×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
15. novembris, 2013
Drukāt

“Vienotība” novilcina gan Bordāna nomaiņu, gan uzturēšanās atļauju ierobežošanu
 (37)

Foto - LETAFoto - LETA

Nacionālās apvienības (NA) politiķi šī gada 14. novembri varētu kalendārā atzīmēt kā “melno ceturtdienu”, kad vienā dienā saņēma sāpīgus triecienus gan Ministru kabinetā, gan parlamentā. Pirmkārt, Saeima vakar lēma par Imigrācijas likuma grozījumiem, ko Valsts prezidents Andris Bērziņš atmetis parlamentam atpakaļ otrreizējai caurskatīšanai. Prezidents esot nobažījies par to, kā šis likumprojekts ietekmēs tautsaimniecību un investoru uzticību. Turklāt iecere, ka termiņuzturēšanās atļauju varētu saņemt par 50 000 eiro iemaksāšanu valsts budžetā, radot pretrunas ar spēkā esošo regulējumu. Nacionāļi uzstāja, ka šis likumprojekts jāizskata pēc iespējas ātrāk, lai uzturēšanās atļauju dalīšanas ierobežojumi varētu stāties spēkā no nākamā gada sākuma. Taču “Vienotība” vakar Saeimas plenārsēdē kopā ar “Saskaņas centru” (“SC”) un ZZS panāca, ka likuma skatīšana notiks tikai 30. janvārī. Faktiski šis balsojums nozīmē, ka uzturēšanās atļauju tirdzniecības ierobežojumi no nākamā gada 1. janvāra spēkā nestāsies. “Vienotības” frakcijas vadītājs Dz. Zaķis skaidroja, ka tik netipiski garš priekšlikumu iesniegšanas termiņš noteikts tādēļ, ka likumprojektam mainīta atbildīgā komisija. Turklāt pa vidu vēl iekrīt Ziemassvētku un Jaungada brīvdienas.

Otrkārt, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis vakar pēc konsultācijām ar NA paziņoja, ka tuvākajā laikā netaisās atbrīvot no amata tieslietu ministru Jāni Bordānu, līdz ar to nacionāļu pārstāvniecība valdībā sarukusi līdz vienam – kultūras – ministram. Premjers savu vilcināšanos skaidroja ar to, ka vēlas ļaut Bordānam pabeigt iesāktās reformas, it īpaši maksātnespējas administratoru jomā. Premjers gan nevarēja konkrēti atbildēt uz jautājumu, cik ilgu laiku viņš dos ministram iesākto darbu paveikšanai, vien minēja, ka vienošanās jāpanāk “saprātīgā laika nogrieznī, te nav runa par daudziem mēnešiem”. Taču, lai reformas nonāktu līdz izskatīšanai valdībā, nepieciešams vismaz mēnesis. Redzot šādu vilcināšanos un neuzticību no valdības vadītāja puses, NA kandidāte tieslietu ministra amatam Baiba Broka atsauca savu kandidatūru. Šobrīd arī nav īsti skaidrs, kurš politiskais spēks koalīcijā atbild par tieslietu nozari. NA uzskata, ka tas jāuzņemas premjera partijai “Vienotība”, savukārt Dombrovskis atkratās, ka Bordāns ir bezpartijisks ministrs, kuru virzījusi NA.

“Pašlaik pret NA tiek īstenota apjomīga un labi apmaksāta kampaņa. Tai varētu būt vairāki mērķi – panākt mūsu atkāpšanos no prasības par uzturēšanās atļauju kvotēšanu, pārsniegt mūsu izturības un pacietības robežas, lai mēs paši pamestu koalīciju vai arī lai mūs no tās izmet,” notiekošo komentēja NA līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars. Nacionāļi uzsver, ka Imigrācijas likuma novilcināšana ir budžeta tapšanas laikā noslēgtās koalīcijas partiju vienošanās pārkāpums. Savukārt premjera vilcināšanās ar tieslietu ministra nomaiņu esot koalīcijas līguma pārkāpums, tāpēc līgums vairs neesot saistošs arī pārējām pusēm.

