×
Mobilā versija
Brīdinājums +7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
23. marts, 2015
Drukāt

Koalīcija skeptiska par iespēju pieņemt Kopdzīves likumu (12)

Foto: LETAFoto: LETA

Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Valdošās koalīcijas politiskie spēki ir skeptiski par ieceri Latvijā pieņemt Kopdzīves likumu.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) šodien pēc koalīcijas padomes sēdes sacīja, ka “Vienotībā” par šo jautājumu notiek diskusijas un ir deputāti, kuri meklē risinājumu šajā jautājumā. Tomēr gala lēmuma vēl nav, piebilda valdības vadītāja.

Paužot personīgo viedokli šajā jautājumā, Straujuma norādīja, ka jābūt skaidram mantisko attiecību regulējumam pāriem neatkarīgi no dzimuma.

Savukārt nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš pauda, ka jau tagad Civillikums pieļauj risināt mantiskās attiecības, tostarp mantošanas gadījumos. Tāpat viņš piebilda, ka nacionālā apvienība arī turpmāk pieturēsies pie Satversmē noteiktā ģimenes jēdziena.

Arī Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS) šis nav darba kārtības jautājumus numur viens, sacīja politiķis Edgars Tavars. ZZS atbalsta tradicionālo ģimeni. Ja cilvēki neizmanto pašlaik Civillikumā iespējamo, tad varbūt nepieciešama informēšanas kampaņa, teica Tavars.

Kā ziņots, šodien sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” ir sākta parakstu vākšana par Kopdzīves likuma pieņemšanu Latvijā.

Iniciatīvas pieteicējs ir partijas “Latvijas attīstībai” vadītājs Juris Pūce. Viņš informēja, ka likuma pieņemšanas nepieciešamību nosaka tas, ka vairums Latvijā dzīvojošo pāru jau patlaban nav laulāti, bet viņu savstarpējās juridiskās attiecības un attiecības pret valsti nav pietiekami aizsargātas. Piedāvātais likumprojekts paredz izdarīt izvēli, kādu jau izdarījušas vairums Rietumu valstu, tostarp Igaunija, uzsvēra Pūce.

Lai uzsāktu iniciatīvu, 100 Latvijā pazīstamas personas ir parakstījušas aicinājumu atbalstīt Kopdzīves likuma pieņemšanu. Šo personu vidū ir gan sportisti un kultūras nozares pārstāvji, gan zinātnes un politikas jomas pārstāvji.

Aicinājumā teikts, ka divu pieaugušu cilvēku kopdzīves reģistrēšana nodrošinātu līdztiesību visiem sabiedrības locekļiem, izrādot cieņu pret viņu dzīves ceļu. Neatkarīgi no tā, vai tie ir pretējā dzimuma vai viendzimuma pāri. Aicinājuma autori norāda, ka, ļaujot diviem pilngadīgiem cilvēkiem reģistrēt attiecības juridiski, netiks grautas ģimenes vērtības un nepasliktināsies demogrāfiskā situācija. “Mums ir jāpārstāj baidīties no draudiem, kuri patiesībā nemaz neeksistē,” uzsvērts iniciatīvā.

Sagatavotais likumprojekts paredz nelaulātiem pāriem iespēju pie notāra reģistrēt savu kopdzīvi, kas dos tiem atbilstošas civilas un administratīvas tiesības, nodrošinot laulātiem un nelaulātiem pāriem līdztiesību.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. cilvēks tā esot iekārtots, ka beigās sapinas pats savās biksēs

 2. Vai valsts vainīga, ka ” vairums Latvijā dzīvojošo pāru jau patlaban nav laulāti”?
  Vai ir kādi šķēršļi, lai cilvēki varētu dibināt ģimenes un laulāties?
  Ja kāds izvēlas dzīvot kopā nelaulājies, tā ir viņa izvēle un nekādi speciāli likumi nav vajadzīgi.
  Mantiskās attiecības nokārtot taču ir iespējams arī tagad. Varat novēlēt savu mantu kaut kaimiņu kaķim.
  Kur ir problēma?

 3. Man nav skaidrs, ar ko laulību noslēgšana, ja nav runa par laulībām baznīcā, atšķirtos mo kopdzīves fakta reģistrācijas. Cik ilgai būtu jābūt kopdzīvei, lai to reģistrētu? Daži gadi, gads, mēneši, viens mēnesis, nedēļa? Vai arī kāds pāris nolemj dzīvot kopā, aiziet reģistrēt kopdzīvi un gatavs?

 4. Tas vienotibai nav izdevigi butu kada banka jaiztirgo viens un divi pienemtu lemumu bet tagad lai stav pie ratiem ,un ko tada noplukusi nonem to salli tas vairs nav mode .

 5. Gan Igaunijā,gan Lietuvā pastāv arī atraitņu pensijas! Kad tās sagaidīsim Latvijā,Pūces kungs?

 6. Vēl pieņemamāka visiem,gan kopā,gan atsevišķi dzivojošajiem,tikai Latvijai nederīga,izrādās ir samazināta PVN likme pārtikas pamatproduktiem,kas ne tikai Anglijā un Īrijā,bet pat Horvātijā,Maltā,Kanāriju,Ālandu, salās,Grenlandē un Itālijā ir 0%! Varbūt sāksim ar to?

 7. Visās Eiropas Savienības valstīs,tostarp Igaunijā un Lietuvā jau sen pastāv visu strādājošo un viņu ģimeņu locekļu veselības obligātā apdrošināšana! Vai tad Juris Pūce nav vēl pamanījis,ka tādas jopojām nav vienīgi Latvijā? Par to Pūces kungam nekas nav bilstams?

 8. Vajag, vajag lētticīgajai tautai šo likumu ātrāk uzbāzt! Būs VIDAm pamats atņemt mitekli SIA valdes locekļa kopdzīvotājam, vai uzspiest citu nodokļu samaksu, ja viens kopdzīvotājs kļuvis maksātnespējīgs un no viņa vairs nav ko ņemt.

 9. Kāpēc stulbums? Ar aizliegumiem un ierobežojumiem tik un tā tos cilvēkus nepadarīs savādākus.
  Likuma formulējums – kopdzīves likums arī ir pieņemams.

 10. Tādu likumu pieņemt būtu stulbums.

  • kāpēc stulbums? Ar aizliegumiem un ierobežojumiem tik un tā tos cilvēkus nepadarīs savādākus.
   Likuma formulējums – kopdzīves likums arī ir pieņemams.
   Mēs tak dzīvojam demokrātiskā valstī, un kāda kam daļa, kurš ar kuru guļ?

   • Bet kuram ir vajadzība “tos cilvēkus” padarīt savādākus?
    Un mums patiešām ir vienalga, kas ar kuru guļ, bet tāpēc jau nav likumi jāpieņem.
    Guli ar ko gribi, vai tev kāds liedz?
    Ja gribi savu gulēšanu padarīt likumīgu – salaulājies, uzņemies atbildību par saviem bērniem, – arī tāda iespēja pastāv ikvienam.

Draugiem Facebook Twitter Google+