×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
22. septembris, 2016
Drukāt

Koalīcija šķeļas balsojumā par VID Finanšu policiju un Muitas policiju (3)

Foto: Juris Vīgulis, Saeimas AdministrācijaFoto: Juris Vīgulis, Saeimas Administrācija

Saeima pirmajā lasījumā noraidīja grozījumus likumā par Valsts ieņēmumu dienestu (VID), kas paredz Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas un Muitas policijas apvienošanu.
Šo likumprojektu atbalstīja 40 deputāti no Zaļo un zemnieku savienības, Nacionālās apvienības un opozīcijā esošā “No sirds Latvijai”. Pret bija 22 parlamentārieši no “Vienotības” un opozīcijā esošās Latvijas Reģionu apvienības, bet vēl 29 “Saskaņas” un “Vienotības” pārstāvji balsojumā atturējās.

Iepriekš VID ģenerāldirektora pienākumu izpildītāja Dace Pelēkā norādīja, ka VID jau ir paveikts liels darbs Finanšu policijas un Muitas policijas apvienošanas sagatavošanā, tāpēc Pelēkā pauda cerību, ka grozījumi likumā nekavēsies un jaunā struktūra varēs sākt strādāt no 2017.gada 1.janvāra. Vienlaikus Pelēkā informēja, ka, apvienojot abas struktūras, samazināsies vadītāju skaits, bet tiks palielināts izmeklētāju skaits.

Finanšu ministrija iepriekš skaidroja, ka šādas izmaiņas jāveic, lai veicinātu VID uzdevumu efektīvu izpildi, korupcijas risku samazināšanos, sabiedrības uzticību un optimizētu VID struktūrvienības.

Pašlaik VID ir divas izmeklēšanas iestādes – Finanšu policija, kā arī Muitas policija, kas veic operatīvo darbību un izmeklēšanu, lai atklātu un novērstu noziedzīgus nodarījumus muitas lietu jomā.

Jau ziņots, likumprojekti par reformām VID ir izraisījuši domstarpības valdošās koalīcijas partijās.

Pirmdien pēc koalīcijas partiju sanāksmes politiķi pauda, ka Saeima šonedēļ neskatīs Kriminālprocesa likuma grozījumus, kas neguva Juridiskās komisijas atbalstu, bet grozījumus likumā par VID parlamenta vairākums varētu atbalstīt. Tomēr, pretēji paustajam, Saeima šodien skatīja abus likumprojektus, un šis jautājums izraisījis domstarpības starp valdošās koalīcijas politiķiem.

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) trešdien LTV sacīja, ka valdības piedāvātās izmaiņas “iestrēgušas” Saeimā un to “iebremzējuši” koalīcijas partneri no “Vienotības”.
Savukārt “Vienotība” paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem pauda, ka Finanšu ministrijas (FM) izstrādātie grozījumi Kriminālprocesa likumā un likumā par VID ir juridiski nepieņemami.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Mūžīgā pārkārtošanās rezultātus neuzlabos. Ir jāapcērt garās, spalvainās rokas, kas traucē struktūrvienībām strādāt. Un korumpēto priekšnieku skaitu nevar samazināt vairāk kā līdz vienam, kurš arī var sū**s savārīt ne mazos.
    Un ko beidzamā laikā ir paveicis visuvarenais KNAB?

  2. Nu ja, šie abi dienesti viens otru papildina. Jā ieved ,,nelegāli”, tad protams to vajag arī realizēt. Tad sanāk, ka deputāti ir iesaistīti šai ķēdē, lai šo kontrobandas ķēdi nelikvidētu. Zurnālistiem ikvienam deputātam pajautāt, kāpēc viņš balsoja pret apvienošanu ar pamatojumu par katru atsevišķu dienestu – Finanšu policijas un Muitas policijas apvienošanas sekām. Deputātiem, kuri to pamatot nevar nevajadzētu sēdēt Saeima un saņemt tikai algu. Tautai jāredz savi ,,varoņi”, lai vēlēšanās nebūtu jābalso par frizūru un uzvalciņu.

  3. ASV prezidents Baraks Obama vēstījumā Latvijas vēstniekam Andrim Teikmanim apliecināja NATO 5.panta nelokāmo apņemšanos, atzīmēja Latvijas īstenoto stingro atbalstu Eiropas Savienības (ES)-ASV Transatlantiskās tirdzniecības un investīciju partnerības (TTIP) līgumam, kā arī apsveica Latviju ar pievienošanos Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijai (OECD) šī gada jūlijā.

Draugiem Facebook Twitter Google+