“Kaut arī koalīcijas līgums faktiski vairs nav spēkā, mēs turpināsim strādāt šajā valdībā un nest atbildību par kultūras nozari. Taču tagad mūsu rokas vairs nav saistītas ar koalīcijas līgumu. Protams, pirms balsojumiem mēs uzklausīsim un ņemsim vērā partneru viedokli. Taču, ja koalīcijas vairākuma nostāja būs pretrunā ar mūsu vēlētāju viedokli, mēs balsosim tā, kā vēlas mūsu vēlētāji,” skaidroja Dzintars.

NA pārliecināta, ka abi gadījumi – premjera vilcināšanās ar lēmumu par Bordāna demisiju un Saeimas lēmums vilkt garumā Imigrācijas likuma izskatīšanu – ir savstarpēji saistīti un aiz tā stāv ietekmīgs un naudīgs uzturēšanās atļauju tirgotāju lobijs. “Uzturēšanās atļauju tirdzniecības ieceres autors Ainārs Šlesers publiski jau piedraudējis, ka darīs visu, lai kaitētu Nacionālai apvienībai un panāktu tās izstumšanu no valdības. Pēdējo nedēļu notikumi liecina, ka līdzekļi no ietekmīgām biznesa grupām tiek ieguldīti ne tikai TV reklāmās, bet arī politikas procesa ietekmēšanā,” teikts apvienības izplatītā paziņojumā. Šo pieļāvumu daļēji apstiprinājis arī “Vienotības” Saeimas frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis intervijā laikrakstam “Diena”, apgalvodams, ka tieslietu ministra nomaiņa jāskata saistībā ar Imigrācijas likuma grozījumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (37)

 1. Izbeigt TUA tirošanu pret nekustama īpašuma iegadi, kārtīgi izpētīt katru investoru (lai nav tā ka pārdod mūsu uzņemumus starptautiskā meklēsanā esosiem noziedzniekiem), ierobežot viesstrādnieku ieplūdinašanu,ieviest progresīvo nodokli un obligāto veselības apdrošināsanu ir partiju koalīcijas pirmie uzdevumi. Ja V negrib škelt latviešu velētājus, tai ir jātur dotais vārds un jābeidz NA padarīt par mazo brāli, kuru izmanto tikai tad, kad vajadzīgs. Skumji, ka izbijusī KP nomenklatūra turpina savus niķus, tas ir runa vienu, dara citu. Iesaku V vairā interesēties par veco valstu amatpersonu atziņām par pieļautajām kļūdām ieprieks mineto jautajmu risināšanā.

 2. Uzturēšanās atļaujas jāierobežo nekavējoties, par to Dombrovskim – fuj, bet Bordāns varētu arī palikt, jāvienojas tik ar NA.

 3. Paldies Tev nodevēj Dombrovski! Atbildēt

  Lielajā LA intervijā izkristalizējies sensacionāla ZIŅA. Latvijai nodrošināts ieraksts Ginesa grāmatā !!!! SENSĀCIJA !!!!!
  „V. Krustiņš: – Vai mēs, latvieši, esam valstsnācija?

  – Juridiskos terminos labāk orientējas konstitucionālo tiesību eksperti, bet mērķis, ka Latvijas valstī jānodrošina latviešu nācijas pastāvēšana, ir neapšaubāms.”
  1. „Juridiskos terminos labāk orientējas konstitucionālo tiesību eksperti” saka Ministru Prezidents. ( neuzmācaties ar jocīgiem Juridiskiem terminiem, latvieši ir vien „…juridiskas termins”. Lūdzu bez provokācijām!)
  2. Mērķis ir neapšaubāms, ka Latvijas valstī jānodrošina latviešu nācijas pastāvēšana. (Lai tie, kas Latviju vada, arī nodrošina „neskaidru Juridisku terminu” neapšaubāmo mērķu realizāciju.)
  3. Tātad V. Dombrovskis noliedz latviešu – valstsnācijas pastāvēšanu? (…lai Viņu valsts arī ar to nodarbojas!).
  4. Kuras Valsts, ja ne Latvijas, Ministru prezidents Jūs esat, Dombrovska kungs? Ušakovs noraida okupāciju un pievieno „Latviešu valodas kantori” būvvaldei, nepilsonis Lindermans piespiež Tautu balsot par jautājumu : „… vai par valsts valodām neatzīt arī visas pārējās 1600 pasaules valodas, kuras pārvalda, vai par kurām dzirdējuši Latvijas Pilsoņi!”. Kādas nezināmas Valsts Premjerministrs Dombrovskis neiebilst, ka kāds „Latvijas valstī izvirza neapšaubāmus mērķus, kas viņai jānodrošina, ja viņa to vēlas, lai gan „tā krāma terminoloģijā” , labāk orientējas konstitucionālo tiesību eksperti!
  5. Varbūt „Valstsnācija”….? Jūs par Nacismu? Izbeidziet Fašistisko propogandu. Berlīnes mērs Klaus Wowereit stājoties pirmo reizi amatā teicis : „Ich bin Schwul und Das ist gut so.”( vācu – „Esmu „karstais zēns“, un labi, ka tā.“)

