×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
8. decembris, 2014
Drukāt

Koalīcija pauž atbalstu nākamā gada budžetam; nav skaidrības par brīvpusdienām (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Koalīcijas partneri atbalstīs nākamā gada budžetu, pirmdien pēc koalīcijas sadarbības padomes sēdes žurnālistiem sacīja Nacionālās apvienības (NA) un Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakciju priekšsēdētāji Gaidis Bērziņš un Augusts Brigmanis.

Šobrīd nav skaidrības par NA prioritāti budžetā, kas paredzētu brīvpusdienu nodrošināšanu 4. un 5.klases skolēniem no nākamā gada.

Imants Parādnieks (NA) iepriekš norādīja, ja brīvpusdienas abu klašu skolēniem piešķirs jau no 2015.gada 1.janvāra, nepieciešami 4,88 miljoni eiro, no kuriem pusi segtu pašvaldības. Savukārt, ja 4.klasei brīvpusdienas ieviestu no 1.janvāra, bet 5.klasei – no 1.septembra, no valsts līdzekļiem būtu jāatvēl 3,25 miljoni eiro.

“”Vienotība” šobrīd ir izteikusi piedāvājumu ieviest brīvpusdienas 4.klasei no 2016.gada 1.janvāra, bet tās pilnībā finansēt no valsts budžeta. Jāatzīst, ka šajā piedāvājumā pazūd iecere par 5.klasi. Vēlos uzsvērt, ka nav pieņemti nekādi lēmumi, un šo ierosinājumu mēs apspriedīsim frakcijā,” sacīja Bērziņš.

Budžetu Saeimā paredzēts iesniegt 10.decembrī.

2015.gada valsts budžets tiek veidots ar deficītu līdz 1% no iekšzemes kopprodukta.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Latvija joprojām nespēj tikt vaļā no ekonomiskā šoka, kas tik ļoti kontrastē ar plānveida padomju ekonomiku. Mūsu bijusī padomju nomenklatūra nav spējīga attīstīt ekonomiku, jo ir metusies uz siltajām slinkajām vietām uzpūstajā valsts pārvaldē, pēc analoģijas ar PSRS. Viņu bērni iet vecāku pēdās, t.i. kā labāk iekārtoties uz valsts rēķina. Latviešu jaunos deviņdesmito gadu mazos uzņēmējus viņi ļoti nicināja un ar spēka struktūru un reketa palīdzību izsūca un izdeldēja, daļēji aiz prastas skaudības, aiz sociālā naida pret jaunajiem “kapitālistiem”, palīdzēja protams arī Krievijas specdienesti, kuriem bija jāpierāda, ka Latvija viena, bez Krievijas attīstīties nespēj, viņiem piebalsoja arī mūsu komunistiskā nomenklatūra, kas bija pieradusi visā piebalsot “vacākajam brālim”. Varbūt tiešām naivi cerēja uz Krievijas biznesmeņiem, vai Rietumu naudasmaisiem, kuri viņus baros tikai par to, ka tiem tika atļauts ienākt valsts ekonomikā. Muļķis paliek muļķis, ko tur teikt.
    Tā nu ir realitāte, ka šeit tika mazajam topošajam, ar kompartiju un VDK nesaistītajam uzņēmējam, radīti visi iespējamie apgrūtinājumi, lai viņš nevarētu attīstīties un aizēnot padomju eliti ar augstāku dzīveslīmeni. Tikai pēdējā laikā, krīzes un nenormālās ekonomiski aktīvo iedzīvotāju bēgšanas rezultātā no Latvijas, padomju “elite” ir sākusi nākt pie sajēgas, ka kaut kā tas strādīgais uzņēmīgais cilvēks tomēr ir vajadzīgs. Taču valsts izlaupīšanas gados iekrātie finansu tauki, pagaidām vēl ļauj nomenklatūrai labi dzīvot arī šodien, tāpēc viņi vēl nejūtas īpaši izslāpuši pēc ekonomiski aktīviem cilvēkiem.
    Viskatastrofālākā situācija ir Latvijas lauksaimniecībā, kurā noziedzīgi izveidotajās lielsaimniecībās pa lielākai daļai saimnieko bijušie komjaunieši, kolhozu priekšsēži un lauku čekisti, tā sakot tā pati lauku padomju nomenklatūra, kuru nopietni ir pabīdījuši rietumu lielsaimnieki, iegādājoties par sviestmaizi Latvijas vērtīgāko resursu – zemi. Šobrīd pateicoties visspilgtākajam padomju nomenklatūras pārstāvim Brigmanim, kurš “saimniekoja” Latvijas lauksaimniecības ārēs nu jau gandrīz 20 gadus, praktiski ir izzudis Latvijas leģendārais lauksaimnieka, zemnieka, gars. Zemkopības prasmes netiek masveidā nodotas no paaudzes paaudzē. Mēs saimniekojam laukos, pēc lielsaimniecību intensīvajām pretdabiskajām metodēm, pateicoties kurām pat tādā lauksimnieciski attīstītā valstī kā Vācija bija pienācis brīdis, kad zemē vairs nebija atrodamas sliekas. Gadu tūkstošos, pateicoties mazo zemnieku saimniecību ārkārtīgi daudzveidīgajam bioloģiskās produkcijas klāstam uz nelielām platībām, krātajam zemes mineraloģiskajam potenciālam, kas ļāva iegūt ārkārtīgi bagātas garšas produkciju, tagad uzbrūk intensīvās vienlaidu ķimizācijas lāsts, kas šo unikālo zemi pārvērš parastā noplicinātā nabadzīgā augsnē. Varam “pateikties” absolūti trulajai brigmaņveidīgajai padomju nomenklatūrai par Latvijas lepnuma, Latvijas čaklā, izturīgā un viedā zemnieka fizisku iznīcināšanu un Latvijas kvalitatīvās lauksaimniecības bojā eju.

Draugiem Facebook Twitter Google+