas nogalē Ventspilī notikuši vairāki incidenti, kuros cietuši starptautiskajā mīnu meklēšanas operācijā “Open Spirit 2014” iesaistītie jūrnieki. Vissmagāk cietis kāds nīderlandietis, kurš ar nopietnu galvas traumu ievietots Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas reanimācijas nodaļā. Jūrnieks bija cietis incidentā netālu no kādas izklaides vietas Ventspilī.

Vējonis jau iepriekš pauda, ka Lemberga izteikumi par NATO militārās klātbūtnes pastiprināšanu Latvijā kā okupāciju, kā arī Lemberga rīcība, prasot NATO ģenerālsekretāra atvainošanos Latvijas valstij un tautai par NATO karavīru nosūtīšanu uz Latviju, ir pretrunā valsts drošības interesēm un rada draudus valsts drošībai.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. “Kautiņi naktsklubos pārmērīgi izdzertā alkohola dēļ, cilvēku vāļāšanās grāvjos, sēšanās pie stūres alkohola reibumā – tas policijas ikdienā nav nekāds retums”, tā raksta “Dienā” policijas inspektore
  Dace Jukāma. Bet dzeram mēs daudz, vidēji 12 litru tīra alkohola gadā katrs, ieņemot vadošās pozīcijas ES. Tāpēc uz šī fona taisīt politisku skandālu starptautiskā līmenI ir nepiedodami. Šinī ziņā Ventspils nav nekāda paraugpilsēta un Lembergs nav nekāds svētais, lai taisītu šādu ļembastu valstij. “Mēs tie austrumu eņģeļi, bet NATO KARAVīRI tie Rietumu bomži” – tieši tā Lembergs mēģina pasniegt lietas pārējai sabiedrībai par mūsu sabiedrotajiem. Te labi redzams viņa paustais politiskais zemteksts, kas lien ārā kā īlens no maisa un tas Latvijai nav pieņemams.

 2. Lembis pavisam zaudējis realitātes sajūtu. Kādu valsts mēroga draudu rada ielas čurātājs, ka par to jāziņo Nato vadībai? Tad jau par veikala loga izsišanu Ludzā arī būtu jāziņo Eiroparlamentam, lai pieņem mērus.

 3. abi viena komanda- abus viena kamera

 4. Kas tam Lembergam lēcies? Naudas par maz” Varas par maz? Ko vēl?

 5. ko Lembergs pateicis nepareizi, ja jūsu mājas pārvērstos par izgāztuvi, vai klusētu. Cieņu Lemberga kungam. Cūka ir cūka, vai latviets vai krievs vai kāds cits….

  • Ja neko nesaproti, tad publiski necūkojies! Neviens neatbalsta kareivju rīcību – bet ne par to runa…,Varētu turpināt – redzu nav jēgas

 6. Latvieši vienmēr ir bijuši labi kalpi,tāpēc viņi nekad nebūs neatkarīgi un brīvi.

 7. Kaut kāda diskriminācija, – Minhauzens piesaka karu Anglijai – normāli, bet Lembergs NATO – “slima suņa murgi”!!??
  Laikam arī reklāmu neklausieties, – tieši Lemberga “call girl” Gribule faktiski viena pati izglābusi Latviju.

 8. Tas, ka Lembergs vairākkārt palaidis muti un noskaņojis Ventspils ekstrēmistus pret NATO, tagad pārvērties praktiskā rezultatā – smagi piekauts NATO karavīrs. AntiNATO histērija no Lemberga puses dod augļus, arī Ukrainā viss sākās ar Krievijas propagandu saziņas līdzekļos. Sabiedrību noskaņot pret kaut ko šodien ir ļoti viegli, var sākt kaut vai ar čurāšanu nepareizā vietā. Lembergam palīgā jānosūta vēl Beness
  Aijo, tad NATO kuģi noteikti pametīs Ventspili.

Draugiem Facebook Twitter Google+