  Bravo! Paldies, A.god. Dombrovska Kungs!

 4. Nevajag būt lielam politologam, par kādu slavina TV un presē Ijabu, Kažoku un Sedlenieku,lai nesaprastu, kāpēc Premjers atstāj Bordānu par TM. Tā ir premjera, vienotības partijas un Slesera apvienības darījums. Tā sāpīgā kārpa ir uzturēšanas atļaujas un nekustāmo īpašumu spekulācija Krievijas cilvēkiem. Gan premjeram, ga Šleseram un citiem no Vienotības ir cieša saistība ar šo biznesu. Apturot so procesu šī nekustāmo īpašumu spekulantu grupa zaudētu lielus ienākumos, ko vini negrib pieļaut, pat ejot “pāri ļīķiem”. Kā ļīkis ir atrasts NA, kas kategoriski iestājas pret. Lai sariebut un piespiestu NA, Bordāns ir pierunāts palikt ministra amatā. Avansā acīmredzot ir piesolīts kāds bonus ar pievienošanos vienotības partijā. Darījums ir vienkārš!

 5. Dombrovskis pareizi dara !!!!

  • Piedod, bet stulbs Jānis, kurš atbalsta savas zemes iztirgošanu, lai spekulanti piesistu savus makus, bet Jānis mazgātu ārzemniekiem tualetes podus.

 6. Acīm redzot dažiem vēl jāpabeidz “pēdējās rebes”!

 7. Šīns, Šlesers, Ušakovs un Dombrovskis manā skatījumā ir spekulanti, bet spekulatīvas darības ir noziedzīgas, lai sapūst tie, kas iztirgo mūsu latviešu zemīti Latviju.

 8. Skaidrs ir viens, ka Vienotība ir nostājusies NI noziedzīgo spekulantu pusē, tā ir nostājusies pret Latvijas sabiedrību, pret latviešu nāciju atbalstot spekulantu un ārzemnieku lobiju, šāda rīcība uzskatu ir noziedzīga. Jā es balsoju 11.saeimas vēlēšnās par Vienotību, bet nekad nedomāju, ka tā nostāsies uz latviešu nācijas nodevības un pazemošanas sliekšņa,esoit kopā ar šleserveidīgajiem šininiekiem vai Lembergveidīogajiem, pārkrieviskotājiem, ar baņkieriem un spekulantiem loti vīlos un nu es Vienotības varu vairs neieredzu ne acu galā, jo neatbalstu noziedzīgus iztirgotājus. Izrādās arī Vienotībai nauda un spekulācija ir pirmajā vietā, lai piebāztu kabatas, bet latviešu sabiedrība un latviskums mēsli, kurus var pataisīt par kalpiem vai izmēst no Latvijas.

 9. Tas ir nekaunības kalngals kā Dombrovskis lobē savas ģimenes biznesu !!! NORMĀLĀ valstī tāds premjers jau sen būtu aiz restēm ! Latvijā tādiem parazītiem un pretvalstiskiem elementiem ir zelta dzīve. Interesanti, vai Dombrovskim kaut nedaudz ir KAUNS VAI NAV ???

 10. Tev mūžam dzīvot, LV ! Atbildēt

  Bet ja Dombrovskis paliks daudz ilgāk pie stūres — švaki būs.

