×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.5°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
4. septembris, 2017
Drukāt

Koalīcija par nākamā gada budžeta jautājumiem plāno vienoties līdz nedēļas beigām (1)

Ministru prezidenta Māris Kučinskis (no kreisās) un ekonomikas ministrs, "Vienotības" priekšsēdētājs Arvils Ašeradens ierodas uz preses brīfingu pēc Koalīcijas partiju Sadarbības padomes sēdes. Foto - LETAMinistru prezidenta Māris Kučinskis (no kreisās) un ekonomikas ministrs, "Vienotības" priekšsēdētājs Arvils Ašeradens ierodas uz preses brīfingu pēc Koalīcijas partiju Sadarbības padomes sēdes. Foto - LETA

Valdošā koalīcija par nākamā gada budžeta jautājumiem plāno vienoties līdz nedēļas beigām, šodien pēc koalīcija partneru sanāksmes sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Premjers sacīja, ka šodien vēl netika panākta vienošanās par finansējumu demogrāfijas pasākumiem, taču par vairākiem citiem jautājumiem koalīcijai domstarpību nav.

Partneri sarunas turpinās trešdien, 6.septembrī, bet piektdien, 8.septembrī, iecerēta valdības ārkārtas sēde.

Pagājušajā nedēļā koalīcijas partneri vēl nespēja vienoties par nākamā gada budžetu, jo nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) demogrāfijas jautājumu risināšanai prasīja ap 85 miljoniem eiro. Tomēr fiskālā telpa nākamgad kopumā ir aptuveni 80 miljoni eiro.

Šodien koalīcija turpināja diskusijas par nākamā gada budžetu. Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) pauda, ka demogrāfijas pasākumiem varētu novirzīt 12 miljonus eiro.

Pēc Reiznieces-Ozolas teiktā, šī summa paredzēta, lai dubultotu pabalstus par trešo bērnu – no 34,14 eiro līdz 65,86 eiro, bet par ceturto un katru nākamo bērnu – no 50,07 eiro līdz 65,86 eiro. Lielāks finansējums demogrāfijas pasākumu veikšanai varētu tikt novirzīts 2020.gadā.

VL-TB/LNNK uzstāj, ka jāparedz atbalsts 100 eiro apmērā mēnesī par trešo un katru nākamo bērnu ar nosacījumu, ka vismaz trīs bērni ir vecumā līdz 19 gadiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kučinskim personīgi iesaku vadīt Latviju, nevis skatīties mutē Lembergam! Lembergs un visa ZZS partija NAV IEINTERESĒTA VALSTS ATTĪSTTĪBAI UN SABIEDRĪBAS DZĪVES LĪMEŅA CELŠANAI!? Viņi vadās pēc Krievijas scenārija – tauta nabaga, INFASTRUKTŪRA NESAKĀRTOTA; miljons ciemu no kartes vispār izzuduši; visi sabēguši pilsētās; darba algas zemas; NODOKĻI MAINĀS GANDRĪZ KATRU DIENU!!!;tautā neieklausās, to negrib DZIRDĒT; apzināti tiek UZTURĒTA SPRIEDZE UN NENOTEIKTĪBA; ievēlēti tiek vieni un tie paši nekaunīgie ļautiņi, kuri pirms vēlēšanām SOLA ZELTA KALNUS!!!!!????PREZIDENTS ĻAUJ VISAM RITĒT SAVU GAITUUN MIERĪGI NOSKATĀS,,,, Mums Latvijā notiek tieši TAS PATS!!! VALDĪBA UN SAEIMA MELO VIENĀ MELOŠANĀ! RUNĀ VIENĀ LAIDĀ, BET REZULTĀTĀ VALSTS IET UZ GRUNTI! DIBINA JAUNAS PARTIJAS TIE PAŠI VECIE KADRI ZINOT, KA NEKO SABIEDRĪBAS LABĀ REDZAMU VAI TAUSTĀMU NEPAVEIKS… Un tik rullē!!!!!!!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+