 11. Vienotību vispār vajag izmest no Saeimas, ja negrib strādāt!!!

 12. To gredzenu,ko tu man devi-to vairāk nenēsāšu es! Sasodīts kādēļ ne? Kad ieradīšos reģimentē,to ielādēšu šautenē! Šveiks.

 13. Un,savstarpējos ķīviņos visas koalīcijas partijas ir pilnīgi aizmirsušas,ka Latvija pat ir palikusi vienīgā no visām ES valstīm bez obligātās veselības apdrošināšanas,kas tepat blakus-Igaunijā un Lietuvā ir atjaunota jau 2002.gadā! Politiķi paši taču ir apdrošināti!

 14. …gan progresīvā ienākuma nodokļa ieviešanu un PVN samazināšanu pārtikai.

 15. Latvieši kašķējas – krievjūdi priecājas.

 16. sasodīts, ja Bordāns ir/bija NA biedrs, tad arī viņam ir/bija jārīkojās atbilstoši, nevis jāuzmet visi biedri un jādara uz savu roku! vecīt, tā ir cūcība un Es to redzu!
  Vienotība netur savu vārdu – Es to redzu.

 17. Dombrovskis Latvijas Tautas nodevējs! Atbildēt

  Jā, no ZVAIGZNĒM līdz čupai uz kuras gailis tup.(Plūdonis). Dombrovski, jau ilgāku laiku esat saķēdējies ar Latvijas Tautas ienaidniekiem, tads postkomunisma “Niedra”. Nožēlojami. Ždanoka, Rubiks, Dombrovskis, Šlesers, Mirskis, Šķēle,… negaidīta personu rinda… bet redzam, ka esat iejuties. Piedodiet, piemirsu Bērziņu ar Rinkeviču pieminēt…. Skumji. Šie personāži ieies Latvijas Vēsturē… Labi, ka Jums nav bērnu, vismaz to priekšā nebūs jāsarkst, javēl neesat aizmirsis, ko tas nozīmē… Traģiski!

  • Neesi naivs, kur Sirdsapziņa, kur Gods, kur Taisnība, kur Cieņa, kur “Vīra Vārds”… tik zarā ieķēries, vējā pļīvojošs PUŅĶIS…

   • Vienotības Katastrofa! Atbildēt

    Shēma triviāli vienkārša. Vienotība – sieva (piedodiet – bāba), izvārtījusies pa visiem ciema pakšķiem, beidzot mēģināja būt kārtīga, atcerējās par to, ka kaut kur ir Latvija, un „maza, zaglīga tautiņa, kas dzīvo kokos un ēd sēnes”… , turpināt to ignorēt (zaglīgo tautiņu, sūdabrāļus, reņģēdājus utt.) arī kļuva bailīgi, pēc kopīgi (SC, ZZS, Vienotības un citu fašistu ievēlētā kārtīgā Primakova audžudēla Bērziņa ievēlēšanas par Prezi, „zaglēni” sāka spirināties.) Iztaisīja „zatleriešus”, kuriem „bērzoviki” paguva „piešpricēt” pietiekami daudz savējos. Viss būtu labi. Kā par nelaimi, NA beidzot atkratījās no Dobeļa, kurš gadiem ilgi „žirinovskēja” Latvijas un Pasaules politikā un katru mīļu brīdi, visādās tautu valodās apliecināja, ka NA ir „fašistoīda idiņu kompānija”. Pēkšņi nācās rēķināties ar NA.
    Ilgi Dombrovskis mums rādīja cienījamu ģīmi – kā teica Tautas māksliniece Kantaine – „… lācēns, bet mīlīgs”. Bet Dombrovskis, pazaudējis Dobeli, izkrita no bērnu ratiņiem, un bija spiests mācīties pats staigāt. Tas nu bija par daudz, šitādu nekaunību. Līdz tam Zaķis, Āboltiņa, Kalniete, Ēlerte pastūma ratiņus vajadzīgajā virzienā, viss bija O.K. Šis tik klusē, „bet karavāna iet tālāk”. Pašam staigāt… : „Cūcība”. Tad vēl viskas maisās pa kājām, klupieni, zilumi… Vienas nepatikšanas.
    Mīļā LNO žagarizācija, pārvērtās par žagargeitu. Cūcība! Grendi nost!
    NA bažījas par Latvijas izdāvināšanu (AKaralistē pilsonība par 1 000 000, Maltā – 650 000, Latvijā – 50 000. Kaut kā lēti, kaut kā bez pašcieņas, biedri Dombrovski). D. sola padomāt, bet sarunā ar B., ka tas atsviež…
    Vienotībnieks Bordāns – mūsu zēns, nelaimē nepametīs…, uz atvadām vēl pasaules presei „nojauca uzvarnieku pieminekli”, lai tagad NA atmazgājas, ja var. Prīmā! Tādu noņemt no Ministērijas? „Neesiet naivi, NA plukatas! Vārna vārnai, acī neknābj!”
    NA gribēja „nemirstīgo stendzinieku” izņemt no Latvija Valsts Budžeta. „Piga Jums kungi”, kurš „idiņš” tad rakstīs programmas SC, ZZS, Vienotībai un vēl dažiem vecajiem „jaunpienācējiem”. SC labi, tiem palīdz Maskava, ZZS – paaats Lemberga kungs, kāpēc Vienotībai būtu viss jāraksta un jākārto pašai? Muļķības! Budžetu Stendzeniekam! Cieti!
    NA – tas mūžam par Latviju norūpējies Tēvs. Savu bērnu (Latvijas Tautas) labā pacieš daudz… gan „sievas” melus, neuzticību, viltu, zādzības, sānsoļus un dažu mājās pārnestu slimību. Par bērniem rūpe. Paldies NA. Bez Jums…, bet labāk tādus murgus neiedomāties.

 18. Uzturēšanās atļauju tirgus ierobežošana skar Šīna un Dombrovsku ģimenes biznesa intereses.

 19. Bordāna kungam kā ministram nav ne vaina taču,viņš tika pie šī amata pateicoties NA un ja jau viņš turpina attīstīt savu (nesaku sliktu vai labu) partiju būtu tikaigodīgi atstāt amatu.Ceru ka viņš tomēr ir godavīrs un atkāpsies citādi viņs zaudēs cieņu.

 20. Varbūt laiks sākt vākt parakstus referendumam par TUA pilnīgu ,tūlītēju pārtraukšanu,cik var noprast V nemaz nedomā pildīt apņemšanos ierobežot Latvijas iztirgošanu

 21. ļoti ceru ka vēlēšanās V atspēlēsies nodevība TUA jautājumā.NA turaties tauta jūs atbalsta novēlu iegūt tik balsis lai var noteikt toni jaunajā saeimā.Pietiek miljonāriem kļūt bagātākiem bet tautai grimt nabadzībā

 22. PALDIES premjeram, ka Bordāna kungs turpina darbu kā ministrs!!! NA tā arī NEKO NAV SAPRATUSI UN NEGRIB SAPRAST!? NU TĀ IR VIŅAS PROBLĒMA!? DRĪZĀK APMAKSĀTA IR BORDĀNA KUNGA NOŅEMŠANAS KAMPAŅA, cien. nacionāļi!? Domāju 12. saeimas velēšanas atdot savu balsi Jums, bet nu VAIRS NĒ!!! Ejiet no kurienes nākuši -NETICU NEVIENAM JŪSU VĀRDAM!!!

  • Varbūt, ka labāk būtu, ja Jūs ietu no kurienes nākusi

  • Skaidra, Tu varētu pamatot par ko Tava pateicība? ko Bordāns tādu foršu Tev ir izdarījis, ka izjūti pateicības jūtas?
   un vai tas, ka šis cilvēks piekrāpj savus partijas biedrus, apzināti/neapzināti piedalās savu biedru izsmiešanā un pazemošanā, demonstrējot to nevarību šinī situācijā, ir uzslavas un pateicības cienīgs?

   • Tad, kad tu sapratīsi kā un kādā veidā savas partijas biedrus piekrāpj, izsmej un apkauno Lūsis, Bērziņš un viņu nopirktie palīgi, tad tu sapratīsi tieslietu ministra rīcības iemeslus.

Draugiem Facebook Twitter Google+